Skocz do zawartości
  • 0

Cyfra i Polsat z jednego talerza?


jurek12345
 Udostępnij

Pytanie

Witam, chciałbym sie poradzić Was, czy mozliwe jest podłączenie do jednego talerza dwóch dekoderów - Polsatu i Cyfry? MAm talerz z jednym, konwerterem ustawionym na Hotbirda. Na kabelku z talerza włożyłem rozdzielacz sygnału zakupiony w MM (Hama). Wszystko działa ładnie oddzielnie, tzn. jeśli się wyłaczy dekoder Polsatu, to Cyfra działa, a jak sie wyłączy Cyfrę to Polsat też działa. Niestety, jeśli sie włączy jednocześnie dwa dekodery, to ten Polsatu nie chce działać (brak sygnału). Czy trzeba coś ustawić w konfiguracji dekodera Polsatu, czy po prostu nie da się tego zrobić i muszę kupić drugi talerz? Cyfra to Kenwood DTF2 a Polsat to Echostar ST205. Z góry dziękuje za odpowiedzi, a jeśli temat był już wałkowany, to przepraszam i proszę o wskazanie linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dokładnie. Masz tunery połączone przez przelotkę, więc działa tylko Cyfra albo Polsat. Jak piszą burli i kaspeed, kup konwerter typu TWIN (z dwoma wyjsciami). Do jednego wyjścia podłącz Cyfrę, do drugiego Polsat i gotowe - tunery będą działać jednocześnie.

Na koniec - Echostar ST205? Nie słyszałem o tym modelu. Czy Polsat rzeczywiście miał go kiedyś w ofercie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Stosując przelotkę nie uszkodzisz tunera. Gdyby jej stosowanie powodowało uszkodzenia, tunery nie miały by przelotek :D

Co innego 'rozgałęźniki' lub 'trójniki', lamerom wydaje się że kabel od talerza można rozdzielić na 2 tunery bo przecież tak samo robi się z kablem od zwykłej anteny na 2 tv i (jakoś) działa. Tyle że tuner sat nie tylko pobiera sygnał z konwertera ale i (tym samym kablem) podaje mu napięcie zasilania i różne sygnały sterujące, które się 'pogryzą' gdy podamy jednocześnie z 2 tunerów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszystkie możliwości już wymieniłeś:

 

- dodatkowa mała czasza dla trzeciego odbiornika

- Quad

- korzystanie z przelotki, ale tu zasada jest jedna - jeśli jeden tuner pracuje to ten drugi powinien być na czuwaniu. Jeśli włączone będą obydwa, to pierwszy wysteruje konwerter, a drugi dostanie tylko to pasmo, które łapie pierwszy (czyli przykładowo oglądając Canal + z 10.892H na Pionku drugi tuner połączony z nim przez przelotkę będzie miał dostęp tylko do dolnego pasma polaryzacji H (górnego już nie złapie, ani niczego z polaryzacji V)

 

Możnaby też o Multiswitchu pomyśleć, ale w tym wypadku (tylko trzy tunery) za duże koszta i raczej bezsens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wracając do meritum :D . Zmieniłem konwenter na Twin. Dekoder Cyfry odbiera normalnie, więc chyba z talerzem jest wszystko ok (Hotbird). Natomiast Polsat nie chce ruszyć. Pojawia sie komunikat "brak sygnału". Na dole po prawej Hotbird górny pasek jakieś 80% na niebiesko, dolny pasek czysty. Zapewne trzeba coś poprzestawiać w konfiguracji. Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zmieniłem w konfiguracji: LNB - 1, przełącznik - brak, LNB1 - Quatro - dopiero wtedy znalazł kanały. Teraz część kanałów odbieram (np. 659 World Fashion), ale część mi pisze że "usługa niedostępna" (te z pakietu Polsatu). Pasek na dole po prawej ten górny 80%, dolny ok 60%. Prawdopodobnie coś z kartą, chociaż opłacana na bieżąco. Zdaje się że trzeba zadzwonić do Polsatu i sprawdzić?

 

Jak powinna byc wartość TP w konfiguracji Polsatu? W pomocy telefonicznej podają 12284H, ale wtedy pali mi się czerwona lampka. Jak daję ustawienia fabryczne (12184V), to znajduję kanały np. 1TVP moge oglądać, ale nie znajduje np. Polsatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli jest tylko jeden konwerter, na jednego satelitę, to nie trzeba ustawiać aby tuner korzystał z jakiegoś przełącznika. Czyli na wyłączone.

