Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Napisz prosze jak koryguje sie FEC nie wiem gdzie to znalesc

@ weeb

Jest takie coś jak edycja transpondera

natomiast na tych jakosci bardzo skacze

 

11258 H 27500

11278 V 27500

11449 H 27500

12265 V 27500

12341 V 27500

12476 H 27500

12577 H 27500

Tak jak napisane widze że jakiś tam sygnał masz. Pobaw się troche z anteną i dostrój sygnał :smile: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Proszę o radę fachowców bo mam taki problem z nowym zestawem a mianowicie posiadam antene corab 80cm do tego konwerter monoblok golden interstar i chce tym zlapac na zestawie do tnk telewizje trwam.Problem jest taki,że na hotbirdzie wszystko śmiga b.dobrze jakosc ponad 80%,na astrze wszystko smiga wlaśnie! oprocz telewizji trwam mimo ze jest jakosc 71% to wystepuja piksele i drugi program z jakim mam problem to tvp historia i ten sam problem.Jak to jutro zestroic by bylo ok,dodam ze krece konwerterem delikatnie 4 stopnie w lewo i prawo bo tyle jest u mnie na pomorzu i nic to nie daje dalej piksele?Nie wiem konwerter w uchwycie na fajce wydluzyc czy skrocic czy co z tym zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.Mam pewien problem.Przy dużych opadach mokrego śniegu oblepia on mi czaszę i już nie mam w tedy odbioru z niemal wszystkich transponderów Hot-birda i astry.Dodam iż czaszę mam o średnicy 90cm.Mógł by mi ktoś coś poradzić, abym nie miał już tego problemu?

Z góry dzięki za odpowiedzi.Życzę wam drodzy koledzy szczęśliwego i zdrowego nowego 2010 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przy antenie 90 cm nie powinno być aż takich kłopotów, myślę że coś jest jednak niedokładnie ustawione, najprawdopodobnie skręcenie konwertera jest niewłaściwe, na naszej szerokości anteny offsetowe ustawione są niemal pionowo więc jeśli powłoka lakiernicza jest w przyzwoitym stanie nadmiar śniegu powininien się sam osuwać, być może promiennik(ki) konwertera jest oblepiony śniegiem i to za bardzo tłumi sygnał. Można kupić podgrzewane czasze z laminatu ale chyba to zbędny koszt, TechniSat robił też swego czasu osłony na konwertery ale to do swoich zestawów antenowych. Możesz zastosować taki śmieszny patent który podejrzałem u sąsiada bo on z kolei miał właśnie problem z ciągłym zasypywaniem się konwerterów w zezie bo antentenę miał w rogu przy samym dachu i nawet gdy śnieg nie padał to z dachu ciągle śnieg w zimie mu nawiewało, to po prostu założył woreczek ze sztywnej folii i zrobił z niego coś w rodzaju stożka i śnieg nie miał się na tym jak utrzymać, trochę to dziwnie wyglądało ale w zimie działało a na wiosnę po prostu to sciągał i po problemie. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Witam.Mam pewien problem.Przy dużych opadach mokrego śniegu oblepia on mi czaszę i już nie mam w tedy odbioru z niemal wszystkich transponderów Hot-birda i astry.Dodam iż czaszę mam o średnicy 90cm.Mógł by mi ktoś coś poradzić, abym nie miał już tego problemu?

Z góry dzięki za odpowiedzi.Życzę wam drodzy koledzy szczęśliwego i zdrowego nowego 2010 roku

 

Jeżeli antena nie jest nowa - tzn. wisi już ponad sezon, to polecam bardzo proste rozwiązanie - jest to umycie anteny np. płynem do mycia naczyń (miękką gąbką) - do czysta, a następnie użycie ogólnie dostępnych wosków do lakierów samochodowych. Ja swoją antenę (po 3 sezonach) potraktowałem w ten sposób (użyłem Plastmalla z teflonem do konserwacji) i w tym momencie nie ma żadnego problemu - śnieg sam z anteny zjeżdża.

 

Problem po kilku sezonach stwarza fakt, że na antenie tworzy się osad m.in. wapnia, różnych soli i brudu z topniejącego śniegu, opadów atmosferycznych i z powietrza (osad tworzy się w czasie wysychania anteny). Pozbycie się tej wręcz szorstkiej powierzchni z anteny + zmniejszenie współczynnika tarcia poprzez zastosowanie wosku, czy teflonu (trwalszy niż wosk) powoduje, że brud znacznie trudniej się osadza i jest znacznie łatwiej zmywany przez deszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Witam.Mam pewien problem.Przy dużych opadach mokrego śniegu oblepia on mi czaszę i już nie mam w tedy odbioru z niemal wszystkich transponderów Hot-birda i astry.Dodam iż czaszę mam o średnicy 90cm.Mógł by mi ktoś coś poradzić, abym nie miał już tego problemu?

