Skocz do zawartości

Nowości na platformie Cyfra+ - zapowiedzi


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@ szunaj - pamietam. Idac tym tokiem to nie wiem jakie kanaly musieliby dodac aby az tak to bylo trzymane w tajemnicy. Chyba faktycznie moglyby byc to tylko Viasaty lub kanaly TVN lub Polsat w HD. Nic innego nie przychodzi mi do glowy.

 

Ale tak jak pisal underteker nie warto sie pompowac a lepiej zostac mile zaskoczonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że za kilka dni zaczyna się nowy miesiąc, wcale nie oznacza, że z pierwszym dnie miesiąca pojawią się nowe kanały na platformie Cyfra+. Testy na transponderach nie muszą nic oznaczać. Oczywiście, że przydałyby się takie kanały jak Polsat HD, TVN HD, Discovery HD czy Fox HD. Ale czy one się pojawią, to nikt z nas forumowiczów nie jest w stanie tego wiedzieć. Dlatego ja się nie nastawiam na poszerzenie oferty z dniem 1 kwietnia. Zbliżające się święta wielkanocne są oczywiście doskonałą okazją do dołączenia nowych kanałów, ale nie zawsze tak się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie, które wymieniłeś są już na satelicie - wystarczy dołożyć kodowanie.

Jeżeli, podkreślam: JEŻELI pod tymi testami kryją się nowe kanały, to szukałbym ich raczej wśród kanałów albo na HotBirdzie nieobecnych albo obecnych, ale w DVB-S2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te nowe testy to serwisy do przekazu materiałów VOD, wszystkie są w MPEG-4, jak coś leci, to się na nich pojawia EPG z nazwą filmu, wczoraj w nocy na 11,278 o ile dobrze pamiętam leciał w HD Shrek Forever. VOD od HBO leci z 11,488H i można go zdekodować (oglądałem nawet), ale coś modyfikują chyba w strumieniu, bo się przycina co kilka sekund. VOD od C+ nie udało mi się zdekodować, bo wyszukuje się bez CAID (ale widać po bitrate, że leci). Nie spodziewajcie się w tym miejscu żadnych nowych kanałów - to wszystko jest na VOD.

 

Łącznie jest 9 kanałów na przekaz VOD - po trzy na 10,892H, 11,278V i 11,488H, bez nazw, wyszukują się zawsze w nocy, a w dzień różnie. Przekaz leci najwyżej na dwóch jednocześnie, reszta ma bitrate 0. Przypuszczam, że cały bajer jest zrobiony tak, aby dawać transmisję VOD tam, gdzie w danej chwili jest najmniejsze obciążenie + ew. utrudnić dostęp osobom, które nie mają terminali od C+, żeby nie dało się tego nagrywać i wyprowadzać na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, mialem tu na mysli bardziej siebie. Jeszcze do glowy przyszedl mi Polsat Sport/Extra i Nsport :D

Wnioskując po nicku masz ok 28 lat także prawdopodobnie zarabiasz już na siebie. Chcesz nSport to kup sobie N/TNK. Chcesz sportowe kanały Polsatu kup Cyfrowy Polsat proste jak 2 x 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te nowe testy to serwisy do przekazu materiałów VOD, wszystkie są w MPEG-4, jak coś leci, to się na nich pojawia EPG z nazwą filmu, wczoraj w nocy na 11,278 o ile dobrze pamiętam leciał w HD Shrek Forever. VOD od HBO leci z 11,488H i można go zdekodować (oglądałem nawet), ale coś modyfikują chyba w strumieniu, bo się przycina co kilka sekund. VOD od C+ nie udało mi się zdekodować, bo wyszukuje się bez CAID (ale widać po bitrate, że leci). Nie spodziewajcie się w tym miejscu żadnych nowych kanałów - to wszystko jest na VOD.

 

Łącznie jest 9 kanałów na przekaz VOD - po trzy na 10,892H, 11,278V i 11,488H, bez nazw, wyszukują się zawsze w nocy, a w dzień różnie. Przekaz leci najwyżej na dwóch jednocześnie, reszta ma bitrate 0. Przypuszczam, że cały bajer jest zrobiony tak, aby dawać transmisję VOD tam, gdzie w danej chwili jest najmniejsze obciążenie + ew. utrudnić dostęp osobom, które nie mają terminali od C+, żeby nie dało się tego nagrywać i wyprowadzać na zewnątrz.

