Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj dostałem ofertę na moduł CI+:podmiana dekodera HD5000 na Moduł CI+-moduł można tylko dzierżawić i przy tej umowie która jest czyli Pakiet Familijny HD+HBO HD+Cinemax HD to koszt modułu to 1 zł-jednorazowa.Modułu nie można mieć na własność,pakiet extra i sport przez 6 miesięcy darmowy i umowa na 36 miesięcy.

Czyli dajesz im dotychczasowy dekoder a w zamian oni daja ci moduł za 1 zł... w sumie dobre rozwiazanie. A dekoder masz obecnie na własnośc czy dzierżawisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na infolinii sprzedaży modułów nie ma, ludzie z tego co zauważyłem albo rzadko o nie pytają na infolinii albo wiedzą, że ich nie ma dlatego nie dzwonią. Nawet nie ma informacji ile takie moduły i czy w ogóle są gdzieś dostępne, bo nie mamy podglądu do magazynów itp. Trzeba poodwiedząc APSy w okolicy, podzwonić i popytac czy któryś na stanie ma takie moduły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Cyfrowy Polsat moduł CI traktuje tak samo jak dekoder HD, więc chyba wszystko jest już jasne. :)

A moduły CI+ w stosunku do modułów CI (bez plusa) nie są na plus. Ten plus to tak naprawdę minus. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich chętnych, którzy chcą używać modułu CI polsatu w telewizorach Samsung powiem tyle, że są z nimi problemy. Nie działają wszystkie TVNy (SD)- są zakodowane.

Mam moduł CI i czekam na możliwość sprawdzenia CI+. Prawdopodobnie rozwiąże on problem TVNów - ale czas pokaże. Znajomy z APSa dzisiaj obiecał mi ściągnąć nowy moduł.

Kwestia nagrywania mnie nie interesuje .. w dobie internetu i smart tv samsunga kto by nagrywał jakieś programy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc to masz na mysli nowe moduły CI+ Polsatu jak rozumiem czy ogólnie nowe moduły ?

Ja mam TV Samsunga UE40D7000 i wkurza mnie to, choć ich nie oglądam ale, że nie mam TVN Turbo i Style. Najpierw myślałem że to problem Samsunga, potem że modułu CI Polsatu a jak teraz nowy ma to samo to ja już nie wiem.... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Panasonic TX-P42VT20E CI+ działa bez problemu, ale dopiero po wizycie gościa z serwisu Panasonica (w styczniu). Nie chodziły żadne kanały HD z Canal+ (minimini, teletoon, kuchnia, itd). Teraz wszystko ok. Natomiast moduł CAM Astona nie odbiera mi kanału Historia (ale to wina CAMa, a nie CI). Reszta w opcji Optimum HD, bez problemu, włącznie z całą gamą FTA (zarówno z Hotbirda jak i Astry). Więc często trzeba popróbować z innymi CAMami zanim stwierdzisz, że CI+ nie działa (choć u mnie to był właśnie problem, ale go sprawdzałem właśnie przez używanie różnych CAMów). Przede wszystkim musisz sprawdzić czy moduły CAM mają ten sam system dekodowania sygnału. Oczywiście w przypadku parowanych modułów - sprawa jest jaśniejsza - to może być wina Common Interface, jeśli inny CAM w tym samym CI+ nie działa. Z tego co wiem o Samsungach to wymieniają CI na nowe, więc musisz zadzwonić do serwisu.

 

A na koniec prośba o przedstawianie problemu konkretnie, tzn.: CI, czy CI+ (nowsze wydanie) to nic innego jak interface, czyli SZCZELINA DO KTÓREJ DOPIERO MOŻNA WŁOŻYĆ moduł CAM (Common Access Module). Nie mylcie koledzy tych dwóch pojęć. Polsat nie sprzedaje CI - one już są wbudowane w TV (np. Samsung). A CAM kupuje się osobno lub dzierżawi od operatora (np CyfrowyPolsat), do którego wkłada się kartę abonencką.

