Skocz do zawartości

Jak to w końcu jest z kanałami TVN w CP?


ortax123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym się dowiedzieć do kiedy Polsat ma umowę na emisję kanałów z grupy TVN? Czy informacje o nowym pakiecie N (wszystkie kanały TVN za 16 zł) nie oznaczają koniec tych kanałów w Cyfrowym Polsacie? Jeśli ktoś ma wiarygodne informacje na ten temat to proszę aby podzielił się swoją wiedzą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka ze umowa narazie obowiazuje jakby nie obowiazywala to tvn/n juz dawno tj np na konferencji by sie pochwalili "a od stycznia kanały tvn opuszczaja CP" albo "kanały tvn tylko w n"

 

wiec nawet jak sie pojawi ten pakie t nowy jako opcja dla mini cp to moze i sie pojawi ale te kanały narazie nie opusczaja ani CP ani c+ !!!! i to jest pewne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem na łamach satkuriera.pl tvn/ITI mają z CP podpisaną umowę na obecność kanałów tvn do końca 2011 roku (nigdzie nie znalazłem jak to wygląda w Cyfrze+), także do tego czasu te kanały nie znikną z CP. Po tym okresie podejrzewam, iż obie strony będą chciały przedłużyć umowę na obecność tvnów w CP. tvn/ITI w końcu zależy na tym by dotrzeć do jak najwięszej liczby odbiorców, a liczba abonentów CP takową stanowi, a do końca 2011 ich jeszcze trochę przybędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale redakcja Satkurier.pl pisze tam, że nieoficjalnie udało im się dowiedzieć o tym, że data 2011 nie jest prawdziwą datą końca umowy na TVN-y w CP :roll:

Po tym gdy podaliśmy, że będą one w tej platformie do 2011 roku, udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, że nie jest to prawda.

i że jeśli kanały TVN-u miałyby jednak opuścić CP, to nie tylko tematyczne, jak niektórzy tutaj sugerują, ale także główny TVN - a jak główny no to logiczne, że i TVN 7 :roll:

Ale później, jeżeli Cyfrowy Polsat nie będzie negocjował z TVN kolejnej umowy, to może być różnie, a ewentualne wyłączenie tylu dobrych kanałów tematycznych (zwłaszcza TVN i TVN24) z tej platformy

i zobacz tam, gdzie jest informacja o autorze tej informacji - w źródle jest napisane: inf. własne :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli w najgorszym przypadku kanały tvn-u zniknęły by powiedzmy w styczniu 2009 to wielu abonentów zerwała by umowę z CP (bo przecież podczas podpisywania jej mieli zagwarantowane tvny poza tvn cnbc biznes) także CP zaczęli by odpływać abonenci i żadna promocja by im wtedy nie pomogła ich zatrzymać. Także sądze, że CP stanie na rzęsach by tak się stało i by nadal kanały tvn-u urozmaicały ich ofertę programową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krisss16 nie patrz na luki1680 on jest z N-ki. Ten artykuł ma ponad rok. W tym artykule nawet podważali czy CP ma 1,5 mln abonentów, no a w tym roku ma ponad 2 mln. Ja nie wiem czego Ci abonenci N-ki się tak boją, że przychodzą na dział CP i sieją zamieszanie. Jak ich platforma jest taka wspaniała to czego się tak boją.

 

Niech podają wiarygodne źródła, SatKurier takim nie jest, jeśli nie powołuje się na oficjalne źródła.

 

Słyszałem, że N-ka rezygnuje z wyłączności na swoje kanały tematyczne i w najbliższym czasie wszystkie mają być i w C+ i w CP. :wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N zrezygnowała z wyłączność na swoje kanały ;-) Obecnie tak nadają NSport i Religia.tv - Religia.tv chyba nawet miała pomysł pojawienia się na platformach cyfrowych - ale nie kojarzę za bardzo...

 

Trudno powiedzieć coś o TVNach w CP, jak się nie widziało umowy. Ja tylko patrzę na to tak: Sojka parę razy dawał po konferencjach znać, że o Polsat zabiega, ale to z tej strony nie ma żadnej odpowiedzi. I nic dziwnego, skoro Cyfrowy Polsat to blokuje. To teraz można się będzie "odwdzięczyć". Zniknięcie TVNów z Polsatu to nie jest jedyna metoda... Można sobie zaśpiewać nową cenę - np. dwa razy wyższą. Kto powiedział, że Cyfrowy nie będzie miał wyboru? Można wynegocjować umowę wymienną - TVNy za POLSATy (chociaż nie sądzę - co najwyżej TVN za Polsat, TVN7 za TV4 i na tym się by skończyło, Cafe i Play nie będą miały jeszcze długo wartości).

 

Póki co to Cyfrowy Polsat ma najwięcej do stracenia. Szczególnie, że uważam, iż nowa oferta nPaku będzie atakować nie tylko pakiet Mini, ale też częściowo będzie odbierać popularność Familijnemu, z racji obecności kilku kanałów tematycznych. Warto zauważyć, że nPak łatwo będzie można połączyć np. z Multipakietem C+. To się będzie odbijać na sprzedaży przede wszystkim Cyfrowego Polsatu, bo zarówno Cyfra+ i N mają inne treści w segmencie premium i są kierowane do bardziej wymagającego targetu. Nie mówię przy tym, że sprzedaż Familijnego spadnie o 70 czy 50 % - to nie to, lecz spadek będzie widoczny przede wszystkim przy sprzedaży platformy. Dlatego przed nimi ważne wybory - bo właśnie jak to ktoś powiedział w biznesie nie ma sentymentów. Nikt nad Cyfrowym Polsatem skakał z TVNu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie, w końcu wszyscy wiemy, że są do tego zdolni :]. A poważnie to mi jest bardzo przykro, jak ktoś nazywa [beep]em kogoś tylko dlatego, że ma inne zdanie... A do tego nie mówi czystych głupot, bo jakiś ruch zostanie wykonany - co do tego nie można mieć wręcz żadnych wątpliwości - może nie teraz, a może nawet nie w 2009 roku, ale jednak. Zresztą skąd ta pewność? Ktoś widział umowę - to może poda jej szczegóły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Bartk-u nikt nie widział umowy poza tymi co ją podpisali, a z działu N-ki "przychodzą" tutaj i piszą jakieś dziwne niepotwierdzone rzeczy, wyssane z palca. Jak będą mieli coś z oficjalnego źródła to proszę bardzo niech przychodzą i piszą. A ty Bartk-u powiedz kolegą, żeby tylko z sensownymi rzeczami tu przychodzili bo tak to po co. Nie wiem czegoś się obawiają przecież "nie mają czego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest biznes, więc sądzę że obie strony się dogadają. Swoją drogą nie dziwię się że TVN chce zabrać swoje kanały z CP, skoro ten uparcie nie chce udostępnić swoich ogólnodostępnych dla nich. Myślę że tym razem TVN (ITI) nie popuści i zmusi Polsat do udostepnienia swojego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...