Skocz do zawartości
  • 0

Instalacja TV-SAT


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

http://klasaiickiwity.republika.pl/Instalacja.bmp

 

(nie wiem jak wstawić obrazek na forum)

 

 

Witam, planuję zrobić nową instalację TV-Sat. korzystam z dekodera Cyfrowego Polsatu - Sagem. Chcę za pomocą modulatora rozdzielić sygnał na kilka odbiorników, by na każdym z nich móc oglądać ten sam program + kanały z TV Naziemnej. Chcę również, aby na telewizorze, do którego podłączony jest dekoder można było odbierać Tv naziemną. Nie wiem jak to wszystko ze sobą połączyć, aby zużyć jak najmniej kabla i jak najmniej porozkuwać ścianę. Na rysunku przedstawiłem, gdzie znajduje się antena, a gdzie odbiorniki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Antena TV Naziemnej może być bezproblemowo rozdzielona (ale trzeba pamiętać, aby używać dobrej jakości kabla i rozdzielaczy). Ja widzę to tak:

 

Na starcie antena TV Naziemnej idzie do Sagema i z jego modulatora wychodzimy na gniazdko - w tym momencie sygnał z dekodera CP jest zmiksowany z naziemną, więc dalej można go śmiało rozdzielać.

 

Sieć można zmajstrować na dwa sposoby - albo "gwiazda", albo "szeregowo", ale tu chyba najlepszy będzie sposób mieszany:

 

- jeden rozdzielacz postawiony przy TV z dekoderem - od niego kabel do TV przy dekoderze, drugi do TV 3, a trzeci do komputera w przyszłości

- przy komputerze w przyszłości kolejna rozdziałka - jeden kabel do komputera w przyszłości, drugi do komputera, a trzeci do TV 2.

 

Niestety kable z naziemnej i SAT trzeba dociągnąć do dekodera CP...

 

Ja to tak widzę ;)

 

BTW: Nie wiem gdzie są Konity - jakby co możemy poskładać tą instalację, ale pod warunkiem, że to gdzieś w okolicach Krakowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Chciałbym ustawić w miejscowości położonej w lesie antenę satelitarną nową, oryginalną Cyfry+ czyli średnica bodajże 60cm. Dziś próbowałem, za pomocą włączonego tv i dekodera gdzie włączyłem w ustawieniach Poziom sygnału i według tego ustawiałem, niestety nie udało mi się nic i pomyślałem, że konwerter uszkodzony. Przyjechałem do domu, konwerter podłączyłem pod antenę, która na stałe mam już 2 lata i okazało się, że konwerter jest ok. Ale przejdźmy do rzeczy. Chcę jak wiadomo ustawić tą antenę Cyfry+ w miejscowości położonej w lesie i ustawić na Hot Bird 13E ponieważ jak wiadomo tylko z tego satelity Cyfra nadaje a ja chcę tam odbierać właśnie Cyfrę+. Zamierzam więc kupić miernik sygnału, aby tą antenę ustawić na Hot Birda 13E bo bez miernika jak się dziś przekonałem, nie da się sygnału złapać. Zamierzam kupić ten miernik: Link do aukcji usunięty

Proszę, powiedźcie czy ten miernik będzie dobry, czy dobry aby ustawić antenę 60cm w lesie na Hot Birda 13E gdzie nadaje Cyfra? Co sądzicie? Proszę o odpowiedź i porady. Co o tym mierniku sądzicie? Czy da rade dzięki niemu ustawić bez problemów..??

:wink:

 

Edycja Mr. Orbita: Proszę bez linkowania do aukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To znaczy jest koło mojego domu tego w lesie sporo drzew ale mam możliwość zainstalowania tej anteny w różnych miejscach, gdzie drzewa występują sporadycznie tzn. są czubki drzew. Z resztą tyle to sygnału powinno mi wskoczyć, aby móc oglądać, prawda?? Bo bez miernika nie dam rady ustawić a jak będę mieć miernik to jakoś ustawie, prawda? Przecież nie muszę mieć 100% sygnału ale coś powinno się przedostać tego sygnału jakbym ustawiał za pomocą miernika, prawda? :D A więc proszę o pomoc i odp. na poprzednie pytanie :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wskaźnik będzie OK, ale link poleciał - bez reklam proszę :P

 

Bez sat findera też można ustawić antenę, ale jeśli nie ma się dużego doświadczenia - trzeba nadrabiać cierpliwością ;) A nawet z miernikiem zapewne trochę się nakręcisz.

