Skocz do zawartości

Awantura o kasę


Gość Warblade3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Warblade3

Pamięta ktoś ten teleturniej emitowany na Polsacie w latach 2002 - 2005?Ten teleturniej był bardzo fajny,jedyny polski teleturniej w którym oprócz wiedzy liczyła się taktyka licytacyjna.Pamiętam te słowa:''Jedyny teleturniej,w którym pula nagród

jest nieograniczona'' :D

Więcej o tym teleturnieju i ciekawostki:http://pl.wikipedia.org/wiki/Awantura_o_kas%C4%99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

Sentence napisał:

 

Powtórki można oglądać w Polsacie2,od pn do pt,godz.07:35.

 

O tej porze jest powtarzany odcinek z poprzedniego dnia(np.w środę o 7:35 był powtarzany odcinek z wtorku,a dzisiaj,o 11:35,będzie nadawany dzisiejszy odcinek).

Co do kontynuacji,to ATM Grupa w 2005 roku sprzedała teleturniej ten Nowej Zelandii pod nazwą Cash Battle.Paranoja!

Poza tym w Awanturze O Kasę działy się różne dziwne i śmieszne rzeczy.

I jeszcze później ten teleturniej się popsuł,wprowadzając w połowie III sezonu rywalizację miast czy studentów,eliminując tym samym osoby w wieku pow.25 lat.

Mam pytanie:czy u was wchodzi normalnie adres URL napisany na początku strony prowadzący do Awantury O Kasę?Jeżeli tak,to przepraszam :/

A pamiętacie Czarną Skrzynię?Pamiętam te emocje związane z nią:okrzyk ooooo!, ogórki,samochody,pieniądze,złotówki,

Harleye Davidsony he he :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

Niestety to jest prawda.Chyba w I sezonie nie było reklam.A teraz trzeba czekać 5,a nawet 10 minut na kontynuację Awantury o kasę :( .Jeżeli wam nie wchodzi link prowadzący do Awantury o kasę,to piszę,jak należy dojść:

W Google wpisujesz Wikipedia.Po wpisaniu Wikipedia klikasz na pierwszy link,który ci się wyświetli.Po wejściu na Wikipedię w

polu Szukaj wpisujesz Awantura o kasę.Naciskasz Enter.

Tam jest opisana Awantura o kasę:jak przebiegała gra,jakie były kategorie na kole,ciekawostki,ilość sezonów itp.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Warblade3

Oops...

Cytuję fragment swojego postu:

Mam pytanie:czy u was normalnie adres URL napisany na początku strony prowadzący do Awantury O Kasę?Jeżeli tak,to przepraszam :/

Wszystko było by dobrze z wyjątkiem tego:

''Jeżeli tak,to przepraszam :/ ''

Zagalapowałem się(czy jakoś tak) :D ... i miało być tak:

Jeżeli nie,to przepraszam :/

A tu co tak w moim temacie pustka od półtorej tygodnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej z teleturnieju ''Awantura o kasę'' pamiętam kategorię Polskie seriale w której najbardziej były odpowiedzi związane z serialem ''Świat według Kiepskich'' oraz Czarną Skrzynię w której były Ogórki kiszone, kluczyki od samochodu, kluczyki od Harleya-Davidsona, pieniądze i złotówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

Pamiętam to a szczególnie ten okrzyk Oooo gdy Krzysiu mówił Czarna skrzynia co do Polskich Seriali to ja widziałem oprócz Świat Według

Kiepskich różniaste seriale (w 99 % Polsatu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsi oczywiście byli mistrzowie - pierwszymi tego typu zawodnikami byli z tego co pamiętam gracze z Życiowej Szansy którzy wygrali najwięcej pieniędzy. Poza tym ''Awantura o kasę'' posiadała również swoją hostesse która przynosiła przedmioty na tacy czy czarne skrzynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalia,która później pracowała przy "Grze w Ciemno". Najlepsi mistrzowie to byli Ci i nie chodzi mi o liczbę odcinków,bo rekordziści byli niezwykle forowani przez reżyserkę programu i dostali pytania z poziomu szkoły podstawowej:

http://www.youtube.com/watch?v=YESz4EwDo74

Pamiętam ,że płakałem jak bóbr przez całą minutę pytania,bo wiedziałem,ze ich załatwili.

Jak dla mnie Awantura o kKasę to najlepszy teleturniej w historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Warblade3

Przynoszę nowe wieści :D

Otóż w Awanturze o Kasę widziałem nowe odcinki,w których występują studenci i... nie jestem zbytnio zadowolony.Poza tym w Awanturze

zmieniła się grafika,czyli belki informujące o stanie kont i o tym,że odbywa się licytacja,wygląd,jakie jest pytanie,kategoria i to,że nad kołem jest światło.Zmianie uległo też miejsce posiedzenia koła i Krzysztofa.Poza tym na stole graczy pośrodku znajduje się kategoria o

jaką drużynę chodzi(np.Kraków(żółci),Wrocław(zieloni),Bydgoszcz(niebiescy) i Mistrzowie(bez zmian) :D . I padł nowy rekord rekordowej wygranej w Awanturze:27 tys.100 zł.Imponująca wygrana :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w Awanturze grafika wróciła do poprzedniej.Zmianie nie uległy tylko belki informujące o stanie kont,licytacji i treści pytania.

