Skocz do zawartości
  • 0

Problem z tr 10719 V - HB


frytta
 Udostępnij

Pytanie

Witam

Mam kłopot z odbiorem z tego transpordera,tną się kanały - momentami obraz zanika . Tuner P1430,mam multiswitcha i konwerter quatro.

Nie jest to wina konwertera ani kabli - wymieniałem.

Chyba ustawienie anteny, ale inne transpordery grają ok.

Ktoś ma jakiś pomysł na to ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Może to być również tak, że sama czasza uległa deformacji albo błąd tkwi w precyzji ustawienia anteny. Wszystkie te parametry wraz niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi sumują się na granicy błędu i stąd ta doleglowość. Czasem wystarczy leciutki skręt (milimetr w lewo lub w prawo) konwertera wokół osi jego umocowania i już będzie dobrze.

 

-pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Gdybym był przy antenie, byłoby po problemie - nawet rym mi wyszedł. :lol:

Prosisz o jakąkolwiek radę i pomysł - na odległość. Radzę w antenie poszperać, nawet metodą prób i błędów, ale najlepiej z miernikiem lub z tunerem analogowym.

 

-pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Swego czasu tez mialem problem z odbiorem tp: 10.719V i jeszcze 10.723H. Tylko te oba transpondery, poziom sygnalu spadl z 60% do ledwo 30% a nawet jeszcze nizej bylo. Natomiast na wszystkich spadla jakosc sygnalu (zawsze bylo ok. 90% a potem 20 - 40% na calym HB). Przyczyne znalazlem gdy sciagnalem konwerter ( a wczesniej sprawdzalem tuner u sasiada i kabel), zobaczylem ze pokrywa promiennika jest delikatnie peknieta. A tak nie powinno byc! Bo do srodka dostaje sie wilgoc i stad te zaklocenia byly. Ale do dzisiaj mam ten konwerter i teraz sluzy dla mnie do odbioru Astry2.

Jakim cudem?

Pokrywy nie rozbieralem, najpierw wysuszylem konwerter kladac na grzejniku a nastepnie silikonem zakleilem pekniecie. I chodzi do dzis!

Dobrze ze nie wyrzucilem wczesniej a mialem taki zamiar po zakupie monoblocka!!!

 

pozdrawiam :):wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też kiedyś podobnie zreperowałem konwerter. Pokrywka pęknięta więc chciałem ją zdjąć i rozleciała się cała. Jako pokrywkę zastępczą użyłem kawałka cienkiego plastiku (wycięty spód od kubeczka po jogurcie czy czymś takim), całość dokładnie uszczelniłem silikonem. Służył u innej osoby przez chyba 2 lata, aż został wymieniony przy okazji zmiany czaszy :) Był to konwerter firmy MTI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...