Tylko wtedy opisany problem będzie jasny, bo jak z powyższych widać, nie wszyscy wiedzą o co chodzi a narzekają... to tak jak by pomylić samochód z kierownicą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na koniec prośba o przedstawianie problemu konkretnie, tzn.: CI, czy CI+ (nowsze wydanie) to nic innego jak interface, czyli SZCZELINA DO KTÓREJ DOPIERO MOŻNA WŁOŻYĆ moduł CAM (Common Access Module).

 

Niezupełnie. CI i CI+ to standardy wspomnianej przez Ciebie "szczeliny". O ile zwykłe CI to standard DVB pochodzący z okolic 1995 roku, tak CI+ to bandycki wymysł korporacji z Neotion, Panasonikiem, Philipsem, Samsungiem, SmarDTV i Sony na czele, który później został zaadoptowany przez DVB. Na pierwszy rzut oka moduły wyglądają tak samo, ale:

1) moduł CI+ domyślne zadziała tylko w gnieździe CI+, jeśli nie ma włączonego trybu legacy (np. nCam działa w takim trybie) to na zwykłym CI (większość telewizorów i dekoderów, szczególnie tanich) nie pooglądacie, patrz ostatnie cyrki z szarymi modułamy Cyfry+,

2) zwykły moduł CI zadziała zarówno w gnieździe CI+ jak i w zwykłym CI

 

A teraz deser, czyli co może robić to "nowsze wydanie" czego nie mogło zwykłe CI (jak już podane kiedyś w temacie C+):

Korzyści:

+ żadne!

Ograniczenia:

- możliwość blokowania nagrywania programu,

- możliwość kasowania nagranych audycji,

- blokada dekodowania programów do czasu wgrania aktualizacji,

- blokada modułu w przypadku modyfikacji oprogramowania dekodera,

- blokada przewijania na reklamach w nagranych audycjach,

- blokada/ograniczanie time[beep]u

- odtwarzanie treści na certyfikowanych TV, co najmniej "HD ready",

- znikoma ilość dekoderów posiadających więcej niż 1 gniazdo CI+ (gdybyście chcieli używać jednocześnie modułu CI+ Polsatu i modułu CI+ Cyfry)

 

Wiadomo, że operator od razu nie będzie korzystał z tych "udogodnień", ale w przeciwieństwie do zwykłego CI, może z nich skorzystać.

Więc ten "+" w nazwie CI+ oznacza bardziej korzyści dla operatora, a dla abonenta same ograniczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czyli co może robić to "nowsze wydanie" czego nie mogło zwykłe CI (jak już podane kiedyś w temacie C+):

Korzyści:

+ żadne!

Ograniczenia:

- możliwość blokowania nagrywania programu,

- możliwość kasowania nagranych audycji,

- blokada dekodowania programów do czasu wgrania aktualizacji,

- blokada modułu w przypadku modyfikacji oprogramowania dekodera,

- blokada przewijania na reklamach w nagranych audycjach,

- blokada/ograniczanie time[beep]u

- odtwarzanie treści na certyfikowanych TV, co najmniej "HD ready",

- znikoma ilość dekoderów posiadających więcej niż 1 gniazdo CI+ (gdybyście chcieli używać jednocześnie modułu CI+ Polsatu i modułu CI+ Cyfry)

Pewnie masz rację, ale mówmy o tym co jest :read: , a nie o tym co ma być. Póki co nikt z żadnych z powyższych możliwości nie korzysta. Mam trzy Diablo z Transformer i Ipnosys oraz Aston i jakoś mogę ze wszystkich rzekomo blokowanych opcji korzystać :) . Jak nie będę mógł to wtedy Ci przyznam rację. Ale póki co...

Poza tym to nie o tym była mowa w powyższych zapytaniach, a ja na nie właśnie odpowiadałem :wink: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...