Skocz do zawartości

Oprogramowanie 2.11B7 dla 200Combo / 200 / 100 / 100E


brain
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest na stronie producenta nowa wersja

 

2.11B7

 

Ciekawe co napsuli tym razem :lol:

 

Tak na szybko zauważone zmiany:

+ inne menu obsługi kart - wyświetla w końcu uprawnienia kart Conax TnK i MTV

+ EPG działa lepiej

+ FastScan Cyfra+HD znajduje wszystkie Polsaty i HBO HD

+ moduł TnK HD - działa sprawdzanie aktualizacji z poziomu menu nie trzeba już kombinować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiono problem ze znikającymi listami kanałów na różnych satelitach.

Cytując opis problemu z arkusza na Google Docs: "Po wciśnięciu przycisku SAT na pilocie i przejściu do innej satelity, a następnie naciśnięciu P+ lub P- kasuje się cała lista na wybraną satelitę, podczas gdy wybiera kanał z kolejnej satelity"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zainstalowałem ale pierwsze spostrzeżenie to:

- menu jest z telewizją w tle :) fajnie.

poprawka, jest do momentu wybrania jakiejś zakładki - hehehe kolejna rzecz wymagająca poprawki :D

(po kilku sekundach widzę że raz to działa a raz nie)

- ustawienia obrazu są teraz z podglądem efektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak na poprzednich softach z serii 2..., moja ariva miała 1.05B1, ale na tym nagrywam program i mogę oglądać inne pozycje w media player.

Ogólnie mam wrażenie, że moja obsługa jest za szybka do możliwości arivy na tym sofcie, tuner jak by długo myślał i funkcje narzucone z pilota wykonuje opieszale.

Na razie potestuję pracę A200 na nowym sofcie w razie wad wracam do starego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko:

+ Nie wyskakuje komunikat "zakodowane" przy kanałach z kodowaną wyłącznie fonią

+ Rozszerzone informacje o karcie, także dla kart Conax

- Soft jest znacznie wolniejszy od ostatniego z serii 1.0x (obsługa)

- Dłuższy start binarki

- Wolne przełączanie kanałów

O W oryginalnym sofcie działają kanały z kluczy (dostęp piracki w oficjalnym sofcie) - Mezzo(HB), Disney Channel(Eurobird), paczka Arquivy(Astra 4A).

Nie sprawdzałem nagrywania filmów ani EPG.

 

Soft dopisuje 2 wartości w pamięci EEPROM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdziłem stare swoje nagrania i filmy i mam jedna uwagę .Moje własne filmy w 4/3(720*576) w mp4 przy odtwarzaniu są lekko przesunięte w lewo o około 5 mm.Natomiast podobne filmy z rozszerzeniem mpg(MPEG2) są ułożone prawidłowo.Odtwarzałem przez Eurozłącze /576i.Nagrywania nie sprawdzałem.Mozna z tym życ tak jak z tym uciekającym epg które teraz jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag po jednym dniu, a w zasadzie wieczorze obserwowania nowego softu:

 

+ soft wydaje się być stabilny nie zaliczył żadnej zwiechy

+ obsługa kart została chyba zmieniona bo wyświetla dokładne info o każdej karcie

+ Cyfra+ w czytniku przełącza mi się nieznacznie szybciej

+ nie ma problemow z modułem TnK HD choć przełączanie kanałów z modułu zostało na poziomie 4 sekund

+ zaktualizowali listę transponderów z Astry w końcu nie trzeba dopisywać brakujących z palca

- może trochę wolniejsza tzw. responsywność :? , ale rekompensuje mi to duża ilość drobnych poprawek, na które czekałem i w końcu bezbłędnie działający FastScan C+ HD :curious:

 

@ArtS007 przydałby się jakiś test timerow , bo ja się tym na tyle nie bawię co ty, żeby to jakoś obiektywnie ocenić :)

 

 

... w oryginalnym sofcie działają kanały z kluczy (dostęp piracki w oficjalnym sofcie) - Mezzo(HB), Disney Channel(Eurobird), paczka Arquivy(Astra 4A)
No powiem ci, że mnie zaciekawiłeś z tych 3 mam tylko HB. Powiedz jak to zrobiłeś bo włączam Mezzo bez karty i jest "zakodowane" ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam po wgraniu softu A200hd_2.11B7.zip , kanał Mezzo (lang fra) z transpondera : Hotbird 8 12245.00 H 27500 3/4 działa bez problemowo mimo że jest kodowany ($).

 

Dodam jeszcze że jak wgrałem najnowszy soft to zauważyłem że kanał NHK HD World z transpondera Eurobird 11223.00 V 27500 3/4 ma już dzwięk w języku eng (2346) [Dolb D], albo to dzisiaj dodali bo wczoraj jeszcze nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w oryginalnym sofcie działają kanały z kluczy (dostęp piracki w oficjalnym sofcie) - Mezzo(HB), Disney Channel(Eurobird), paczka Arquivy(Astra 4A)
No powiem ci, że mnie zaciekawiłeś z tych 3 mam tylko HB. Powiedz jak to zrobiłeś bo włączam Mezzo bez karty i jest "zakodowane" ???

