Skocz do zawartości
  • 0

Dobranie odpowiedniego konwertera


krzywyzzz
 Udostępnij

Pytanie

Posiadam 2 tunery z cyfrowego polsatu marki echostar 616. Podłączone są do konwertera typu twin. Planuje zamienić jeden tuner "echostar 616" na 'EchoStar DVR-747" ten z dyskiem twardym 160 GB. Wiem że ten tuner z dyskiem potrzebuje 2 sygnały z konwertera (czyli konwerter twin idealnie by pasował. Ale już nie będę mógł podłączyć tego drugiego (echostar 616). Więc mam pytanie do Szanownych użytkowników forum. Czy kupno konwertera typu Quad rozwiąże mój problem ?????

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

W technice satelitarnej jeszcze troszkę się gubię, ale to forum jest chyba po to żeby pomagać, więc pytam :wink: Mianowicie: mam Echostara 616 + zestaw antenowy oryginalny i obowiązującą umowę z CP. Co mam kupić, aby odbierać kanały z Astry 19,2 i jaki byłby tego koszt? Wystarczy kupienie samego monoblocka, np. coś takiego? Proszę o odpowiedź, z góry dziękuję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zapewne posiadasz antenkę od Cyfrowego Polsatu, "ich" popularną 70-tkę. Nie da rady z monoblockiem, spore straty sygnału będą z drugiego satelity (zeza).

 

Lepiej dokupić dodatkowy konwerter typu "Single", przełącznik DiSEqC, odpowiedniej długości kabel satelitarny, niezbędny będzie też uchwyt konwertera np: taki i na koniec złączki typu "F" aby móc połączyć kable z przełącznikiem i z tunerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ten uchwyt jest idealny dla anten właśnie tych najmniejszych, tj. 60-tek. Przy tego typu czaszach konwertery musiałyby praktycznie na siebie zachodzić, aby uzyskać najsilniejszy sygnał.

 

Jeżeli chodzi już o 70-tki, to sprawa wygląda nieco lepiej. Konwertery na siebie nie będą "włazić", jednak muszą być do siebie bardzo zbliżone by uzyskać w miarę najmocniejszy sygnał (odległość między nimi będzie wynosić zaledwie kilka milimetrów). Pamiętajmy, w obu przypadkach straty sygnały i tak będą, nawet spore.

 

A więc jest bez różnicy, jaki uchwyt na zez zastosujesz do 70-tki. I tak w obu przypadkach otrzymasz taki sam sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mi chodził głównie o to, że trochę trudniej jest zamontować ten uchwyt http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=43&id=135 co go kolega wcześniej zasugerował do standardowej anteny CP niż ten http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=43&id=136 który jak wynika z opisu: Uniwersalny, regulowany uchwyt multifeed dla drugiego konwertera dla dowolnej anteny (60-100cm). Zastosowanie dla odbioru Astra + Hot Bird przy nietypowych antenach, gdzie klasyczne zezy typu Mabo trudno zastosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak będziesz miał w ręku ten uchwyt to się domyślisz, nic trudnego ;)

Z poprzednich Twoich fotek wnioskuję, że antena ma identyczne mocowanie konwertera ja ta przedstawiona poniżej.

 

Ostatnio coś takiego założyłem na antenę 60 cm. (od platformy "n"). Zeza dało się ustawić, ale wynosił on 9 stopni :shock: na mniej uchwyt nie pozwolił, potrzebna była mała przeróbka ;) Jednak bez obaw, przy antenie 70 cm. (jak od CP) może on zachowywać się inaczej i kombinowanie nie będzie potrzebne.

Może zrobię dzisiaj jakieś fotki.

 

Krótka instrukcja:

instalacjauchwytubc6.jpg

 

Od uchwytu musisz odkręcić część zaznaczoną na czerwono, a z anteny tą na zielono (górną część uchwytu). Następnie łączysz uchwyt z antena, obie części pasują do siebie (średnica 40 mm.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ten na uchwyt "kwadratowy" (pierwsza fotka) nie będzie pasował, bezpieczniej ten uniwersalny. Jest jeszcze jeden rodzaj uchwytu do takich anten, ciężko znaleźć w sklepach, chyba kiedyś na Allegro widziałem. Jest bardzo podobny do tego uniwersalnego. Niestety nie wiem jak się sprawuje w "akcji". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ODRADZAM

Probowalem montowac uchwyt "kwadratowy" tandeta - zrezygnowalem.

1. Wspornik nie jest sztywny.

2. Przesuniecie liniowe, nie po luku.

3. Fatalne wykonanie - szczelina wspornika wymagala obrobki, wystepowaly "wylewki" tworzywa.

Mocowanie konwerterow rozwiazalem jak na zdjeciu obok.

Zapraszam po szczegoly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...