Skocz do zawartości

Samsung DSR-7000


gabin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem od dłuzszego czasu problemy z astrą.

Siatkujące prawie wszystkie kanały itp.

Zawsze myslałem ze to złe ustawienie zeza.Wziołem dzis telewizor pod pache.I tuner analog w reke.Na kanale CNN w analogu ustawiłem lux astre.Wczeswniej był tam taki snieg ze oprucz logo nic nie było mozna rozpoznac.To samo zresztą było na 123.tv i VIVA 2.

Teraz te wszystkie anallogowe kanały są extra.

Ale co z tego jak dalej SAMSUNG widzi na pwawie wszystkim kratownice.

Czy nie moznosc odbioru kanałów astry moze byc spowodowana wadami dekodera ?

Antena 90 konwerter na zezie Golden Interstar przełacznik diseqc VIPER 2/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie wszystkie stacje analogowe z Astry nadają na mocnych transponderach, także z odbiorem nie ma problemów.

Co do tunera cyfrowego i zeza - podepnij tuner do konwertera na Astrę z pominięciem DISEqC'a, dzięki temu będziesz wiedział czy to przełącznik powoduje spadek sygnału (duże tłumienie albo uszkodzenie). Jeśli i przy bezpośrednim połączeniu będzie żle, pomajstruj przy konwerterze. Warto takżę sprawdzić stan złączek "F".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołączył: 08 Paź 2006

Posty: 3

Skąd: MOSBACH

Wysłany: 16 Lut 2007 14:45 Temat postu: Samsung DSR 7000

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Nie moge dekodera przywrocic do ustawien fabrycznycz, po wywolanu tej opcji w meni i nacisnieciu ok. nic sie nie dzieje.Po drugie znikaja mi smoczynnie transpordery np.cala paczka tvn lub inne 12188 lub 12254.Oile tvn wraca po ponownym recznym przeszukaniu to te inne nie. Pjawiaja sie po ponownym wlaczeniu dekodera ale nie zawsze.Komunikat:Brak sygnalu z anteny sprawdz ustawienia i konfiguracje dekodera. Sygnal odbieram bardzo dobrze jakosc 95% sila 75%.Po instalacji najnowszego oprogramowania nic sie nie zmienilo.Czy to znaczy ze dekoder pada lub jest inna przyczyna. Ten Samsung uzywam juz okolo pieciu lat i do teraz nie bylo zadnych problemow. Czy ktos moze mi cos doradzic lub pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam inny problem z dekoderem Samsung DSR-7000, a mianowicie mam taki kłopot że nie mogę złapać ARD z Astry, częstotliwość wpisuję poprawnie bo brałem z lyngsat.com mój układ antenowy antena 90 cm z zezem na Astrę, z ciekawości podłączyłem tuner cyfrowy FTA no i z niego udało mi się odebrać ten kanał, czy macie może jakieś informacje dlaczego na samsungu DSR-7000 ARD z Astry nie działa (inne kanału z Astry działają) a na tunerze cyfrowym FTA ARD mi działa bez zarzutu i wyszukuje się też bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aby przejrzeć EPG kanałów CN i Disney na tym dekoderze musisz włączyć jakiś kanał z transpordera Cyfrowego Polsatu (np. Polsat Sport) i strzałką do góry tą którą zwykle używa się do poruszania się po menu przeskakujesz na kanał którego EPG chcesz odczytać, ale nie wciskaj OK by uruchomić ten kanał, bo uruchomiony musi być kanał z tp. Cyfrowego Polsatu. W ten sposób wyświetli Ci się EPG kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sprawdź konfigurację anteny w swoim dekoderze. Typ instalacji powinien być następujący: jedna antena z dwoma konwerterami.

Należy też wybrać prawidłowy port dla Astry.

Przykładowo: jeżeli dla HotBirda masz przypisany port1 to dla Astry musi być port2, albo odwrotnie (HotBird-port2, Astra - port1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś ten dekoder i konfiguracja tego wyglądała tak: Menu -> Instalacja -> Ustawianie Anteny ->

i ustawić:

 

Satelita: Hot Bird

Pozycja: 13.0

Orientacja: Wschód

Port DiSEqC: Mini A (tu zmieniamy na mini A)

Zasilanie LNB: TAK

Konwenter LNB: Uniwersalny

 

potem zmieniamy satelite na Astrę i ustawiamy:

 

Satelita: Astra

Pozycja: 19.0

Orientacja: Wschód

Port DiSEqC: Mini B (tu zmieniamy na mini B)

Zasilanie LNB: NIE (tu zmieniamy na nie)

Konwenter LNB: Uniwersalny

 

Powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie przez Was opcje probowalem i dalej nie moge odebrac sygnalu z Astry. Przy sprawdzaniu sygnalu zawsze pojawia sie "dostrojony nie" i nie ma belek z sila i jakoscia sygnalu. Dodatkowo probowalem wrocic dekoder do ustawien fabrycznych, i tez nie dziala , po zatwierdzeniu ok. nic sie nie dzieje. Obawiam sie ze chyba dekoder siadl i bede musial kupic nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś ten dekoder i konfiguracja tego wyglądała tak: Menu -> Instalacja -> Ustawianie Anteny ->

i ustawić:

 

Satelita: Hot Bird

Pozycja: 13.0

Orientacja: Wschód

Port DiSEqC: Mini A (tu zmieniamy na mini A)

Zasilanie LNB: TAK

Konwenter LNB: Uniwersalny

 

potem zmieniamy satelite na Astrę i ustawiamy:

 

Satelita: Astra

Pozycja: 19.0

Orientacja: Wschód

Port DiSEqC: Mini B (tu zmieniamy na mini B)

Zasilanie LNB: NIE (tu zmieniamy na nie)

 

Powinno działać.

