Skocz do zawartości

Ustawiamy antenę z tunerem CP na inne pozycje


Mateo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A więc z góry mowię, iż jestem trochę zielony, a ma kilka pytań. Próbowałemznaleźć odpowiedzi na forum, ale nic nie znalazłem. W każdym razie mam Cyfrowy Polsat, pakiet Familijny. I teraz mam taki problem:

1. Jak ustawić kanał o takich namiarach (kanał FTA): Sirius 2| 4.8 st E|12.465 H| FTA!

Mógły mi ktoś to napisać?

 

2. Widze, że wsyzscy piszą o szukaniu kanałów FTA, więc jak mogę szukać nieokreslonych kanałow FTA?

 

Z góry dziękuje za pomoc.

 

Edycja RafiX: Zmieniłem nazwę wątku. Teraz temat bardziej odzwierciedla istotę problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz antenę ustawioną na Siriusa? Jeśli nie, to nici z tego.

Wyszukiwanie kanałów FTA masz opisane na forum. Spróbuję znaleźć linka, wtedy podeślę.

 

Jaki masz dekoder? Jeśli Echostara, to tu: :arrow:https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=2018&start=30 jest przykładowo opisane (użytkownik kubia102, 04.02.2007 10:22)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przekręcić antenę, robiąc to delikatnie, w prawo (na zachód), stojąc z tyłu za anteną. Na dekoderze ustaw jedną z silniejszych częstoliwości tego satelity, np: 11.747V 27500-3/4 i przesuwaj antenę ale tylko w poziomie, nie zmieniaj

położenia góra-dół. Pamiętaj, przesuwaj satelitę delikatnie i za każdym razem sprawdzaj czy na pasku sygnału w menu tunera pokaże się sygnał. I tak rób aż do skutku. Musisz dokładnie jak najlepszy sygnał uzyskać ze wspomnianego przeze mnie transpondera, bo ten transponder o który pytasz jest trochę słabszy. A teraz do dzieła :D

 

Przy okazji podam Tobie link z wykazem kanałów z tego satelity: http://www.lyngsat.com/sirius.html

 

Hola, hola, coś mi się wydaje że chcesz uzyskać sygnał na tp, który już od pewnego czasu nie działa ----> 12.465H. Jeżeli chodzi Tobie o bułgarski bTV to próżno szukać jego na orbicie. Po prostu teraz jest nadawany na odległej pozycji sat. Mam nadzieję że się pomyliłeś i chodzi Tobie o takie parametry: 12456 H 27500 3/4 na którym nadaje niekodowany kanał rumuński ProTV Int.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety chodzi o bułgarski bTV - tak jak pisze @Rafix wyżej - bTV już nie nadaje na satelicie Sirius. Nadal jest osiągalny z satelity NSS 703, ale sygnał nie należy do najsilniejszych, do tego pozycja satelitarna daleko na wschodzie, więc raczej szans na odbiór z tamtego miejsca nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło niestety o bTV, ale mam jeszcze alternatywny kanał.

42 st. E|Turksat 2A|15.596 V| kanał nazywa sie rustavi. Więc mam obrocić antenę w kierunku wschodu, a potem zmienić w dekoderze we wlasciwosciach na satelite Turksat? Jeśli to zrobie, to czy będe miał ciągle te kanały z Cyfrowego Polsatu? Choć to w sumie nie problem, bo jak mialbym to zrobic to antenę tak na jeden wieczor bym ustawil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Rustavi także będzie ciężko, bo i Türksat wymaga większej anteny. Kanałów z CP nie będziesz mieć - trzeba będzie wrócić anteną tam, gdzie była na początku. Na wstępie muszę też dodać, że przestawienie anteny i późniejszy powrót nie będą zbyt łatwe - są tematy na forum osób, które miały problem z ustawieniem anteny - przy ustawianiu liczy się każdy milimetr, na oko trafić nie ma szans.

