Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z tym tunerem Ariva 200 , jak go kupiłem miał problem z z modułem Polsatu nie działał prawidłowo , miał tez problem z włączaniem nie zawsze odpalił , dzwoniłem do serwisu i kazali mi go wysłać do nich.

jak odebrałem nie ustawie list ulubionych( nie działa ta funkcja ) dodam ze przed wysłaniem działała ta funkcja , podejrzewam ze wgrali jakieś inne oprogramowanie i dalej ma problemy z włączaniem nic z tym nie zrobili

( czy wgrać te najnowsze oprogramowanie 1.03B5 , bo się pojawiło na Fergusonie do arivy 200)

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@koczisss - no bracie malkontencie możesz świętować :) na nowym sofcie TimeShift z Cyfry+ śmiga aż miło :)

 

Jeśli to prawda to brawo!

 

Tylko jak tak jest, to co, nagle mój dysk jest odpowiedni?

Ci od Fergusona wciskali kit, że mam dysk do [beep] nie podobny.

Nie ma to jak odwracać kota ogonem.

 

To taka chyba polska przypadłość, zawsze klient jest winny, a nie usługodawca jak w tym przypadku, czy jak miałem neostradę, tam wiecznie, gdy była awaria to byłem winien ja, bo miałem wirusy i zalecano mi skanowanie systemu, choć oczywiści nic to nie dawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już, że działa lista kanałów działa z softu 1.02B9, działa także time shift na wszystkich kanałach. Dodatkowo na Canal+ Sport HD pojawiło się EPG na 7 dni, ale nie wiem, czy Cyfra coś zmieniła czy też jest to kwestia nowego softu Fergusona. Na razie najnowszy soft robi b. dobre wrażenie.

 

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Restarty na Canal+ w paśmie niekodowanym również nie występują :jupi::brawo:

Gracias, muchos gracias! Ha, jutro wgrywam!

 

Mam tylko pytanie - da się zgrać listę kanałów z dekodera na komputer przez RS-232? Chodzi mi też o zachowanie listy ulubionych. No ile taki kabel ewentualnie kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel RS232 null modem kosztuje z 5 zł, jak dobrze w necie poszukasz. Ale po co zgrywać przez RS-a? Zgraj sobie przez USB na pendrive'a, to bardzo proste. Narzędzia --> Aktualizacja USB--> Wybierasz DumpFile, nazwa pliku DumpFile.abs i dajesz start.

W drugą stronę kanały wgrywasz przez typ aktualizacji "userdb"

 

Vochomurka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem soft 1.03B5.

Pierwsze wrażenie pozytywne: kanały odtworzyłem bezproblemowo, a w dodatku tym razem odtworzyły mi się nazwy grup kanałów, na brak czego wcześniej narzekałem. Drugi pozytyw, to pasek postępu programu, o którego braku właśnie miałem napisać. Ogólnie cała reszta działa (nie będę wytykać literówek), ale niestety nadal tuner resetuje się na niektórych kanałach (przypuszczalnie tych, które były wcześniej zeskanowane i są na liście, a obecnie przy kolejnym skanowaniu satelity zapewne by nie wystąpiły). Tym razem robiłem przywracanie ustawień fabrycznych przed wgraniem listy wygenerowanej z poprzedniego firmware. Jak starczy sił, to spróbuję ponownie zeskanować satelity, by zobaczyć czy problem będzie się powtarzał na "świeżej" liście kanałów.

To tyle na gorąco, po kilkunastu minutach testowania.

Aha: jak dla mnie, to można wyrzucić gry z menu. Uważam ten gadżet za całkowicie zbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po testach - ten soft to chyba najlepszy ze wszystkich jakie były.

Niestety na Canal+ w wieczornym paśmie niekodowanym odbiornik mi się zrestartował .... ale usunąłem kanał (był wgrany z listą z softu B9) i wyszukałem go ponownie. No i problem zniknął koniec restartów :brawo:

Zobaczę jeszcze dziś wieczorem ale wygląda na to że będzie ok.

 

Pasek postępu na infobarze naprawdę fajny widać w końcu, na który moment audycji tailiśmy.

apropo EPG jest info że coś tam poprawili, co się zbiegło w czasie ze zmianami Cyfry - generalnie duży plus!

 

:o póki co polecam aktualizację wszystkim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jaki pasek postepu programy chodzi ?

Pasek postępu wskazuje ile procent programu już upłynęło. Dane do tego są zaczerpnięte z EPG i prezentowane w informacji dostępnej na ekranie po wciśnięciu klawisza INFO. Fajnie, że ten pasek jest dłuższy od wskaźników poziomu/jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś mógłby podać linka do listy pasującej do nowego patcha Ariva 200 - 1.03B5 patch. Aktualnie wszędzie są listy na wersję 1.02B1. A te na tym sofcie nie pójdą. Laki padł. Nigdzie nie mogę znaleźć do B5 lub B9. Jak mogę pomarudzić to na 4 lub więcej satelit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytam się na forum, to jest ono dla rozwiązywania problemów. Uwierz, że jeśli mogę komuś pomóc, a zdarza się to często na innych forach, to pomagam. Dziękuję za radę, ale może ktoś ma taką listę i się odezwie. Rozumiem, że od Ciebie jej nie dostanę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież masz listy na stronie producenta ... wszystkie powinny działać prawidłowo również na patch'u, te zrobione na B9 też ...

 

Nie do końca. Na stronie przy sofcie jest informacja "listy kanałów stworzone na wcześniejszych wersjach oprogramowania niż 1.02B9 nie będą działały prawidłowo z bieżącym oprogramowaniem oraz mogą powodować błędy w pracy odbiornika!"

a lista jest z 27 października pod B1 ja nie będę sprawdzał czy się pogryzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...