Skocz do zawartości
  • 0

Cyfra+ + Polsat + N - prośba o pomoc w złożeniu do kupy


mac80
 Udostępnij

Pytanie

Witam

 

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem kompletnym gamoniem w temacie, więc proszę o anielską cierpliwość i tłumaczenie jak dziecku.

 

Aktualnie od lat posiadam Cyfrę+ (dekoder Pioneer BCT-1330 + jakaś standardowa mała antena) - chciałbym dokupić sobie i Polsat i n (powód: prawa sportowe do różnych interesujących mnie rzeczy są porozbijane po platformach). Mam w związku z tym ogromną prośbę o porady w jaki sposób sprawę rozwiązać.

 

- Antena - na pewno trzeba ją wymienić na jakąś większą - jaka wielkość?, jaki model? Żeby odbierać z rożnych satelitów muszą być jak rozumiem jakieś zezy, konwertery itd. - proszę o podanie konkretnych modeli (jak wspomniałem - tłumaczyć jak dziecku :) )

 

- Tuner - nie wiem czy jest taka możliwość, ale najlepiej by było jakbym mógł kupić jeden tuner i do niego wsadzić wszystkie 3 karty - jest taka opcja?

 

Jeżeli nie ma to proszę o szczegółowe instrukcje jak najefektywniej to wszystko podłączyć i w ogóle jak to się sprawdzi w praktyce.

 

P.S. Czy może ew. ktoś polecić dobrą (a przede wszystkim uczciwą) firmę w Krakowie, która by mi takie puzzle wykonała (bo ja coś czuje polegnę na którymś etapie :)).

 

Z góry dziękuję za fachową pomoc

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wymieniasz antene na 85 cm montujesz konwerter z czterema wyjściami ciągniesz od niego trzy lub cztery kable ( w zależności od tego czy kupisz dekoder N z dyskiem czy bez - ten z dyskiem wymaga 2 przewodów) i tyle. Tu nie trzeba stosować zeza ponieważ wszyscy nadają z tego samego satelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witaj, nie/ma takiej możliwości aby oglądać wszystkie trzy polskie platformy na jednym dekoderze. C+ i polsat można (najtańsza opcja to chyba ferguson 7318UCI, Karte C+ wkładasz w wbudowany slot na karte, a do polsatu musiałbyś dokupić wsad na karte) Telewizje N niestety mozna oglądać tylko na ich orginalnych Nboxach. Co się tyczy anteny to wystarczy ta którą masz bo wszyscy polscy operatorzy nadają z tej samej satelity HB. Reasumując będziesz potrzebować przynajmniej dwóch tunerów satelitarnych.

Edycja:bogdan425

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miało być prosto :D

 

Co anteny jeśli chcesz warto wymienić na większą jakąś 80-90cm Np.:

 

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=20&id=523

 

Co do konwertera to musi być Quad (uwaga nie Quatro) np.

 

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=25&id=104

 

Chyba że zakładasz zakup nBox-a bez dysku wtedy wystarczył by konwerter Twin zamiast Quad wiec sprecyzuj na którym dekoderze Ci zależy.

 

To by była instalacja (na początek wystarczy, w przyszłości możesz dołożyć drugi konwerter typu Twin lub też Quad i podłączysz sobie astrę)

 

Jeśli chodzi o dekodery to jak już ktoś wcześniej pisał musisz mieć minimum 2. Z n-ka jest prosto albo dekoder z dyskiem albo bez wiec zdecyduj sam. Jeśli chodzi o Cyfra+ i CP to można sie zastanowić nad jakimś dekoderem z 2 miejscami na moduł CI, ewentualnie dekoder który potrafi obsługiwać karty Cyfry i ma jedno miejsce na moduł CI (dla CP). Musisz tutaj decydować jaki chcesz mieć czy z możliwości dekodowania kanałów HD czy może z dyskiem twardym itd.... Może sprecyzuj ile pieniążków chcesz na taki dekoder przeznaczyć.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skoro masz dekoder C+, to łatwiej (taniej) będzie dokupić dekoder Polsatu. Natomiast z platformy n zakup (wynajm) dekodera jest obowiązkowy. Poprostu nie ma innej alternatywy.