U mnie działa to bez żadnego kombinowania. Aby doświadczenie miało charakter naukowy i powtarzalny wyjąłem kartę przy wyłączonym tunerze, potem go włączyłem i przełączyłem na Mezzo i mogę normalnie oglądać. Wyjęcie karty przy działającym tunerze ustawionym na Mezzo też nie koduje kanału ale ja i tak mam Mezzo w pakiecie.

Edit wcisnięty na Mezzo poprawnie pokazuje kodowanie "SecaViaccessIrdetoNagra". Powyższe przetestowane na A100E z listą zeskanowaną z nieba i pokukładaną w programie Arivy.

 

Do ogólnej listy plusów dodaję:

+ ponownie działają mpeg tworzone z TS za pomocą darmowego ProjectX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cobym nie robił u mnie Mezzo nie działa :(

 

Poczytałem trochę inne fora, pozwolę sobie zacytować:

"... Ciekawą sprawą jest, że po wgraniu nowego softu dalej działają mi niektóre kanały w e_m_u.

Nasuwa się tylko jeden wniosek ile zbędnych "śmieci" zostaje w tunerze,

potem się dziwimy że ariva/arivie nie równa i "chodzą" jak chcą ... "

 

Zaryzykuję stwierdzenie: że mi nie działa bo nigdy nie używałem żadnego softu "edukacyjnego"

i nie zostały mi po aktualizacji w pamięci żadne "śmieci" :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Mezzo działa bez problemów. A to Twoje stwierdzenie że u Ciebie nie działa bo nie używałeś nigdy żadnego softu edukacyjnego ma się nijak do rzeczywistości. Ja też nigdy nie używałem żadnego softu edukacyjnego i działa. Prędzej byłbym skłonny do tego że Ariva Arivie nie równa. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moich Arivach w domu też chodzi Mezzo, a instalowałem tylko i wyłącznie softy ze strony Fergusona.

 

A z innej beczki - działa komuś radio internetowe przy podłączonym dysku, ale z partycją NTFS? Bo u mnie nie działa, a ktoś kiedyś pisał, że mu na starszych softach działa tylko z FAT32 i pewnie tego nie zmienili, ale może komuś się udało.

 

Pozdrawiam,

V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa na pendrive tylko i wyłącznie na FAT32 działa bezproblemowo, co do dysku to NTFS jak zaskoczy to nagrywa, odtwarza ale nie za każdym razem, ale jest słaba prędkość, i przy odtwarzaniu widać jak się zacina dźwięk i obraz.

 

 

Dodatkowe moje spostrzeżenia:

 

+ poprawiono EPG na transponderze TVN-u Hotbird 11393 V 27500 3/4.

+ po podłączeniu kabla do internetu (RJ45) lub uruchomienie tunera , komunikat w języku polskim (pomyślnie uzyskano adres IP) .

+ po wsadzeniu USB lub dysku, komunikat w języku polskim (podłączono urządzenie USB).

+ po naciśnięciu klawisza REC, komunikat w języku polskim (nagrywanie lub brak dysku).

+ po naciśnięciu klawisza STOP, komunikat w języku polskim (nazwa danego kanału i napis czy chcesz zatrzyma-nagrywanie?).

+ po naciśnięciu klawisza TV/STB oraz PIP, klawisz na nic nie reaguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie wiem jak u was ale u mnie Ariva 200 HD na sofcie 2.11B7 działa stabilnie poza jednym dużym błędem Ariva przy przeławiceniu kanałów lub wchodzenie w menu sama samodzielnie się resetowała zauważyłem to 3 krotnie a na starszym sofcie nie miałem takiego problemu no mogli by jeszcze popracować nad czasem przeławicenia kanałów bo tego nie poprawili dodam że używam cyfre+ (na kartę) i TNK HD (moduł) i mam pytanko czy takie coś u was występuje ? Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariva przy przeławiceniu kanałów lub wchodzenie w menu sama samodzielnie się resetowała [ciach] dodam że używam cyfre+ (na kartę) i TNK HD (moduł) i mam pytanko czy takie coś u was występuje ?

 

Mam identyczną konfiguracje kart C+ i TNK i u mnie na obu egzemplarzach zero zwiechów. Robiłeś reset do ustawień fabrycznych po wgraniu nowego softu?

 

 

Pozdr,

V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał NHK World to zupełnie osobny temat, nie związany z softami.

 

@brain Spróbuj uruchomić dekoder bez karty. Jeśli dalej nie działa - prawdopodobnie dekodowanie działa w przypadku, gdy do dekodera był kiedykolwiek wgrywany piracki soft.

Kanał Mezzo działa bez karty w [beep] dla Viaccess PC2.3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brain Spróbuj uruchomić dekoder bez karty. Jeśli dalej nie działa - prawdopodobnie dekodowanie działa w przypadku, gdy do dekodera był kiedykolwiek wgrywany piracki soft.

 

Nie ma bata :( cały czas "zakodowane" :(

Chyba masz rację co do wgrywania pirata - nowy oficjalny soft pewnie nie nadpisał jakiejś części za to odpowiedzialnej.

Jeśli tak jest to super programistom z Ferguson'a dodaję plusa + :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...