 

Zerknij np. tu: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=603

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, chyba jednak się poddam. Już rok temu miałem do czynienia z ustawianiem anteny i myślałem, że szlag mnie wcześniej trafi niż coś złapie...

A, piszesz w tym temacie, żeby przesuwać anteną o milimetry, a moja najmniej idzie o mtetr. No chyba, że jej nie odkręciłem, ale raczej wątpliwe.

Dobra, w każdym razie dzięki za pomoc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam drugą antenę:) Jakąś niemiecką LIFESAT z tunerem. Właśnie latem ją próbowałem nastawić, ale moja cierpliwość się skończyła. Ale dla meczu Real - Bayer zrobię wszystko. Jutro ustawiam antenę na Turksat, albo na TV 3 Slovenija. Tylko mam pytanie, jak ustawie odpowiednio antenę, to odrazu powinienem mieć te kanały, czy będe musiał szukać, lub coś ustawiać? No i w tym nie mam żadnych wskaźników sygnału itp. Ale zobaczę, może coś się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mateo - bez pasków ciemno to widzę, po ustawieniu (o ile uda się to poprawnie zrobić) musisz jeszcze wyszukać kanały, więc sprawa może się skomplikować jeszcze bardziej. Może poszukaj jakiegoś przekazu w internecie - może w sopcast coś będzie akurat ;) Tylko dla odmiany trzeba mieć mocne łącze internetowe...

 

Jeśli mimo wszystko walczysz z anteną podaj informację jaki tuner tam masz pod tą drugą, bo jeśli to analogowy jakiś to już w ogóle pies pogrzebany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś że jeszcze można obejrzeć ten mecz na TV3 Slovenija. Ten kanał jest dostępny z Amosa, tutaj też jest ciężko złapać satelitę ale nie tak jak już Turksata. Jednak jeżeli chciałbyś pomyśleć o odbiorze z Amosa 4.0W to musisz wymienić antenę na nieco większą, ponieważ jest to przekaz z niskim SR i sygnał tego kanału nie jest silny. Zakładam że masz 60-tkę albo 70-tkę. Potrzebna antena minimum 80-tka.

 

Czyli mam dać sobie spokój:P?

Na tunerze analogowym praktycznie nic ciekawego nie odbierzesz, jednak jeszcze pomyśl nad ustawieniem anteny na Amosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, może koledze trochę źle podpowiedziałem ponieważ większość dekoderów rozprowadzanych przez platfromy cyfrowe nie są przystosowane do odbioru kanałów z niską wartością SR.

Sprawdź np: czy odbierasz Dunę II Autonomia. Kanał jest nadawany na HotBirdzie, częstotliwość 10.830 H 3333 3/4. Myślę że na pewno będziesz miał problem z odbiorem także tego kanału.

Po prostu tutaj o tym problemie zapomniałem, dzięki że mi przypomniałeś i mogłem się poprawić :wink:

Tak więc jeszcze raz do kolegi Mateo, raczej będziesz musiał dać spokój z tymi kanałami, chyba że zainwestujesz w nowy sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak odbierają także z niskim SR, tylko że moc sygnału nie jest zadawalająca ale i tak jest dobrze. To jednak byłem w błedzie. :? Na moim Echostarze (mój nie jest związany z Polsatem Cyfrowym) odbieram ten kanał z mocą 64%, jakość sygnału - 85%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ku mojemu szczęściu okazało się, że mecz będzie transmitować rosyjska stacja RTR Sport, którą posiadam.

 

Tylko nie pomyl RTR Sport z RTR Sport Planeta (ten drugi jest niekodowany z Hot Bird-a, ale to inna bajka i nadaje co innego niż RTR Sport, który jest w rosyjskim pakiecie NTV Plus i jest kodowany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Z anteną 65 cm na Amosa nawet nie chodź, TMT ma wyjątkowo słaby sygnał inne programy z tej pozycji da się złapać, ale jak chcesz to próbuj.

Kup sobie antenę fachowcy Ci zapewne poradzą którą do tego

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=43&id=499 i możesz szaleć. ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...