Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd masz ten nowy pilot do x8? I tak używam uniwersalnego pilota (Ile można tego mieć, skoro mogę mieć jeden do: Telewizora, Dekodera DVB-T, Dekodera x8, Combo DVD z magnetowidem, Wieży Diora SSL502), ale chciałbym go nabyć, bo może po prostu to wina tego że nie mogąc znaleźć kodu 'Uczyłem' go z pilota danego przez Globo. Opowiedz wgl. jak dorwałeś tego pilota.

Pozdrawiam

P.S. Funkcja przypisywania "$" do kanałów kodowanych jest bardzo ważna, pozwala użytkownikowi ustawić sobie listę. Na waszym miejscu prowadziłbym informacje na temat tego czy kanał jest kodowany, format, rozdzielczość (Krótkie: SD/HD), dźwięk Dolby, możliwa telegazeta, możliwe napisy itp. do X8 support, czy nie da się naprawdę tego zrobić? Już tutaj było kilka próśb o to. Nie można zrobić tak by w laboratorium Opticum pojawiła się funkcja: 'Rozszerzone info' czy coś w ten deseń, i użytkownik mógłby wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj kolejny dzień ostrych testów nowej wersji pilota. Jak na razie nie mam najmniejszych zastrzeżeń, tak jak pisałem wcześniej, reakcja dekodera na komendy z pilota natychmiastowa, nie ma potrzeby celowania pilotem w dekoder, bardzo szeroki kąt zasięgu. Skok klawiszy jest wyczuwalny i pewny, wiemy kiedy coś wciskamy. Przyjemnie leży w dłoni. Po przeskakiwaniu po prawie 700 kanałach kciuk nie boli :lol2: Co do pytań skąd mam, gdzie można dostać, ile kosztuje, itd. - nazwijmy to że jestem beta-testerem, a czy pilot będzie dostępny w sprzedaży, kiedy i gdzie, tego niestety nie wiem. Na te pytania może Wam odpowiedzieć tylko X8 support W każdym razie jest nadzieja dla wszystkich walczących ze swoimi pilotami do Opticuma X8. :smile: Moim zdaniem taki produkt jak ten pilot powinien od początku być w zestawie z dekoderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dalszym ciagu nie mogę "złapać" TVP 2 HD mimo stosowania sie do zaleceń na tym forum. wspomne tylko ze mam konwerter quatro do którego podłączony jest turbodekoder n oraz drugi do multiroomu na którym TVP2 HD odbiera bez problemu w czym moze byc problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dalszym ciagu nie mogę "złapać" TVP 2 HD mimo stosowania sie do zaleceń na tym forum. wspomne tylko ze mam konwerter quatro do którego podłączony jest turbodekoder n oraz drugi do multiroomu na którym TVP2 HD odbiera bez problemu w czym moze byc problem?

 

Witam. Ja też mam ten problem, o którym już od pewnego czasu sygnalizowałem. Używam anteny po Cyfr. Pol. konwerter podwójny twin firmy Inverto. Na drugim dekoderze piętro wyżej ADB 5800 S TVP 2 HD działa bez zarzutu, na Opticumie z tego transpondera siła 45% jakość 10 %. Nic nie można odebrać. Regulowałem konwerterem góra dół, oraz obracałem nim i nic. Anteną jeszcze nie kręciłem bo nie chce stracić innych ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dysponujesz miernikiem do satelity? Chodzi mi o taki zwykły jak sprzedają na allegro. Ja zmieniając pół roku temu antenę 60cm na 80cm i dołożeniem konwertera na Astrę 19,2 oraz przełącznika DiSeQc użyłem właśnie takiego taniego miernika. Nie wydaje mi się żeby to była wina ustawienia czaszy. Myślę że wina leży po stronie konwertera. Spróbuj po prostu zamienić dekodery, czyli do kabla antenowego od ADB 5800S podłącz Opticuma X8, którego posiadasz, a tam gdzie był X8 podepnij ADB 5800S (Lub zamień miejscami kable na konwerterze). Jakie są wyniki takiej zamiany? Jeśli na Opticumie po zamianie będzie sygnał to znaczy, że masz konwerter padnięty, a jeśli nic się nie zmieni, to znaczy że masz walnięty dekoder.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze, żeby wina stała po stronie konwertera. Zauważ, że r_a_f_i ma podobny problem. A ja już kilka razy przekładałem końcówki przy konwerterze i nic. Myśle, że ten polsatowski transponder 12265 na którym nadaje TVP 2HD wymaga bardzo precyzyjnego dostrojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, bo ja w sumie swoją czaszę ustawiłem mało precyzyjnie (nie było czasu, i było za zimno), ale chodzi bezproblemowo. Miałbyś miernik sygnału do satelity? Bez tego wgl. nie polecam ruszać talerza (No chyba, że masz ochotę na zabawę kilkugodzinną). Na początku podmieniłbym jednak konwerter.

