Skocz do zawartości

Echostar DSB 717


andrzej-sk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy tez o cos innego?

Niby o co ?

Pytalem dlatego, ze po przeczytaniu instrukcji (obu - zarowno dekodera jak i amplitunera) oraz po ustawieniu na Dolby Digital "Wlaczone" ( w ustawieniach dekodera- w setupie, czyli w menu glownym) oraz podlaczeniu dekodera z ampli poprzez kabel coaxial na stacjach TVN (gdzie sa 2 sciezki dzwiekowe - "POLSKA-POLSA" oraz "POLSKA DD ") nie dziala dzwiek wlasnie po wybraniu opcji "POLSKA DD ".

Czyli wyglada na to, ze ten dekoder nie podaje DD na zewnetrzne urzadzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia egzemplarza, może zdechnąć po miesiącu, a może też działać i 10 lat...

No nie wiem, dajmy mu, tak na oko, z 4 - 5 lat...

Oczywiście tez "wyższej półki" będą pewniejsze ale to nie jest reguła.

 

I nie rób więcej off-topika, bo.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojemu koledze wczoraj padł dekoder a mianowicie nie ma sygnału z większości transponderów głównie tych CP. Jedynie chodzi ARD i kanały z tego transpondera. Wykluczam źle ustawioną antenę bo sprawdzałem mój sprzęt na jego antenie i wszystko jest OK. Sprawdzałem też jego Echosia na dwóch antenach i objawy są dalej takie same. Mam pytanie ile kosztuje orientacyjnie naprawa pogwarancyjna tego Echosia. Może ktoś na forum taką wykonywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie. jak odebrać na tym złomie MTV Germany? Mam podpiętego monoblocka i wyszukuje mi takie kanały jak TV trwam, tvp info, rtl, wdr... ale MTV oraz Vivy brak. Z tego co widzę to brak transpondera 11973 w ustawieniach tego czegoś. Konwerter jest na pewno dobry bo pamiętam, że od kiedy mam ten tuner to nie mogłem znaleźć tych programów a na fergusonie działały bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam dekoder ECHOSTAR DSB-717A taki dali mi w cyfrowym polsacie i musze powiedziec ze jest to totalny szajs. Dekoder mrozi obraz( coś w stylu stopklatki,szarpanie obrazem). Oddwawałem go oczywiscie do naprawy no i co?? No i nic-nie naprawili go bo nie umią.Ale zastepczy dekoder dzialal bez zarzutu. Co jest najlepsze w tym wszystkim mam 2 takie dekodery. Na 2 są te same objewy. Poza tym przelotka LOOP OUT nie działa ,znaczy sorry działa jak dekoder jest całkowicie odłączony od sieci. Napewno jest to zagrywka Cyfrowego polsatu.Teraz sie zastanaiwam czy odejsc bo jeszcze tylko 4 miesiace.Za dekoder HD samsunga chca 340zł dosyc sporo jak na 2 lata wspolpracy. Pozdrawiam

 

Mialem doczynienia z tunerami typu: GLOBO , MEDION , FERGUSON , GOLDEN INTERSTAR i generalnie wszystkie byly ok ale echostar samo wykonanie i menu - dziadostwo.

 

Aha i jeszcze jedno. Majac do wyboru 3 platformy czyli : n , cyfre+ i polsat, ktora wybrac. Bo jak na razie polsat mam na koncu. Jestem zrazony tym dekoderem ktory mi dali aha no i mam telewizor HD READY a w n-ce nie placi sie nic za kanaly wyzszej rozdzielczosci wiec co fakt jest to dla nich wielki plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Kod "0000" działa :jupi: A mam jeszcze jeden problem. Gdy chce dodac cos do "Lista TV 1" program nie zostaje dodany, mruga moze sekunde okienko o dodaniu ale gdy go chce zapisac w tej liscie nie mam takiej mozliwosci. Natomiast w "Lista TV 2" mam normalnie (moge dodawac i usuwac programy). WTF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem tu nowy, ale grzecznie przeczytałem cały wątek dotyczący DSB 717, chociaż jestem nieszczęśliwym posiadaczem 117A. Właściwie, to nie powinienem na niego narzekać, bo od listopada 2008 śmiga mi bez problemów. Problem tylko w tej nieszczęsnej liście ulubionych, którą nie można posortować.

Po przeczytaniu kilka ostatnich postów dotyczących wymiany dekodera na inny (oczywiście za free), postanowiłem powalczyć.

Podobnie jak inni, w danych dekodera na stronie iCOK widnieje typ DSB 717 (bez literki A), więc mogę czuć się oszukany przez CP, który nie wywiązał się z umowy (muszę jeszcze ją przejrzeć, aby się upewnić).

Gdyby się jednak zdarzyło, że zaproponują mi wymianę, to na jaki model mam go wymienić?

Czy na ten właściwy z umowy DSB 717, czy może na Samsunga (tylko jaki typ)?

 

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmiana w trakcie trwania umowy tylko na dekoder HD, za konkretną dopłatą, która wynosi 399zł niezależnie od powiadanego pakietu (wykluczone pakiety mini i mini max). To co napisałem to oczywiście tylko w APS. Zadzwoń na infolinię - może zaproponują coś innego, ale wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy instalacji kanałów wybierz TP00 i wprowadź (np.) 11.160 zamiast 11.158. Zatwierdź "DODAJ WIĘCEJ" i wtedy wyszuka kanały polsatu, które potem z listy propozycji można przenieść na listę ulubione.

Normalnie nie można wyszukać kopii kanału, bo jego częstotliwość jest już w pamięci dekodera (Lista podstawowa). Wystarczy lekko "zmienić" parametry i dodać do listy transponderów. Wtedy przy każdym zwykłym wyszukiwaniu znajdzie te kanały.

Należy tak zrobić ze wszystkimi transponderami, które nadają kanały, które chcemy skopiować (zarówno polskie jak i zagraniczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy Echostara DSB717A.

Trzeba wejść w "Konfigurację" potem przy wyborze satelity wybrać inną niż Hotbird (np.Telstar). Dodajemy ręcznie nowy transponder w tym przypadku główny Cyfrowego Polsatu 12.188 V 27500. Ustawiamy typ szukania "Sieć" i "Wszystkie". Powinno nic nie wyszukać. Potem bez zmian parametrów można dowolnie wyszukać kanały z Hotbirda pamiętając, żeby przez przypadek nie wybrać opcji wyszukiwania "Cyfrowy Polsat" lub "Sieć" bo lista znowu wróci. Najlepiej robić to po jednym transponderze.

 

Dowód:

 

1dc42bcae7013611m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...