Skocz do zawartości
  • 0

Samemu czy z pomocą - 7W - Nilesat?


sziszof
 Udostępnij

Pytanie

Witam serdecznie,

 

Chciałbym odbierać u siebie kanały z Nilesat na 7.0°W. Mieszkam pod Warszawą, w Grodzisku Maz. Czy jest to do zrobienia dla laika czy raczej powinienem to zleciś doświadczonej firmie?

 

Jeśli będę to robić sam to czego potrzebuje? Zakładam, że oprócz Nilesat coś tam przy okazji jeszcze będe mógł odbierać? Czy ewentualnie będę mógł korzystać z tej samej anteny do odbioru NC+ czy Polsatu? Jeśli nie to nie trudno - nie są one wcale priorytetem - jest naziemna:)

 

Z góry dziękuję Forumowiczom

 

Sziszof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Minimalne wielkości anten do odbioru w Polsce:

 

Atlantic Bird 7:

- wiązka MENA: pasmo dolne od 1,8m, pasmo górne: od 3m

- wiązka NWA: brak możliwości odbioru?

 

Nilesat 101/102:

- polaryzacja V: 1,2m - 1,5m

- polaryzacja H: 1,6m - 1,8m

 

Nilesat 201:

- w Polsce poza zasięgiem

 

Powiedz jakie kanały Cie interesują, może coś poradzimy z innego satelity :)

Ogólnie 7W jest trudną pozycją do odbioru jak dla początkującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję za odpowiedź.

 

Jak rozumiem to jeśli chodzi o Nilesat 101/102 to z anteną 1.2 mogę powalczyć? Wielkość powinna być dobrana przez fachowca czy to zależy od położenia geograficznego? W sumie chodzi o minimalizację kosztów bo nie widzi mi się zbytnio inwestycja powyżej 2 tysięcy złotych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem jak to jest z odbiorem kanałów z tej pozycji ponieważ nie miałem nigdy potrzeby ani też możliwości żeby zobaczyć jak to wygląda. Wypadałoby zapytać kogoś bardziej doświadczonego z forum,a nie jakiś firm czy instalatorów, bo oni powiedzą,że się nie da,albo wezmą astronomiczną sumą. Zapraszam na te forum http://www.satclub.pl/7-0-w-nilesat-101 ... c-bird-4a/ . Wystarczy tylko się zarejestrować i napisać posta,a tam już na pewno ktoś odpowie ;) Jest tam mnóstwo sympatyków którzy dla TV SAT poświęcają dużo czasu,więc na pewno udzielą kompetentnych informacji.

 

Ewentualnie poczytaj tutaj viewforum.php?f=86 ,ale tam mało informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...