Mówiłeś, że kolega ma podobny problem i zauważyłem, że też ma konwerter z więcej niż jednym gniazdem. Możesz mieć też tak, że jeden kabel możesz mieć źle zmontowany, przez co występuje przebicie i brak sygnału na niektórych transponderach. A próbowałeś przepiąć dekodery? Chodzi mi o to być X8 podłączył kablem od ADB, czyli przeniósł na chwilkę x8, do pomieszczenia gdzie masz ADB i zamienił dekodery. Często się zdarzało, że kiedy przyjechałem do kogoś by naprawić takie problemy winny był Konwerter lub kabel, a rzadko kiedy było to ustawienie czaszy. W jaki sposób obracałeś konwerterem? Bo nie za bardzo rozumiem. Lekko spróbuj zmienić kąt konwertera, po prostu obracając go lekko w prawo lub w lewo, w tym samym czasie musisz zobaczyć na X8 co się dzieje na tym transponderze (czy sygnał nie podnosi/ obniża się).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, pilot wygląda znajomo ;) Podobne piloty były m.in. do Opticumów 9500 ;) Ale to tylko z wyglądu - nie wiem jak z kodami, więc żeby mi się ktoś czasem nie zasugerował moim postem i nie poleciał do sklepu po pilota od 9500 :>

Mr. Orbita jak zwykle najlepiej poinformowany :)

Rzeczywiście jest to pilot stosowany uprzednio w odbiorniku Opticum 9500 ( posiada tylko zmienioną naklejkę opisującą dolne klawisze.

Chciałbym wyjaśnić skąd wziął się ten pilot i do czego służy.

Jak opisywał wcześniej Belzebub24 miał on kłopot w użytkowaniu ponieważ jego telewizor posiadał ten sam zestaw kodów pilota co X8. Objawiało sie to tym ze używając pilota od X8 zmieniał on funkcje w telewizorze co bardzo utrudniało użytkowanie sprzętu ( pilot od telewizora nie zmieniał funkcji w X8 ). Przewidując że nie tylko on ma ( lub będzie miał ) tego typu problem postanowiliśmy dodać obsługę dodatkowego ( alternatywnego ) pilota który będzie mógł być stosowany w takim przypadku ( alternatywny pilot posiada inny zestaw kodów ).

Tyle jeżeli chodzi o alternatywny pilot.

P.S. Funkcja przypisywania "$" do kanałów kodowanych jest bardzo ważna, pozwala użytkownikowi ustawić sobie listę. Na waszym miejscu prowadziłbym informacje na temat tego czy kanał jest kodowany, format, rozdzielczość (Krótkie: SD/HD), dźwięk Dolby, możliwa telegazeta, możliwe napisy itp. do X8 support, czy nie da się naprawdę tego zrobić? Już tutaj było kilka próśb o to. Nie można zrobić tak by w laboratorium Opticum pojawiła się funkcja: 'Rozszerzone info' czy coś w ten deseń, i użytkownik mógłby wybrać?

