Skocz do zawartości

NBA w Cyfrze ...


minimalny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :)

Szczerze mówiąc (pisząc) już od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem napisania tego wątku, bo trochę mnie drażni mówienie o wyłączności Cyfry na ligę NBA...Przecież są to tylko dwa mecze w tygodniu (czasem jak jest święto - 3 słownie: trzy). Jestem wielkim fanem NBA i stąd taka moja lekka frustracja. Z ciekawości sprawdziłem programy innych platform zagranicznych...i co można stwierdzić? Ano to, że np. hiszpański Digital + ma co noc pasmo z koszykówką NBA, od północy do 6, 7 rano, w którym są i stare mecze i jeden mecz na żywo dziennie !!! a raczej w nocy z uwagi na różnicę czasu. Chodzi mi o kanał C+Deportes. Francuski Canal + ma kanał o nazwie Sport+ który każdej nocy od 1ej do 7ej daje na żywo kanał NBA TV. I tu również są stare mecze i jeden mecz na żywo każdej nocy. To się nazywa wyłączność. A pragnę jeszcze wskazać, że jak był w Stanach dzień Martina Lutera Kinga to kanały te pokazywały wszystkie mecze NBA na żywo od 19ej do 7 rano non stop !!!!!!! Wiem - pewnie powiecie, że przecież inne platformy nie mają w ogóle NBA...no ale może nie koniecznie jest to ich winą, bo być może umowa zawarta pomiędzy C+ a NBA uniemożliwia wejście innej platformy, nawet za większą kasę ;) i fakt - tak naprawdę mogę wszystkie mecze NBA oglądać w internecie, ale nie po to mam telewizor i chcialbym oglądać to co lubię na wielkim ekranie z odpowiednią jakością.

Jestem za tym, aby bardziej pod tym względem wykorzystać kanał C+Sport, a szczególnie C+Sport2, i np. w nocy transmitować kanał NBA TV na żywo. Uwierzcie mi, że masę ludzi chciałoby to oglądać. Jedna rzecz jest dla mnie pewna - jeśli tylko inna platforma będzie umożliwiała transmisję tego kanału, przejdę do niej. Ale chciałbym, aby była taka możliwość w Cyferce...

Być może wiecie coś więcej na temat takiej możliwości, więc zapraszam do dyskusji fanów NBA i nie tylko...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ładnei pieknie tylko cyfra kupiła taki pakiet ze moz epokazaywac tylko 80 meczow w sezonie. jest pakiet w ktorym mozna codziennie pokazywac mecze ale taki pakiet kosztuje zdecydowanie wiecej. wiec to nie do konca pewnie wina canal+ ze jest tylko tyle meczy. tylko funudusy i klientów zainteresowanych nba. wiec nie ma o narzekac złaszcza ze jeszcze nie dawno nie było wogule meczów NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj to chyba 3 latat jak nie wecej mineły miedzy pokazywaniem meczów w TVN a obecnei w canal+. tego jestem pewien. i tvn miał najmniejszy pakiet meczów. watpie zeby cyfra kupiła pełen pakiet NBA. zreszta ciekawy jetsem ilu jest abonentów chcacych miec NBA w cyfrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C+ ma w umowie tylko 2 dni transmisji w tygodniu(sezon zasadniczy)!Chodzi tu o mecze tylko z piątku na sobotę i z niedzieli na poniedziałek.Tak zostało określone to w umowie.C+ ma do wyboru mecze ,które pokazuję w tych dniach(są niektóre mecz do ,których praw nie posiadają).

 

źródło:forum C+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie n-ka kupiła coś z NBA, to przekonam się do tej platformy. Dobra, może pełen pakiet jest droższy, z pewnością, ale w końcu i abo w Cyfrze jest najwyższe. Pakiet z wybranymi z góry 2 meczami w tygodniu chyba też i Cyfrze nie za bardzo odpowiada - nie dawniej jak ostatniej nocy pan Michałowicz mówił, że "negocjują" zmianę jednego meczu na inny...Panowie, po co tak się męczyć, jeśli pokazywać to profesjonalnie i mieć możliwość wyboru albo większą ilość. Przecież to nawet w porównaniu tylko do sezonu zasadniczego gdzie jeden tylko zespół rozgrywa 82 mecze, ilość transmisji stanowi ułamek procenta...I jeszcze sprawa komentarza - nie chciałbym zbyt złego słowa powiedzieć, ale wolałbym oryginalny komentarz. Transmisje NBA TV w Sport+ są puszczane bez tłumaczeń i uwierzcie mi, jest atmosfera ;)

