Skocz do zawartości
  • 0

Podłączenie - 2 tunery i jeden konwerter


Mariusz_JG
 Udostępnij

Pytanie

WITAM !!

Mam pytanie - jak podłączyć ze sobą dwa tuney - posiadam tuner HUMAX HDCI 2000 oraz FERGUSON AF 7318 UCI

Mam jedną antenę (zez ASTRA 1 + HOT BIRD) - Do tunera doporowadzony jest tylko jeden kabel - chciałbym podłączyć to w ten sposób aby głowny kabel od konwertera wchodził do jednego tunera i z tego tunera aby sygnał był podany do drugiego tunera - słyszałem coś o przelotce - proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zgadza się ;) Aczkolwiek jest to mocne ograniczenie (tzn. działać to będzie tak, że jak Humax będzie włączony, to Ferdek będąc za nim dostanie tylko tą samą polaryzację i pasmo, z którego korzysta Humax). Czyli oglądając na Humku TVN Gra na Ferdku będzie polaryzacja V pasmo niskie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ano po to jest potrzeby aby podłączyć do drugiego TV (w innym pokoju) - Sorki ale trochę ta wypowiedź (vitek) ma wku .. (zdenerwowała) - skoro pytam o coś to jest to mi widocznie potrzebne.

Dzięki wszystki za odpowiedzi pozostaje zakupienie konwertera Twin i podłączenie tunerów niezależnie.

I tu mam jeszcze jedno pytanie - czy są dostępne takie konwertery twin aby był w całości zez (ASTRA 1 + HOTBIRD) z wyjściem na dwa tunety ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

zeby nie zakladac nowego watku :) mam 2 dekodery C+ i CP, 1 konwerter i 1 kabel w pokoju. rozdzieliłem to splitterem i tak, na 1 jest sygnal ale na 2-ch pozostalych wyjsciach nic nie ma :( dodam ze na tym "1" gdzie jest sygnal jest "POWER PASS" na pozostalych brak :/ co mi poradzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

chcialbym zapytac czy odbiore cokolwiek z drugiego satelity notujac monoblocka a mam czasze60 cm nie muszze odbierac wszystkiego ale interesuje mnie paczka tvp i muzyczne czyli viva i deluxe music z astry teraz mam ustawionego HB wiec czy jest to mozliwe czy konieczna jest wymiana czaszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możesz zapłacić nawet 2000 zł. ale splitery nie służą do rozdzielania sygnału z konwertera. Oczywiście ten splitter może być w instalacji, ale jak coś oglądasz na jednym tunerze, to pozostałe dwa najlepiej aby były odłączone :)

Do jednoczesnego korzystania ze wszystkich tunerów jest potrzebny konwerter Quad, koniec i kropka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Proszę, oto rozgałęźnik

Jeśli coś Ci się popsuje, albo nie zadziała tak jak należy to bez pretensji do mnie :)

Rozwiązanie z rozgałęźnikiem to amatorka i prowizorka.

 

Wyjątkowo uparty jesteś, zamiast zrobić to raz a porządnie, będziesz kombinował, powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...