Przepraszam za post pod postem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warblade3 to nie są nowe wieści z całym szacunkiem,bo teleturniej był nadawany w latach 2002-2005. Rozumiem,że dla Ciebie jest to pewna nowość ,bo nie pamiętasz tego teleturnieju. Od poniedziałku teleturniej jest powtarzany od początku. W dzisiejszym odcinku mogliśmy zobaczyć uczestnika Baru-kapitana drużyny żółtej oraz zwycięzce I edycji programu BAR Ericka ,który dopingował kolegę z programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę powiem,że zapomniałem,ale na początku "Awantura o Kasę" składa się z ośmiu pytań w każdym etapie. Później zmiejszono liczbę pytań do 6. A kolejna ciekawostka to taka,że dopiero w 6 odcinku wylosowano Czarną skrzynkę. Pierwsza Czarna skrzynia miała zawartość 10tys. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No masz racje. Ostatnia formuła programu niestety była kiepska i to był zapewnie gwóźdź do trumny dlatego teleturnieju który to uprawniał "Awanturę o kasę" do wylotu z ramówki :( Szkoda że nie ma szans na powrót tego teleturnieju bo moim zdaniem nawet przydałby się powiedzmy w poniedziałki i wtorki o 19:30 bo i tak wtedy nie ma nic ciekawego na antenie Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś (to 24 odcinek) miała miejsce jedna z najbardziej burzliwych sytuacji w teleturnieju. Otóż drużyna odpowiedziała na decydujące pytanie i wygrała program. Jednak drużyna mistrzów zgłosiła,że była podpowiedź od strony publiczności. Arbiter zarządził wymianę pytania,jednak drużyna zielonych stwierdziła,że nie może na nie odpowiadać,bo było by to pośrednie przyznanie się do winy,a nie słyszeli tej podpowiedzi i przyjechali tu nie po pieniądze ,ale dobrze się bawić. Rozległy się ogromne brawa i okrzyki: "zieloni,zieloni". Ibisz powiedział,że w takim wypadku -odmowy odpowiadania na nowe pytanie mistrzami zostają obecni mistrzowie. I gdy to ogłaszał-ponownie głos zabrali mistrzowie- że uważają zachowanie zielonych za bardzo honorowe i nie mają pewności,że oni usłyszeli tą odpowiedź i że takiego zwycięstwa nie mogą przyjąć. Ta decyzja była niejednogłośna w gronie mistrzów.

Ta sytuacja moim zdaniem była symboliczna ,ona pokazała,że tam drużyny przede wszystkim się bawiły ,a pieniądze nie były najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

Prawda że decyzja była niejednogłośna bo 3 na 4 mistrzów stawiało się za zielonymi i też chcieli oddać im mistrzostwo :brawo:

Mistrzem który rozpoczął tą sytuację była pani Elżbieta która powiedziała że słyszała podpowiedź :lol2:

Honorowa decyzja Mistrzów za to mają u mnie plusa :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dwa zupełnie różne teleturnieje, ale jeśli ktoś miałby plagiatować to Włosi, gdyż Awantura o kasę jest starsza od tego włoskiego teleturnieju. :)

Przy okazji proponuję zapoznać się z nowozelandzką wersją Awantury o kasę, które moim zdaniem jest słabsza od oryginalnej czyli polskiej. :)

http://vimeo.com/user9137849/review/37490151/b6e5daa953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dziś (to 24 odcinek) miała miejsce jedna z najbardziej burzliwych sytuacji w teleturnieju. Otóż drużyna odpowiedziała na decydujące pytanie i wygrała program. Jednak drużyna mistrzów zgłosiła,że była podpowiedź od strony publiczności. Arbiter zarządził wymianę pytania,jednak drużyna zielonych stwierdziła,że nie może na nie odpowiadać,bo było by to pośrednie przyznanie się do winy,a nie słyszeli tej podpowiedzi i przyjechali tu nie po pieniądze ,ale dobrze się bawić. Rozległy się ogromne brawa i okrzyki: "zieloni,zieloni". Ibisz powiedział,że w takim wypadku -odmowy odpowiadania na nowe pytanie mistrzami zostają obecni mistrzowie. I gdy to ogłaszał-ponownie głos zabrali mistrzowie- że uważają zachowanie zielonych za bardzo honorowe i nie mają pewności,że oni usłyszeli tą odpowiedź i że takiego zwycięstwa nie mogą przyjąć. Ta decyzja była niejednogłośna w gronie mistrzów.

Ta sytuacja moim zdaniem była symboliczna ,ona pokazała,że tam drużyny przede wszystkim się bawiły ,a pieniądze nie były najważniejsze.

To jedyny odcinek Awantury jaki zapamiętałem po tylu latach.Pamiętam jak strasznie kibicowałem zielonym bo akurat nie lubiłem tamtych mistrzów dla mnie byli zbyt [beep]i zwłaszcza ta wredna starsza pani.Dla zielonych za to co zrobili wielki szacun bo chyba napewno nie słyszeli podpowiedzi.Ten odcinek jest dostępny na You Tube http://www.youtube.com/watch?v=XbqjYEUgJz0

A i pamiętam jeszcze urywki jak drużyny w czarnych skrzynkach wygrywały po 4 lub po 3 samochody marki Seat(Które były do wygrania w większośći teleturniejów Polsatu)

A co do samej awantury można ją także zobaczyć na ATM Rozrywka

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...