 

Hmm.

Generalnie można zrobić wszystko tylko każda praca powinna mieć swoje uzasadnienie i sens. Z tego typu informacji świadomie zrezygnowaliśmy wychodząc z założenia że nie niosą ze sobą żadnej sensownej informacji dla użytkownika a tylko zaśmiecają listę z nazwami kanałów ( $ ) oraz pasek informacyjny. Myślę że 99 procent użytkowników różnych odbiorników nie wie co oznaczają poszczególne ikonki i po co tam są natomiast powodują utrudniony odbiór podstawowych , ważnych informacji jak np. opisy EPG. Zdecydowaliśmy z "premedytacją" że rezygnujemy z tego typu informacji nie widząc sensu ich podawania. Przykładowo : po co użytkownikowi wiedza o polaryzacji, częstotliwości, SD/HD ( nie znam kanału HD który w swoim logo nie ma informacji że jest HD ) kodowane czy niekodowane ( po prostu albo oglądam program albo nie, zakodowane kanały z innych platform nigdy nie będą mogły być oglądane) itd.

Proszę zwrócić uwagę że nie jest to odbiornik uniwersalny który może być stosowany dla różnych platform na różnych satelitach. Jest to dedykowany odbiornik dla NNK i tylko taki pakiet ( oprócz kanałów FTA ) może być na nim odbierany.

Proszę mieć na uwadze że tego typu praca zajmuje czas inżynierów dedykowanych do tego projektu. Zmiany o których mówimy nie są niestety błahe i potencjalnie zajęły by sporo czasu. Mamy kilka innych ciekawszych i bardziej jak sądzę użytecznych funkcji które chcemy dodać do odbiornika w najbliższej przyszłości. Proszę zrozumieć że jest bardzo trudno stworzyć coś co zadowoli wszystkich użytkowników bez wyjątku. Wśród kilkudziesięciu tysięcy użytkowników tego sprzętu zapewne można by znaleźć kilkaset różnych opinii na każdy temat i każdą sprawę dotyczącą odbiornika. Musimy niestety wybierać to co naszym zdaniem zadowoli zdecydowaną większość naszych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie związane z odbiornikiem, jest coś namieszane z uprawnieniami, wygląda na to, że na tą chwilę VIVA nie chodzi nikomu z TNK HD i NNK... Nadawca powoli to odkręca, bo nie chodziło też na TNK SD, ale już idzie, a wcześniej poprawiali coś dla Orange, bo też nie szło (ale nie wiem, czy poprawili).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak btw. skoro X8 support mówił że to nie jest odbiornik uniwersalny to co robią kanały cyfrowego Polsatu na liście NNK? A znaczek "$" potrzebny jest po to by podczas usuwania takich kanałów z listy wiedzieć czy program jest kodowany, żeby zostawić sobie tylko FTA. Tylko producent oczywiście robi z nas idiotów, bo skoro to nie jest dekoder uniwersalny to po co mi kanały w kodowaniu Nagravision, Seca, Viaccess, skoro mi są tu potrzebne tylko niektóre z kodowaniem Conax. Swoją drogą skoro już i tak dekoder ma wywalać po każdej zmianie, że trzeba przeszukać listę, to niech ta lista będzie składała się tylko z programów wchodzących w skład NNK.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, pilot wygląda znajomo ;) Podobne piloty były m.in. do Opticumów 9500 ;) Ale to tylko z wyglądu - nie wiem jak z kodami, więc żeby mi się ktoś czasem nie zasugerował moim postem i nie poleciał do sklepu po pilota od 9500 :>

Mr. Orbita jak zwykle najlepiej poinformowany :)

Rzeczywiście jest to pilot stosowany uprzednio w odbiorniku Opticum 9500 ( posiada tylko zmienioną naklejkę opisującą dolne klawisze.