Z góry dzięki za odpowiedzi.Życzę wam drodzy koledzy szczęśliwego i zdrowego nowego 2010 roku

 

do wymiany LNB!!! i ustaw precyzyjnie miernikiem BER a nie jakośc! Moja jest zała zalepiona i działa (Famaval90 i GoldenGI)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak wszystko się śniegiem pooblepiane to nie ma siły by działało i rozmiar anteny nie robi tu większej różnicy. Oczywiście zasypane promienniki konwerterów najbardziej wpływają na obniżenie siły sygnału a nawet jego braku. Jak niekorzystnie pada śnieg wprost na promiennik to zdarzało mi się chodzić i odgarniać go nawet co 15 minut. Antena 115 cm więc spora. Mam konwertery GI a one mają chropowate promienniki a co za tym idzie śnieg ma się do czego przyczepiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

widocznie nie trafiłem jeszcze na zimę, lecz... na dachu mam Triaxa110 z obrotnicą + IDLP40+ i , nie biegałem tej zimy z miotłą :smile:

widocznie szczęście... Jedynie mam problemy jak niebo latem zrobi sie granatowe (burza) i zaczyna padac... i pomimo dośc konkretnej anteny zestrojonen z sercem :smile: obraz ginie i się przycina... Nie wiem gdzie błąd popełniłem... Kabelek testowany u speców i najwyższa półeczka czyli Triset 11PE (Cu 60%) o długości około 29m; wtyki F TrisetPlatinum11; uchwyt antenowy że byś MIGA tam zawiesił; no i obrotnica Interstara diseQ (120cm, 6kg)...

Nie mogę wyczytac nigdzie jakie ma tłumienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Nie deszcz tu tłumi sygnał,a wyładowania atmosferyczne.

Chyba Ci się przekaz naziemny z satelitarnym pomylił. Jakby wyładowania przeszkadzały w odbiorze satelitarnym to obraz nie znikałby Ci na 15 minut tylko na kilka sekund w trakcie wyładowania. Na osłabienie lub brak sygnału ma wpływ właśnie woda i ciemne, niskie chmury. Zrób sobie mały test: załóż na konwerter plastikowe wiadro, możesz nawet przykryć konwerter kocem i odbiór nie powinien zniknąć. A wystarczy, że zakryjesz promiennik trzema liśćmi i już nic nie odbierzesz. Dlaczego? W liściach jest woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

to akurat wiem (z praktyki, by z tłumic sygnał z LNB gdy czasza ma 100-130cm i miernik pokazuje max, wtedy mokra szmatka i jedziemy z dostrojeniem) Na suchą szmatkę LNB nie reaguje... Sporo też robią krople wody na pokrywce promiennika...

Jest jeszcze jedna rzecz... Dlaczego ponad 80% stacji z Astry podczas deszczów działa, a HB i polskie platformy znikają? Wiem że 13E jest słabsze od 19,2E ale czy aż tak???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@jarek999 -zacytowałeś tylko to,byle zwrócić mi uwagę.Czytaj ze zrozumieniem,przecież mnie sygnał nie znika na 15 min.,a jeśli "przytnie" to w chwili wyładowania,a deszcz przy dużej i dobrze ustawionej czaszy mi nie szkodzi.I tylko oto mi chodziło.A takie testy to rób sobie sam,to Twoja przesadna teoria.

Każdy ma swój słabszy dzień.Serdecznie pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nawet platformom cyfrowym, które mają anteny większe niż 4 metry przeszkadza deszcz i zaniki są po kilka a nawet kilkanaście minut. Nawet przeszkadza stacjom naziemnym, których dosył sygnału jest przez satelitę. Bardzo często Eurosportowi zanika z tego powodu sygnał (w lecie oczywiście) a Tobie nie zanika w trakcie ulew tylko w trakcie wyładowań, które nie mają większego znaczenia. Masz magiczną antenę, tylko pogratulować. Gorszy dzień to chyba nie tylko ja mam bo nie atakuję Cię w żaden sposób a Ty się zaraz oburzasz. Moją jak to określiłeś przesadną teorię potwierdza instalatorWawa, nie wiem kto potwierdzi Twoją. Nie twierdzę, że nie jest to możliwe ale przez 15 lat użytkowania telewizji satelitarnej nigdy nie zauważyłem by wyładowania miały jakieś znaczenie. Może mają, chociaż wątpię. Jeśli ktoś ma tak jak Ty to niech napisze, chętnie dowiem się czegoś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli chodzi o wspomniane wyładowania, to... jak robi na niebie bum, to u Mnie obraz śmiga. Nie tnie itp. Znika nawet na kilka minut gdy leje!!!

Niebo szare i ulewa że na horyzoncie prawie jak mgła. To miałem na myśli .... jedynie...

I szczerze przyznam... Co komu antenę montuję, to prawie każdy pyta dlaczego obraz podczas deszczów znika i czy czasza o średnicy 100 czy 120 pomoże

dlatego zdziwiłem się, że jest w PL antenka która ma deszcz tam gdzie słońce nie dolatuje :o:shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuszne spostrzeżenie. Nawet Eutelsat w opisie pozycji 13E to potwierdza:

Konstelacja trzech satelitów HOT BIRD™ zlokalizowanych na pozycji 13°E to jeden z największych systemów nadawczych w Europie. Satelity HOT BIRD umożliwiają odbiór ponad 1100 kanałów TV w 123 milionach gospodarstw domowych w Europie, Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie.
Całość: http://www.eutelsat.com/polish/satelity/hotbird.html

 

PS: Ja też lubię żartować :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Żeby skończyć ten offtop to zapytam o słabe sygnały z różnych pozycji satelitarnych. Jak to jest, że w obrębie jednej satelity przekaz z jednego transpondera jest w tym momencie odbieralny a z drugiego już nie a drugiego dnia sytuacja jest odwrotna. W telewizji naziemnej jak jest dobre noszenie fal to wszystko odbiera lepiej (chyba, że coś co nadaje w innej części kraju na tym samym kanale wchodzi nam na przekaz). W telewizji satelitarnej każdy transponder rządzi się własnymi prawami. Potrafi to ktoś wyjaśnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...