Pozostaje jeszcze sprawa, czy to wszystko będzie podłączone do jednego telewizora. Jeśli tak, to zawszę, gdy jeden dekoder będzie pracował, to dwa pozostale będą w stanie spoczynku. Włączone jednocześnie wszystkie będą się nawzajem zakłócały. Znam jednego "magika", który ma obok dwa telewizory i ogląda dwa wydarzenia sportowe - na żywca - jednocześnie, ale to zupełnie inna historia.

C+ i Polsat podłączysz za pomocą przelotki w dekoderze C+. Dekoder n podłączysz "solo" , aby nie bawić się w przekładanie kabli. Dobry konwerter z czteroma wyjściami, podał Don_Mag. Zostaje jeszcze sprawa telewizora, musi mieć, minimum trzy gniazda Euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Alternatywa jest, ale na razie niedostępna. N-ka musi wydać własny moduł CI. Wtedy wystarczy kupić tuner z czytnikiem UCAS i 2xCI obsługujący DVB-S2 i MPEG-4 (np Ferguson HF 8800, niestety bez dysku). Potem do czytnika wystarczy wsadzić Cyfrę, do jednego gniazda CI Polsat, do drugiego N-kę i gotowe!

Podejrzewam jednak, że opcja "własny tuner" oznacza brak dostępu do VOD, nawet, gdyby się kupiło tuner z dyskiem.

Zostaje jeszcze sprawa telewizora, musi mieć, minimum trzy gniazda Euro.

A czy rozdzielacz Euro się nadaje (podłączasz przez Euro do TV, a z niego wychodzą 3 gniazda Euro) :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Alternatywa jest, ale na razie niedostępna. N-ka musi wydać własny moduł CI.

 

Tylko N-ka jeszcze musiała by chcieć taki moduł wypuścić a na razie myślę że oni się nie mogą nacieszyć jakie to nowoczesne dekodery nie maja na rynku............ Może kiedyś zaczną widzieć potrzebę

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zapytałem się, bo myślałem, czy przypadkiem podłączenie sprzętu pod Euro i HDMI jednocześnie nie spowoduje odcięcia sygnału przy którymś źródle (pójdzie tylko Euro lub tylko HDMI) :wink:

 

Więc podsumowując, najlepsze rozwiązanie dla mac80 będzie takie:

Antena - 80-90 cm

Konwerter - Quad (monoblock, jeśli ma być dostęp do Astry).

Tuner - Jeśli chcesz zostać przy swoim Pionku 1330 do Cyfry, to kup Echostara DSB-717 lub DVR-747 do Polsatu. Jeśli chcesz własny tuner na Cyfrę i Polsat, to wybierz sobie dowolny, który się na to nadaje (oraz moduł CP). Do N-ki oczywiście Nbox Recorder.

Telewizor - HD Ready - z gniazdami HDMI i 2xEuro

 

Tunery podłącz do TV w taki sposób:

Nbox przez HDMI, Pionek i Echoś (lub inny z C+ i CP) przez Euro.

 

Myślę, że już wszystko jasne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Konwerter - Quad (monoblock, jeśli ma być dostęp do Astry).

 

Nie ma Quad monoblock (tu jeśli chce się mieć astrę trzeba 2 konwertery i przełącznik)

 

Telewizor - HD Ready - z gniazdem HDMI i 2xEuro

 

Tunery podłącz do TV w taki sposób:

Nbox przez HDMI, Pionek i Echoś (lub inny z C+ i CP) przez Euro.