Piszę tak, bo dla mnie mecz na żywo w NBA to jak ceremoniał - uwielbiam chodzić po tym niewyspany :)

 

Cieszę się, że rozgorzała mała póki co dyskusja...może coś się ruszy. Mam nadzieję...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to kwestia przyuczenia :) a nie mamy tradycji komentatorów NBA, stąd mój pomysł na pozostawienie oryginalnego komentarza - to przecież też pomniejsza koszty transmisji, choć zapewne nie przekonuje większości. A co do komentatorów, to do dziś chodzi mi po głowie: "hej, hej, tu NBA" z publicznej...swoją drogą piękne czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klopot NBA to mecze o poznej porze mysle ze C+ moglaby walczyc o wyzszy pakiet gdyby godziny pokazaywania bylyby lepsze niz obecnie. Np. dzis godz 19 wielki szlagier NBA i napewno jest nim zainteresowanie ale transmisja na c+sport2 i niezaduzo osob ma dostep do tego kanalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi przeczucie mówi, że na Nsporcie komentatorzy wcale nie będą lepsi 8)

Przetargu ma NBA jeszcze nie było i wątpie, żeby Sojce (czy kto to sie wypowiadał) chodziło o NBA. Raczej miał na myśli NFL, do którego prawa na Europe ma NASN i chętnie podzieli się sublicencją, tak jak z NHL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja rozumiem - różnica czasu powoduje, że mecze są w nocy. Ale decydując się na licencję trzeba brać to pod uwagę. Myslę, że jednak jest zainteresowanie oglądaniem NBA na żywo - wystarczy wejść na pierwsze lepsze forum które udostępnia linki do meczów na żywo i sprawdzić ruch internautów ;) dwa - jest mozliwość pokazania powtórki o dogodniejszej porze (choć to akurat mniej mnie interesuje ;)

Jeden wniosek mi się nasuwa - monopol na coś, tylko psuje produkt do pokazania...a w tym przypadku to jest to mikro monopol co jeszcze bardziej wkurza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie masz racji , z tego co pamiętam to zanim cyfra wykupiła NBA to pokazywało ją TVN i to w dużej ilości. Było to dawno ale pamiętam że podczas fazy playoff ciągle chodziłem niewyspany

 

Chyba coś kolego ci się pomyliło. TVN pokazywał na zasadzie sublicencji od Wizji Sport jeden mecz w tygodniu albo obszerny skrót i magazyn NBA w każdą sobotę w pasmie niekodowanym ( z moich informacji wynika, że dalej jest taka możliwość ale nikt w Polsce nie jest tym zainsteresowany), tak samo kiedyś pokazywała TVP.

Więc nie wiem gdzie miałeś tą dużą ilość meczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.O ile mnie pamiec nie myli to pierwsza NBA pokazywala TVP(byly to mecze finalowe-komentowal W.Szaranowicz).Nastepnie przez trzy lata NBA bylo w TVN(komentowali W.Michalowicz i M.Noculak).Kolejnym etapem gdzie mozna bylo ogladac NBA bya Wizja Sport(ta sama para komentatorow). a na TVN mecze byly nastepnego dnia.Po zjedzeniu Wizji TV przez Cyfre ,nie bylo mozliwe ogladanie NBA w polskich stacjach(jedynie w niemieckim DSF ito nie na zywo).NBA wcyfrze pojawila sie w sezonie 2002/2003(komentarz-Michalowicz/Noculak)i jest do dzis.Jezeli ktos pamieta inaczej ,to prosze o poprawki.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no więc właśnie, tak było jak poprzednik napisał ;) więc pora chyba na dalszy rozwój w transmisjach NBA u nas, bo jak widać to cały czas się rozwijało, choć poowoolii :) szczytem marzeń byłoby dołączenie przez Cyfrę jako dodatkowego kanału NBA TV nawet za dodatkową opłatą - jeśli chcesz, zapłać dodatkowo...bez żadnych ulepszeń, komentarzy, poprawek, choćby na początku. Jedyny koszt to opłata za retransmisję :) wiem, łatwo powiedzieć, ale taki pomysł mam ... nie tylko dla władz Cyfry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, jestem zdecydowanie za zwiększeniem liczby transmisji meczów NBA. Zawsze bolało mnie to, że jest ich tak mało. Jeden mecz dziennie to dawka minimalna :D Szkoda tylko, że największym problemem u nas, tak jak już ktoś wspomniał, są strefy czasowe. Mecze o wcześniejszej porze cieszyły by się zdecydowanie większą popularnością. Niewiele osób może sobie pozwolić w tygodniu na siedzenie przed TV do rana i właśnie dlatego C+ decyduje się na pokazywanie meczy w weekend.

