Skocz do zawartości

Topfield TF7700HSCI


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PawelU1981

Jeszcze w tym roku ma sie pojawic nowy tuner do odbioru kanalow MPEG2 i MPEG4.

 

Tutaj kilka jego danych:

 

- dekodowanie MPEG-2 i MPEG-4 AVC/H.264

- kompatybilny z DVB-S i DVBS2

- wyjście HDMI z zabezpieczeniem HDCP

- obsługa standardu 1080i, 720p, 576i, 576p

- wyjście YPbPr Component, RGB dla HDTV (wysokiej rozdzielczości)

- wyjścia Euro-Scart i RCA (cinch) dla SDTV (standardowej rozdzielczości)

cyfrowe wyjście S/PDIF cyfrowego audio lub Dolby AC-3 (optyczne)

- rozbudowany interfejs użytkownika (wielojęzyczna grafika ekranowa,

w tym język polski)

- 2 gniazda dla modułów dekodujących CAM (Common Interface)

- wyświetlacz fluorescencyjny (numer i nazwa kanału)

- EPG - elektroniczny przewodnik po programach

- połączanie kanałów w poniżej 1 sekundy

- 30 ulubionych list kanałów telewizyjnych i radiowych

- zaawansowane możliwości edycji, sortowania i porządkowania list kanałów

DiSEqC 1.0, 1.1, 1.2 i USALS (DiSEqC 1.3 automatyczne sterowanie

anteną ruchomą)

funkcja teletekstu uruchamiana z poziomu odbiornika lub VBI

funkcja wyświetlania napisów (subtitles)

aktualizacja oprogramowania poprzez RS232 (Internet) lub bezpośrednio z satelity (OTA)

wbudowane gry telewizyjne

 

Wyglada na to, ze szukuje sie konkurencja dla Humaxa i Pace :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Ceny jeszcze nie podano na stronie gdzie o nim czytalem, ale ma sie pojawic jeszcze w tym miesiacu wiec moze bedzie wiadomo cos wiecej wtedy. Ciekawi mnie tylko czy bedzie lepszy od HDCI 2000 ze stajni Humaxa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość PawelU1981

Na stronie sklepu internetowego Hollex.pl juz jest opisany ten odbiornik i podana jest jego cena 1599zl. Nie jest do duzo w porownaniu z Humaxem HDCI 2000. Teraz tylko nie wiem, ktory z nich lepszy. Minus Topfileda to brak srebrnej obudowy, ktora jest dla mnie podstawa bo wieksza czesc sprzetu mam wlasnie w tym kolorze :wink: Ale to jakos mozna przelknac, najbardziej zastanawia mnie jaki to specjalny modul trzeba miec do C+ HD, czyzby ten ktory C+ ma wypuscic w grudniu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Super bo ja sie narazie wstrzymuje z zakupem HDCI 2000, bo ten tuner mnie bardzo zainteresowal i co ciekawe ma ladny wyglad, choc szkoda ze nie ma wersji w srebrnej obudowie, ale da sie to jakos przezyc, jesli okaze sie rownie dobry jak Humax, a moze i lepszy.

 

Mysle, ze plusem jest mozliwosc aktualizowania softu przez satelite czego nie ma Humax, no i z tego co pisano mi w mailu z jednego ze sklepow interentowych TV SAT (nazwy nie podaje bo to nie byl Hollex), to tuner ponoc bez problemu przyjmuje listy kanalow wgrywane do niego (oczywiscie musza byc stworzone pod ten model), natomiast Humax ma z tym jak juz wiemy problemy. Z niecierpliowsica czekam na test tego odbiornika :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie po co kupowac odbiornik uniwersalny. OK, byc moze nowy modul Cyfry bedzie mozna w nim zainstalowac i bedzie dzialal. Ale lepiej poczekac zeby nie bylo przykrych niespodzianek. Na n-ke i Polsat nie ma szans.

 

A byloby mozliwe bardzo ladne i nowoczesne rozwiazanie gdyby n-ka i ADB nie byli staroswieccy (pomimo ze glosza nowoczesnosc) i zaoferowali odbiornik na karte n + 2xCI tak jak to obecnie jest dostepne dla niemieckiej Premiere gdzie nowy odbiornik Humaxa ma wlot do karty plus 2 wsady do modulow.

 

http://www.humax-digital.de/products/ne ... HD1000.pdf

 

Calosc za ok. 300 euro. U nas tez znalazlaby sie masa chetnych do kupienia takiego odbiornika szczegolnie jesli wzorem odbiornika n-ki mialby zlacze Ethernetu i przegladarke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość PawelU1981

I stalo sie. Cena tego tunera oficjalnie to 1285zl doi 1599zl. Zalezy gdzie sie go chce kupic. Zaleta jest poprawna praca z Aston v. 2.17 (tak podaje Hollex), ale nadal nie wiem jak wypada ten tuner w porownaniu z Humaxem HDCI, czy jest lepszy? Niech ktos podpowie co wybrac? :wink:

 

Juz cos wiecej wiem. Tuner jest szybszy niz Humax HDCI 2000, ma niedopracowane oprogramowanie, ale wyszukuje wszystkie kanaly PREMIERE oraz CanalSat. Poza tym bez problemow dekodduje z modulem CYFRE+. Tak wiec chyba jednak ten model zagosci juz niedlugo u mnie w domu. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj porównywałem Humax HDCI-2000 i Topfield TF7700HSCI, kazdy ma swoje zalety i "wady" zaletą Humka jest to że zarówno na HDMI component jak i Scart RGB, daje sygnał, czego brakuje Topfildowi.

Obraz po HDMI porównywalny, choć na TF7700 lepiej prezentują się kanały SD!!!

Co do obsługi, też TF7700 ma np. możliwość tworzenia aż 30 własnych list kanałów.

EPG i info na TF7700 jest z naszymi znakami.

Co najważniesze, podpisy np. Canal+ Film są dostępne (st.DVB)

Wadą TF7700HSCI natomiast jest brak możliwości odsłuch stacji radiowych z Cyfry+ (tylko parę podnośnych)

Dobrze że Jazz Radio nadaje na tech2 !!!.

Topfield dobrze pasuje do sprzętu np. Yamaha, prawie identyczne wymiary, no jest oczywiście czarny (jak rasowy sprzęt wg. mnie :) ).

To tyle, proszę o opinie INNYCH... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jest nowy firmware dla Topfielda 7700 - 7.00.31. Na mój gust jest jedyna widoczna poprawka- trochę lepsza praca z modułem Cyfry HD. Cyfra szybciej chodzi - mniej się wiesza przy zmianie kanałów.

Niestety u mnie jakiś błąd w obsłudze Diseqc dalej straszy - zmiana kanału z HotBirda na Astrę w rozdzielczości HD wyświetla komunikat, że kanał HD nie nadaje. Na szczęście bardzo uciążliwe to to nie jest - pomaga wyłączenie dekodera. Inna rzecz, że zaczynam podejrzewać mój przełącznik - choć to raczej dziwne - problem tylko w przejsciu na kanał HD na porcie 1. ??? Trochę to wygląda jak soft dekodera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy TF 7700 HSCI.

U mnie również nie ma polskich znaków w EPG na platformie C+. Dzwoniłem do telecentrum C+ gdzie poinformowano mnie że wina tkwi w oprogramowaniu odbiornika. Dziwne bo nie dokonywałem żadnej zmiany oprogramowania. Obecnie posiadam oprogramowanie 7.00.22, czyli takie z jakim zakupiłem odbiornik, i do tej pory EPG działało porawnie.

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...