Skocz do zawartości
  • 0

Cyfra+ dwa telewizory jeden sygnał


kiczkok
 Udostępnij

Pytanie

1. Nie znalazłem takiego tematu

2. BYły tematy podobne ale o dwóch kanałach na dwóch telewizorach

 

Mam dwa brzydkie/stare telewizory. Mam jeden tani tuner cyfry. Chcę oglądac jeden kanał Cyfry w dwóch telewizorach. Gdzieś wyczytałem, że wystarczy kupic kabel euro euro. Z tym, że mi trzeba 15 metrowej k..wy naomiast w necie można znaleśc co najwyżej 10 metrowe pozłacane, posrebrzane za 500 zł. Ale ja mam 2 brzydkie/stare telewizory więc brak sreberka obrazu nie popsuje.

 

Czy dla mojego (OldDirtyCheap) tv combo nie znalazł by sie jakiś stosowny kabel. Czy to obowiązkowo musi być kabel euro-euro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Załóżmy, że mam tuner Philips 3010, PIONEER BCT 1330 lub LINBOX 5818B . Pisze załóżmy bo dopiero mam zamiar kupić jakiś tani tuner (te udało mi sie znaleźć najszybciej).

 

 

Tak przy okazji bo męcze sie z tym strasznie. Umie ktoś bez nadmiernego szperania po necie (chyba, że komuś sie chce) polecić tuner do słabego telewizora. Miałem Kenwood DTF-2 i byłem bardzo zadowolony ale cieżko znaleść taki na allegro.

Po prostu cięzko mi szukać na allegro ścierwa w lesie wiekszego ścierwa. Nie potrafie rozróżnic które tanie [beep] nadaje sie do cyfry+. Jakby ktoś mógł polecić chodliwe tanie tunerstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli chcesz mieć możliwość wypuszczenia w łatwy sposób wygnału do drugiego TV - szukaj tunera z modulatorem. Wtedy robisz tak, że z tunera wyprowadzasz najzwyklejszym koncentrykiem sygnał tak, jakby był jednym z kanałów TV naziemnej i wprowadzasz go do drugiego TV przez gniazdo antenowe. 15m SCART możesz nie znaleźć, ale 15m zwykłego kabla antenowego - bez problemów (tylko postaraj się o jakiś przewód dobrej jakości, nie najtańszy badziew, bo po drodze wytłumi Ci sygnał).

 

Linbox może być, ale 5518 bez końcówki B (bo ten bez B ma modulator, a z B nie ma), może być też Ferguson FX-6600 z 1CR, Globo 7010CX.

 

Jest też inna opcja - użyć bezprzewodowego transmittera. Niestety wyjdzie to drożej, ale będzie można sterować tunerem z drugiego pokoju. Do tego bez kabli - wystarcza tylko podłączyć to do wyjścia SCART w tunerze (wtedy tuner musiałby mieć dwa, choć i to da się załatwić...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakby tuner nie miał modulatora, to można taki modulator kupić, zerknij tutaj

Możesz też wykorzystać inne urządzenie jako modulator lub samemu je zrobić, zerknij do działu FAQ - "Jak podłączyć tuner bez modulatora do TV bez EuroScarta?"

Sygnał z modulatora można rozdzielić, za pomocą prostego rozgałęźnika i rozprowadzić kablami koncentrycznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To żaden proglem. Jak napisał @Mateusz22 ale ja mam zrobione każdy sygnał (satelita,DVD,DVD) na trzy telewizory ( kuchnia, pokój,pokój dziecka). Ponieważ telewizory mają po jednym euroscart dodatkowo do każdego dokupiłem potrójny rozdzielacz sygnały euroscart (tylko że ręcznie przełączany). Jakbyś sam chciał wykonać kabel euro-euro to podaje co gdzie masz przylutowaĆ PAMIĘTAJ ŻE Z JEDNEJ STRONY KABLA LUTUJESZ NA WYJŚCIE A Z DRUGEJ NA WEJŚCIE. Miłej zabawy

VIDEO

17 - MASA TV

19 - VIDEO WYJŚCIE

20 - VIDEO WEJŚCIE

AUDIO

1 - AUDIO WYJŚCIE LEWY

3 - AUDIO WYJŚCIE PRAWY

5 - MASA AUDIO

2 - AUDIO WEJŚCIE LEWY

6 - AUDIO WEJŚCIE PRAWY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam rozprowadzone kabelki po mieszkaniu . Po prostu rozdzieliłem sygnał wychodzący antenowy z Fergusona 7013 na pozostałe telewizory w domu. Nawet możliwość wyboru kanału nadawania miałem na ferdku . Aż do pięknego momentu kiedy zachciało mi się HD . Przyniosłem Filipa tego z dyskiem którego nie chcą nawet sprzedawać w cyfrze tylko wynajmują ( i bardzo dobrze bo teraz mogę im oddać ) i tutaj zong. Owszem wyjście antenowe jest ale tylko do tv cyfrowej naziemnej i o żadnym wyjściu na pozostałe telewizory w domu nie ma mowy .

 

czytając co powyżej : Jeżeli zakupię modulator który będzie zachowywał się jak przelotka dla złącza Euro (są 2 w tunerze i potrzebuję obydwu do innych urządzeń) to tenże modulator zapewni mi ponownie obrazki w całym domu . Proszę o potwierdzenie bo to jednak 80 PLN i chciałbym je dobrze wydać .

 

modulator np : http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=34&id=612&PHPSESSID=d1211d99b1cfceb105ed6d81cb7def67

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...