 

Co do drzew - na trasie nie może być widocznej przeszkody, bo sygnał się nie przebije, czyli staraj się trafić tak, aby nic nie zasłaniało raczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A więc tak jak opisałem w poprzednich dwóch postach, ten wskaźnik będzie ok, to super ale czy antenę 60cm ustawię za pomocą wskaźnika dość ok? Tak aby chociaż była połowa np. 50% sygnału. Tak abym mógł oglądać Cyfrę normalnie. Przypominam, jest to miejscowość w lesie. Chyba za pomocą tego miernika na pewno ustawię antenę nawet 60cm ale w miarę będzie dobrze, z jakaś połowa? Z miernikiem dam sobie rade, żeby ustawić tak aby z 50% było, prawda? Złapie sygnał??

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na mierniku sygnału jest pokrętło dB z cyframi (ze stopniami) od 1 do np. 6 itp. Czy ja będę musiał tym coś kręcić, ustawiać czy po prostu tak jak przy odbiorze zakupu tak jak wyjmę z paczki tak będę mógł od razu za pomocą tego miernika ustawiać antenę bez zwracania uwagi na pokrętło dB ?? Czy jakoś te decybele muszę przystosować do dB konwertera czy nie muszę nic kręcić. Na nic mi to nie wpłynie??

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zmniejszasz do takiej wartości aby miernik pokazywał cokolwiek (czyli przykładowo połowę sygnału). Jak będziesz dokładniej ustawiał antenę to zauważysz w którą stronę poleci wskazówka (czy też diody), jeśli w dól - znaczy źle, jak w górę to będzie dobrze.

Zakres częstotliwości odpowiada zakresowi częstotliwości odbieranych przez głowicę tunera, czyli tak, będzie się nadawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rozumiem, ale jeszcze jedno pytanie co do tego. ''Aby miernik pokazywał cokolwiek'' - to przykładowo @pitter podałeś, że połowę sygnału czyli na wyświetlaczu miernika np. 5 tak? A jeśli mówisz cokolwiek to jeśli bym zmniejszył tak czułość, że by wskazówka miernika by była na 1 to też bym mógł tak zostawić i zacząć ustawiać antenę?? Bo skoro mówisz cokolwiek to czy by 1 też by mogła wskazówka pokazać czy musi być coś koło połowy??

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może być 5, może być i 1 :) Chodzi o to, że jeśli wskazówka jest na 5, to po poruszeniu anteny w złą stronę spadnie ona poniżej pięciu, a po poruszeniu w dobrą - skoczy powyżej pięciu. Ustawiając na jeden masz mniejsze pole obserwacji w przypadku złego ustawienia, a większe w przypadku dobrego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli tak: Przy pokrętle ustawionym na maxa - czyli czułość na 6, po złapaniu pierwszego sygnału zmniejszam czułość pokrętłem - i przy zmniejszaniu czułości pokrętłem będę widzieć, jak wskazówka od razu spada tak? I w jakim momencie muszę przestać kręcić? Wiem już, że wskazówka musi pokazywać cokolwiek ale przy zmniejszaniu czułości jak to będzie? Kiedy muszę przestać kręcić?? Jak to całość ma wyglądać??? A przy pokrętle gdy będę szukać pierwszego sygnału pierwszy raz to jak będę mieć czułość na maxa czyli na 6 to wskazówka miernika będzie na 10 czy w ogóle nie będzie tylko da znać miernik, że tutaj trzeba ustawiać... ???