 

Jak dasz Zasilanie LNB: Nie to nie zadziała bo jakim cudem skoro konwerter nie bedzie zasilany?? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Astrę musisz dać na nie bo jak ci na raz mogą obydwa konwentery pracować??? Dopiero później Diseqc załancza zasilanie na Astre. W tym modelu było tak, że jak było wszystko na tak (zasilanie) to jak był przełączony na Astre to nie chciał później załączyć Hod Birda. Miałem te dekoder 3 lata i przejrzałem go na wylot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie!

Zdesperowany i zrezygnowany zwracam się do Was forumowicze o remedium na moją "chorobę"...

Po powrocie z urlopu postanowiłem pooglądać sobie CP..

Ku mem zdziwieniu nie miałem kanałów Polsat, 4, TVN-ów i innych.

Miałem za to TVP1, TVP2 i kilka innych. No to wziąłem i zainstalowałem jeszcze raz kanały CP ale na nic. Pooglądałem "Jedynkę" i poszedłem spać. Rano włączam i... mam wszystkie kanały. Rozochocony chciałem doinstalować "z ręki" inne i.... zaczęło się. Nagle poznikały Polsaty i inne zostawiając TVP1 i 2. Sprawdzam poziom sygnału na kanale TVP1. Siła jakieś 70% a jakość prawie 100(tuner samsung - DSR 7000) No to ciach! Wywaliłem wszystko. Instaluję kanały CP i zainstalowało się słownie "ZERO". W ustawieniach poziom sygnału na HB: "zero" dla 12188MHz. Sprawdzam Astrę - "jako tako" ale TVTrwam się jąka. Milion prób i kręcenie anteną nie dawało rezultatów. Raz miałem na obu satelitach sygnał o sile 75% a raz nic. Aktualizacja softu też ni. Wezwałem GURU od anten. Powiedział po paru zabiegach, że na Astrę miałem źle ustawiony konwerter a na HB było Prawie dobrze. GURU zszedł z dachu popstrykał na pilocie i zainstalował kanały i z astry i zHB. Skasował "stówę" i pojechał. No to ja się wygodnie rozsiadłem przed telewizorkiem i w poczuciu dobrze wydanych pieniędzy zacząłem grzebać przy programach. I z nowu to samo. Posaty, TVN-y znikają i połowa innych zostaje TVP1 2 Discovery i kilka innych. Po prostu trafiło mnie. Sprawdzam poziom sygnału na HB i "ZERO" (12188). Zmieniam na 12187 i prawie full. Instaluję kanały CP i "zero". Wtedy instaluję kanały ręcznie z transpondera 12187 przy przeszukiwaniu dokładny i znajduje mi 165 kanałów czyli Polsatowe. Wychodzę ze strojenia a na TVNie i polsatach tylko czerwona kropka. Raz kanły są a raz ich nie ma. Nie wiem co jest grane. Stwierdziłem , że nie mam sygnału na transponderach i niższych częstotliwościach : 10719 10949 11075 11158 11239 11392 a mam na 11287 12280.

Pomóżcie, bo mi zaraz żyłka pęknie Wink

 

PS Samsunga dostałem zamiast poprzedniego Thompsona. Tamten z kolei się wieszał co chwilę i miał problemy z zapamiętywaniem stacji. Ale to już inna historia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Zaznaczam, że słyszałem o tym w teorii]

nie wiem czy Ci to cos pomoże, ale spróbuj jeszcze zrobić taki motyw .. na danym kanale np: POLSAT naciśnij czerwony guzik z literka A a później przycisk od telegazety (na pilocie od dekodera)możesz w ten sposób zmienić napięcie wysyłane na konwenter ... od 0 do 5 Mhz

 

Edycja RafiX: Zmieniłem kolor czcionki. Kolor czerwony zarezerwowany jest wyłącznie dla moderatorów/administratorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności należałoby wykonać ponowny telefon do tego fachowca. Usługa za taką kasę (100 PLN) powinna zostać wykonana prawidłowo!

 

Ewentualnie może coś się dziać z przełącznikiem DiSEqC, również sprawdź jakie masz przypisane ustawienia dla konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolo od anten wyglądał na fachowca i wg mnie zrobił wszystko ok.

Raczej chodzi o hardware...

Ten tuner w ogóle jest jakiś dziwny. Pomijając fakt ich prymitywnego wykonania mam wrażenie, że mają "skopany" soft. Nie wiem. Jakby miał zapisane, że określonych programów nie powinien zapisywać... Sposób zapamiętywania, czas jakielkowiek operacji jest dla mnie za długi. Kiedyś miałem C+ i wszystko było cacy. Na rzecz PC przewyższyła opcja ekono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Proszę o pomoc.

Kupiłem kilka dni temu przełącznik DISqc,bo chcę oglądać programy z Astry,ale niestety nie chce mi dekoder przełączać.Próbowałem wszystkie już chyba ustawienia na dekoderze i nic.Sam przełącznik jest sprawny,bo pożyczyłem inny odbiornik sat i elegancko przełącza.

Jakie powinny być ustawienia na dekoderze,bo może czegoś jeszcze nie ustawiłem.Antene mam skierowaną na hot birda a zez na astre.

Na jakimś forum czytałem że te dekodery mają jakieś problemy z przełączaniem konwerterów.Czy ktoś ma może taki właśnie dekoder który obsługuje mu dwa konwertery?

PROSZĘ O POMOC. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...