 

Telewizor nie musi być HD Raedy..... a jeśli kolega chce jakiś osobny dekoder na CP i Cyfra+ razem to wystarczy jedno Euro (chyba że jakiś konkretny sprzęt to też można HDMI) na ten dekoder i drugie Euro lub HDMI na nBox-a

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję bardzo za odzew - jesteście niezrównani :)

 

Odpowiadając po kolei:

 

- jeżeli chodzi o finanse to jestem elastyczny - jestem gotów wydać odpowiednio więcej jeżeli będzie takie uzasadnienie.

 

- rozumiem, że zeza nie muszę stosować, ale jak już przerabiam wszystko to wolałbym zainstalować wszystko od razu - przynajmniej zeza na Astrę (chyba że jest jeszcze inny satelita godny uwagi). Co więc muszę dokupić do takiej instalacji? Jaki drugi konwerter (oprócz QUAD wspomnianego przez Don_Maga)?

 

- odnośnie dekodera to wolałbym jeden dobry (+ ten z N skoro musi być) - koszt myślę ok. 2500 zł - co więc polecacie?

 

- w kwestii N to VOD mnie zupełnie nie interesuje, dekoder od nich to raczej ten z dyskiem (ew. bez jeśli ten drugi dla C+ i CP byłby z dyskiem).

 

- telewizor - wszystko ma być na jednym. Planuje zmianę telewizora na HD ale myślałem raczej o dalszej perspektywie - obecny ma dwa wyjścia euro (z czego na jednym jest aktualnie C+ a na drugim DVD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli chodzi o instalację do myślę że najlepiej zaufać fachowcą z hollexu. Bo najlepszym rozwiązaniem był by ten quad monoblock z tym że może sie okazać że któryś dekoder może z nim nie współpracować i wtedy trzeba będzie użyć 2 konwerterów quad i przełączników DiSEqC.

 

Co do N-ki i tak polecam Nbox-a bo zawsze to większe możliwości a przy kwocie jaką chcesz wydać to teraz jest chyba 200zł różnicy jeśli dobrze kojarzę między zwykłym a z dyskiem.

 

A jeśli chodzi o dekoder z wyższej półki dla Cyfry+ i CP to nich ktoś się wypowie co takiego używał. Myślę że warto się wpakować w coś co ma HD i dysk twardy.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

czesc

 

mam chyba dosc proste pytanie - zaznaczam ze nie bardzo rozumiem skomplikowane wywody powyzej.

 

Mam dekoder C+ (najprostszy) a teraz dokupilem polsat (echo star 717). Moj telewizor ma 3 wejscia na eurozlacze. Chcialem wszystko polaczyc tak:

antena do wejcia w polsacie, euro z polsatu do c+, euro z c+ do TV. I w tej konfiguracji działa mi tylko polsat (przy wyłączonej c+)

 

Please oświećcie mnie co zle robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No ale co chciałeś żeby jeszcze chodziło?? Programy z naziemnej anteny?? To wejście antenowe to przelotka i modulator więc w instalację naziemną mógł byś "wpuścić" sygnał z dekodera polsatu (ale z tego co wiem ta funkcja jest zablokowana) a nie na odwrót nie ma takiej możliwości.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie do końca rozumiem co działa a co nie ;) Czy TV nie widzi obu tunerów czy któryś z tunerów nie ma sygnału "z kosmosu" ;)

Czy na TV pojawia się sygnał (grafika) z obu tunerów? Skoro TV ma 3 wejścia to najlepiej do każdego tunery podłączyć osobno (ale w konfiguracji obecnej tez jest OK).

A czy sygnał z anteny dociera do tunera C+? Jeśli nie, wyjmij wtyczkę zasilania z tunera Echostar, wtedy zostanie podany sygnał z anteny na drugi tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam! Potrzebuje informacji jak to zrobić, żeby posiadać wszystkie trzy platformy oraz dostęp do Hot Birda i Astry oraz ewentualnie innych satelitów jak najmniejszą ilością sprzętu. Cena nie gra roli, w zamierzeniu będzie posiadanie wszystkich pakietów w każdej z platform.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...