Dzięki za pomoc. Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1. Ustawiasz na najwyższą wartość

2. Kręcisz anteną aż załapiesz sygnał (wskazówka pokaże maksimum sygnału)

3. Zmniejszasz czułość do połowy

4. Delikatnie kręcisz anteną aby znowu wskazówka skoczyła na maksimum

5. Znowu zmniejszasz do połowy i korygujesz ustawienie anteny. Czynności te powtarzasz, aż nie będziesz mógł osiągnąć lepszego rezultatu.

 

Już inaczej nie umiem wytłumaczyć, jak nadal nie będziesz wiedział jak to się robi, wezwij montera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Noo, teraz rozumiem!! Dzięki pitter :wink::wink::D Już teraz będę wiedział. Teraz poczytam pare razy to co teraz napisałeś i będę wykuty na bum cyk cyk :wink:

Bo w lesie przy ustawianiu anteny 60cm za pomocą miernika jakiś sygnał na pewno złapię, prawda? Bo w tej miejscowości w lesie gdzie ja będę ustawiać widziałem wiele anten Cyfry i CP. Coś na pewno uzyskam, żeby oglądać Cyfrę, prawda? Bo przecież nie oczekuję aż sygnału 100% prawda. Ileś sygnału na pewno mi się przedrze przez te drzewa?

 

P.S. A na mierniku nigdy nie używać czułości na 0 ??

Dzięki. Pozdrawiam

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli nic Ci nie zasłoni, to złapiesz. Pamiętaj, że antena Cyfry to offset - ona nie patrzy wprost, a "z góry". Narysowałbym Ci co mam na myśli, ale nie idzie mi to za dobrze ;) Ogólnie jeśli drzewka nie są bardzo blisko to zasłonić antenę trudno ;) Miernik w dłoń i do walki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Dziś planuję jechać do drugiego domu, sprawdzić i się zorientować czy łapie mi sygnał. Mam już miernik sygnału, zabieram go oczywiście ze sobą. Proszę o pomoc, ponieważ dziś jadę ale nie będę jeszcze wiercić maszt do ściany na dworzu tylko chcę wyjść na balkon tam i trzymać antenę w ręce lub po prostu przykręcić ją do masztu i w ręce trzymać ją i szukać sygnału oczywiście z podłączonym pod konwerter miernikiem sygnału. Proszę odpowiedzieć mi, czy mogę sobie w ręce trzymać antenę i dzięki miernikowi ustawiać i szukać sygnału czy lepiej powinno być wszystko przywiercone i szukać??? Bez różnicy to jest??? Mogę stać z anteną w ręce i miernikiem do konwertera podłączonym czy musi to wszystko być przywiercone, przykręcone i dopiero szukać? Czy to bez różnicy jest?? Czy w ręce jak tą antenę z miernikiem będę trzymać i szukać sygnału to bez różnicy? W taki sposób też znajdę sygnał bez problemu? Czy po prostu przykręcić antenę do masztu, maszt przyłożyć do ściany nie przykręcając go tylko po prostu, przyłożyć do ściany, i wtedy anteną kręcić?? Proszę o porady i odpowiedź, czy tak jak będę trzymać również zyskam bez problemu sygnał??

2. Dzięki miernika chyba nie stracę tyle czasu, prawda??

:D:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem dlaczego akurat uparłeś się aby szukać sygnału trzymając w ręce talerz. Ale z drugiej strony to jest też dobry sposób, ponieważ możemy nie wiedzieć jakie musi być położenie anteny np. na HotBirdzie, tym bardziej jak nie można się wzorować na ustawieniu innych anten. Może to i dobrze, ponieważ wysięgnik musi być przymocowany do ściany, nie wiem jak to u Ciebie wygląda ale możliwe że będziesz mieć ograniczony zasięg przesuwania satelity (na wschód albo na zachód). Nie musi być tak jak mówię, ale to zależy jakie wymiary ma ten wysięgnik i w którym miejscu zostanie przywiercony. Przykro byłoby gdybyśmy wszystko ładnie zamontowali a potem się okazało iż aby odebrać sygnał np: z HotBirda to antena musi "wchodzić" na ścianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Proszę o pomoc, ponieważ dziś jadę ale nie będę jeszcze wiercić maszt do ściany na dworzu tylko chcę wyjść na balkon tam i trzymać antenę w ręce lub po prostu przykręcić ją do masztu i w ręce trzymać ją i szukać sygnału oczywiście z podłączonym pod konwerter miernikiem sygnału.