 

I wszystko jasne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe info apropos testów:

 

Na 10,892H wg. EPG od 0:59 w nocy ma lecieć "Jestem Twój", na 11,278V "Carlos" (start 0:58) i "Karate Kid" w HD (od 2:58), a na 11,488H od 23:58 ma być "Historia Pierre'a Woodmana" (HBO On Demand).

 

Czyli wszystko pod VOD. Zresztą nawet nie jest to nowość, bo na 11,278V i 11,488H już wcześniej były w nocy odpalane takie testy, ale tylko po jednym (były wymieniane w tabelach w drukowanym SAT Kurierze). Teraz wystartowali z VOD Canal+ i zapotrzebowanie wzrosło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkości chyba nie, chociaż pamiętam, że znajomy swego czasu wspominał mi, że zdekodował dosył VOD C+ i film tam leciał... w przyśpieszeniu (nie wiem na ile to prawda, mi się nie udało). Ja podejrzewam, że cel to lepiej to rozdzielić na pojemnościach - pewnie dają tam, gdzie w planach jest, że będzie umiarkowany luz (np.: bez transmisji sportowych live na Canal+ Sport HD), ewentualnie też żeby utrudnić ewentualny dostęp (brak CAID i inne bajery). Ale to się mogę tylko domyślać. Pewność mam jedynie co do wykorzystania - EPG pokazuje najbliższą transmisję, trzeba by obserwować przez kilka kolejnych dni/tygodni, żeby wypatrzeć regułę co do rozmieszczenia, tj. gdzie co dają w jakiej sytuacji, badając po informacjach z EPG.

 

Przykładowo na 11,278V Carlos trwa tylko 1:22. Tyle ten film trwa oryginalnie?

EDIT: Sam sobie odpowiem: nie trwa. Wersja odcinkowa ma po 140 minut, a tu jest tylko 80. Przyśpieszenie? Tylko to by chyba wpłynęło na jakość? Albo będą dawać resztę na innym kanale na tej samej częstotliwości, a tuner to poskłada? Można tylko zgadywać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na czym dokładnie polega ta transmisja "VODu", tzn. skąd to przypuszczenie, że taki jej sposób ma utrudnić nagranie tych filmów abonentom bez terminali od "Cyfry" (przecież wystarczy chyba tak to zakodować w "Mediaguard", żeby odbiór mieli tylko abonenci "VOD")???

 

W ogóle śmieszy mnie trochę, że platformy marnują tyle cennego przecież miejsca na satelicie na ten "VOD", podczas kiedy możnaby dać do niego dostęp po prostu przez internet (albo przez jakąś opcję wymagającą podłączenia tunera do sieci i oglądania treści za jego pośrednictwem na ekranie telewizora, albo po prostu przez specjalne strony internetowe przez komputer, tak jak np. "VOD" "onetu"), a miejsce na satelicie przeznaczyć na nowe zwyczajne kanały, albo polepszenie jakości obecnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - mogłoby być kodowane normalnie, ale cały trick polega na tym, że z dekoderów C+ tych pozycji VOD nie da się łatwo wyciągnąć w oryginalnej jakości, a ze zwykłego tunera można nagrać w jakości 1:1 i udostępnić. Wytwórniom się to nie podoba, dlatego jest "obowiązek" ograniczenia dostępu do własnych terminali (zresztą n też daje VOD z satelity na 11,449H, ale tam jest jeszcze bardziej przykombinowany strumień, chyba AAC do dźwięku używają). Zresztą jeśli przyśpieszają, to nawet przy normalnym kodowaniu abonenci zwykłego sprzętu by nic z tego nie mieli...

 

W sumie HBO On Demand teoretycznie można jednak wydłubać, bo jak pisałem - to mi się udało zdekodować, choć coś rwie, prędkość tam jest normalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, mialem tu na mysli bardziej siebie. Jeszcze do glowy przyszedl mi Polsat Sport/Extra i Nsport :D

Wnioskując po nicku masz ok 28 lat także prawdopodobnie zarabiasz już na siebie. Chcesz nSport to kup sobie N/TNK. Chcesz sportowe kanały Polsatu kup Cyfrowy Polsat proste jak 2 x 2.

 

 

Sherlocku najpierw przeczytaj skad sie wzial moj post a potem wyciagaj wnioski na podstawie swojej dedukcji (niekoniecznie musisz sie swoimi przemysleniami dzielic ze mna). Nigdzie nie napisalem ze chce Nsport lub sportowe kanaly Polsatu, a cytat ktory przytoczyles byl kontynuacja mysli z poprzedniego wpisu. I prosze, nie mow mi na co mam przeznaczac swoje pieniadze bo to nie Twoj biznes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...