 

btw. Finał NFL - Super Bowl, transmitowany był u nas zarówno przez C+ i NASN ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, chociaż All Stars będzie w całości ;)

mam jeszcze jedną wątpliwość - czy czasam Cyfra nie ma ograniczeń co do mozliwości nadawania powtórek meczów NBA, a ściślej mówiąc do dwóch...bo więcej nie ma, to raz, a dwa - dlaczego w czasie tzw. martwym, czyli poza sezonem, nie pokazują żadnych spotkań, oczywiście tych najciekawszych...

 

naprawdę uważam, że ta oferta mogłaby być ciekawsza...jak tu wytrzymać do piątku bez żadnego meczy w tv...

 

starałem się uniknąć tego słowa, ale dla mnie osobiście oferta Cyfry w zakresie NBA to żenada i ochłap...sorry, ale takie moje zdanie jest i basta !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie o ile przy transmisjach piłkarskich do C+ nie można mieć większych zastrzeżeń (choć wiele osób uważa, że tych meczów mogłoby być trochę więcej), to przy NBA Francuski operator zawodzi totalnie.

nSport miałby dużo więcej możliwości i pewnie chęci do pokazywania NBA. Myślę, że nawet dawanie retransmisji w bardzo dobrych porach (które są bardzo ważne dla popularyzacji tego sportu - nie każdy siedzi po nocach) nie byłoby dla nich wielkim problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i dlatego właśnie jestem za tym, aby to inna platforma nawet przejęła prawa do pokazywania NBA w większej ilości, albo też, co nadal uważam za ekstra rozwiązanie - dołączyła do oferty oddzielny kanał NBA TV. Nie miałbym oporów, aby z tego powodu zmienić nadawcę...

 

a co do piłki nożnej - już nie będę pisał, że brakuje mi ligi argentyńskiej :)...podobno najlepsza na świecie...już moja żona twierdzi, że mam skrzywienie na tym punkcie i hopla...

 

dobra, nie zbaczam z tematu...będę wdzięczny już tylko za więcej NBA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że to by było ciekawe. Mogli by np. zacząć od pokazywania starszych finałów NBA, o jakiejś przystępnej porze w tygodniu. Niekoniecznie w trakcie sezonu, ale poza nim.

Nie tak łatwo. NBA TV tutaj jest i tym się zajmuje. Ligi amerykański są nastawione na kasę jeszcze bardziej niż te europejski. A mydle, że mimo wszystko ten kanał do polski się nie nadaje ze względu na mała ilość potencjalnych chętnych. Koszykówka w Polsce jest mało popularnym sportem w ostatnim czasie. NBA TV jest dość drogim kanałem.

 

Liga argentyńska najlepsza ? Nie żartuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy - dość drogi kanał ... ;) kwestia poglądów, czy kosz jest u nas popularny, czy nie...według mnie tak i nie mam tu na mysli Polską koszykówkę czy ligową. Śmiem twierdzić, że w Polsce jest więcej fanów NBA niż naszego kosza, tylko nie widzimy ich, bo siedzą w necie...bo gdzie mają oglądać mecze swoich drużyn...niestety.

 

ps. a widziałeś kiedyś mecz z Torneo Apertura albo Clausura...to polecam - nigdzie nie masz takiego poziomu emocji, temperamentu i tego pieknego "gooooooooo....l" przez 2 minuty. Trybuny non stop śpiewają, niezależnie od wyniku, ciągle falują i aż strach patrzec, co się dzieje, gdy wpada bramka - wszyscy jak jeden mąż zbiegają z góry trybun na sam gół w jednym pędzie...ile już band popękało od tego ;) ... o sorry, zagadałem się, a mógłbym godzinami ;)

 

Edit PawelU1981

Jak się to czyta... to ma się wrażenie, że to Twoja pasja :mrgreen: Takich ludzi szanuje... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...