To zdanie jest trochę dziwnie złożone.

A tak do tematu, jest możliwość złapania antene trzymając ją w ręce ale liczą się milimetry.

Ja to robiłem na tuneru cyfrowym, a jak wiadomow na cyfrowym jest trudno bo jest opoznienie.

Z mienikiem bedzie o wiele łatwiej, ja łapałem Hispasata ze 2 godziny bo niewiedziałem gdzie on jest. Potem już straciłem do tego cierpliwość i chciałem sobie odpocząć, oparłem antene o ściane, poszłem odpocząć.

Wracam a na pasku siły 10% sygnału :lol:

Niemogłem uwierzyć, ale tylko ustawiłem na lepszy sygnał i było ok.

Sorry za off-top :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jeśli w ciemno zamontuje wysięgnik na ścianie i przykręcę do niego antenę i wtedy będę ustawiać to jest większa możliwość złapania sygnału oczywiście za pomocą miernika???? Lepiej będzie niż w ręce? Proszę o odpowiedź, ponieważ może zamontuje wysięgnik (maszt) na ścianie w ciemno, nie wiedząc czy złapię sygnał czy nie, później do niego przykręcę antenę i ewentualnie wtedy będę próbować, tylko muszę wiedzieć, czy będzie wtedy większa szansa na złapanie sygnału (przypominam to jest miejscowość w lesie położona i są drzewa z jakieś 15m od anteny, ale jak Mr. Orbita pisał, że antena łapie ''z góry'' to powinno i to pójść, prawda? Bo widziałem, tam w lesie jest wiele anten takiej samej średnicy co ja mam antenę z Cyfry, a na dodatek również niektórzy z przodu też mają założoną Cyfrę+)?? A więc jak?? Montować wysięgnik i wtedy próbować? Będzie lepiej i łatwiej złapać sygnał niż z ręki?? Prosze o porady i odpowiedź. Pozdrawiam i dzięki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Weź kompas i sprawdź która ściana jest najbardziej na południe i to będzie ta ściana.

 

Jeśli chodzi o drzewa to postarałem sie o rysunek :D

 

satka.GIF

 

Czyli kątomierz do ręki i ten kąt A ma być 30 stopni więc sprawdź gdzie jest 30 stopni na kątomierzu i wyceluj przez to 30 stopni w niebo a zobaczysz ile na drzewami przeleci sygnał. I tam gdzie masz największy prześwit między drzewami tam będzie najlepszy sygnał. HB jest prawie idealnie na południe więc możesz to przy pomocy kompasu i kątomierza wyznaczyć i zawsze jest lepiej zamontować wyżej antenę niż niżej.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie dałem rady złapać sygnału (piszę co do sprawy, którą toczyłem w ostatnich postach w tym temacie).

Myślę, aby do tego domu letniskowego wynająć montera, który montował mi Cyfrę tutaj w domu, w którym mieszkam. Mam tego Pana nr telefonu na papierach, kiedy umowę podpisywałem z Cyfrą w dniu montażu.

Jak zadzwonię do niego (on pracuje w dystrybutorze Cyfry+) i powiem, czy mógłby przyjechać, zamontować mi Cyfrę w tym domu letniskowym, tylko zamontować talerz, ustawić go na HB 13E oczywiście za odpłatą, to zgodzi się przyjechać, prawda??

Mam po prostu takie pytanie, bo mam wątpliwość, ponieważ jest ten Pan z dystrybutora C+ i myślę, że jak nie chcę podpisywać umowy ani nic, tylko chcę założyć antenę i ustawić, to czy się zgodzi, by przyjechać od dystrybutora by zamontować ten zestaw i ustawić i koniec na tym?? Raczej tak, prawda!? Za odpłatą, to czemu niby miałby nie przyjechać, prawda? :)

Proszę o odpowiedź. :):wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...