Widać jest jakiś problem z górnym pasmem, pokombinuj w menu, w konfiguracji konwertera. Może wybierz inny typ konwertera i po przełączaj ustawienia 22 kHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Wszystkie możliwości już wymieniłeś:

 

- dodatkowa mała czasza dla trzeciego odbiornika

- Quad

- korzystanie z przelotki, ale tu zasada jest jedna - jeśli jeden tuner pracuje to ten drugi powinien być na czuwaniu. Jeśli włączone będą obydwa, to pierwszy wysteruje konwerter, a drugi dostanie tylko to pasmo, które łapie pierwszy (czyli przykładowo oglądając Canal + z 10.892H na Pionku drugi tuner połączony z nim przez przelotkę będzie miał dostęp tylko do dolnego pasma polaryzacji H (górnego już nie złapie, ani niczego z polaryzacji V)

 

Możnaby też o Multiswitchu pomyśleć, ale w tym wypadku (tylko trzy tunery) za duże koszta i raczej bezsens.

 

Mam jeszcze pytanie do tego wątku :roll: Chciałbym mieć dwa dekodery do jednego TV LCD n-box i Philips 6010. Kwestię przelotki rozumiem, problem w tym, że powyższe dekodery jej nie mają :!: Szczególnie żenujące jest to przy n-boxie :evil: Na dodatkowego twina, antenę nie mam już miejsce. Co mi zostaje? Słyszałem, że jest jakaś "wajcha", czy przełącznik pozwalający na rozdzielenie sygnału. Jeszcze jedno, jeśli do n-boxa podłączone byłyby przez disec astra i hot bird i potem przełączałbym domniemaną "wajchą" sygnał na 6010, a on nie obsługuje astry to nie będzie to rodzić problemów? Chyba powinien łapać normalnie hot birda :roll: ? Mam nadzieję, że pytania zadałem w czytelny sposób :wink::D Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pewnie chodzi Tobie o coś takiego: http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=39&id=149

Jeżeli przełączysz tym na tuner 6010 to będziesz miał sygnał z konwertera, który jest podpięty pod LNB1 (lub LNB A) w przełączniku DISEqC (LNB1 jest wyjściem domyślnym i przepuszcza sygnał nawet jeśli tuner nie generuje sygnału sterującego).

Możesz tez zerknąć na to: http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=39&id=153 tylko tutaj jest potrzebne jakieś zasilanie, np. ze złącza Euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli w diseqc podpinam Hot Birda pod LNB 1, Astre pod LNB 2. Diseqc podpinam pod przełącznik i przykładowo n-box pod Sat 1, 6010 pod Sat 2. Wtedy jak dam na Sat 1 to n-box dostanie Sygnał z Hot Birda i Astry, jak na Sat 2 6010 dostanie Hot Birda. Czy tak? I jeszcze jedna rzecz. Na forum wyczytałem, że w n-boxie astra ma być w diseqc wpięta w LNB1, więc w opisywanym przykładzie 6010 dostałby Astrę, czyli nie to co trzeba. Zakręcone to trochę, proszę o radę :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Mam jeszcze pytanie do tego wątku :roll: Chciałbym mieć dwa dekodery do jednego TV LCD n-box i Philips 6010. Kwestię przelotki rozumiem, problem w tym, że powyższe dekodery jej nie mają :!: Szczególnie żenujące jest to przy n-boxie :evil: Na dodatkowego twina, antenę nie mam już miejsce. Co mi zostaje? Słyszałem, że jest jakaś "wajcha", czy przełącznik pozwalający na rozdzielenie sygnału. Jeszcze jedno, jeśli do n-boxa podłączone byłyby przez disec astra i hot bird i potem przełączałbym domniemaną "wajchą" sygnał na 6010, a on nie obsługuje astry to nie będzie to rodzić problemów? Chyba powinien łapać normalnie hot birda :roll: ? Mam nadzieję, że pytania zadałem w czytelny sposób :wink::D Pozdrawiam.

 

pewnie , że jest zwykły mechaniczny przełacznik za ok 30zeta na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

właśnie kupiłem 2 konwentery TWIN INVERTO + Odbiornik Humax HDCI-2000. Obecnie na stanie posiadam tuner CP Samsung 350 z aktywnym abonamentem do kwietnia 2008 a na Humaxie planuję uruchomić Cyfre. Planują zamontować 2 konwentery TWIN na antenie 80 i na obu tunerach odbierać HB i Astre. Jaki jest najlepszy przelacznik diseqc dla tych tunerów ?? Najlepiej jakbym się zmieścił w cenie 150-200 zł za 2 przełączniki bo rozumię, że muszą być 2 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...