Chciałbym wyjaśnić skąd wziął się ten pilot i do czego służy.

Jak opisywał wcześniej Belzebub24 miał on kłopot w użytkowaniu ponieważ jego telewizor posiadał ten sam zestaw kodów pilota co X8. Objawiało sie to tym ze używając pilota od X8 zmieniał on funkcje w telewizorze co bardzo utrudniało użytkowanie sprzętu ( pilot od telewizora nie zmieniał funkcji w X8 ). Przewidując że nie tylko on ma ( lub będzie miał ) tego typu problem postanowiliśmy dodać obsługę dodatkowego ( alternatywnego ) pilota który będzie mógł być stosowany w takim przypadku ( alternatywny pilot posiada inny zestaw kodów ).

Tyle jeżeli chodzi o alternatywny pilot.

P.S. Funkcja przypisywania "$" do kanałów kodowanych jest bardzo ważna, pozwala użytkownikowi ustawić sobie listę. Na waszym miejscu prowadziłbym informacje na temat tego czy kanał jest kodowany, format, rozdzielczość (Krótkie: SD/HD), dźwięk Dolby, możliwa telegazeta, możliwe napisy itp. do X8 support, czy nie da się naprawdę tego zrobić? Już tutaj było kilka próśb o to. Nie można zrobić tak by w laboratorium Opticum pojawiła się funkcja: 'Rozszerzone info' czy coś w ten deseń, i użytkownik mógłby wybrać?

 

Hmm.

Generalnie można zrobić wszystko tylko każda praca powinna mieć swoje uzasadnienie i sens. Z tego typu informacji świadomie zrezygnowaliśmy wychodząc z założenia że nie niosą ze sobą żadnej sensownej informacji dla użytkownika a tylko zaśmiecają listę z nazwami kanałów ( $ ) oraz pasek informacyjny. Myślę że 99 procent użytkowników różnych odbiorników nie wie co oznaczają poszczególne ikonki i po co tam są natomiast powodują utrudniony odbiór podstawowych , ważnych informacji jak np. opisy EPG. Zdecydowaliśmy z "premedytacją" że rezygnujemy z tego typu informacji nie widząc sensu ich podawania. Przykładowo : po co użytkownikowi wiedza o polaryzacji, częstotliwości, SD/HD ( nie znam kanału HD który w swoim logo nie ma informacji że jest HD ) kodowane czy niekodowane ( po prostu albo oglądam program albo nie, zakodowane kanały z innych platform nigdy nie będą mogły być oglądane) itd.

Proszę zwrócić uwagę że nie jest to odbiornik uniwersalny który może być stosowany dla różnych platform na różnych satelitach. Jest to dedykowany odbiornik dla NNK i tylko taki pakiet ( oprócz kanałów FTA ) może być na nim odbierany.

Proszę mieć na uwadze że tego typu praca zajmuje czas inżynierów dedykowanych do tego projektu. Zmiany o których mówimy nie są niestety błahe i potencjalnie zajęły by sporo czasu. Mamy kilka innych ciekawszych i bardziej jak sądzę użytecznych funkcji które chcemy dodać do odbiornika w najbliższej przyszłości. Proszę zrozumieć że jest bardzo trudno stworzyć coś co zadowoli wszystkich użytkowników bez wyjątku. Wśród kilkudziesięciu tysięcy użytkowników tego sprzętu zapewne można by znaleźć kilkaset różnych opinii na każdy temat i każdą sprawę dotyczącą odbiornika. Musimy niestety wybierać to co naszym zdaniem zadowoli zdecydowaną większość naszych klientów.

Czyli jak kupię pilot od opticuma 9500HD i włączę funkcję alternatuwny pilot to już będzie normalnie, to rozwiąże sprawę z tandetnym pilotem i moje nerwy zostaną w spokoju?

Proszę nie myśleć że Polacy to tumany, pijaki i menele, a ludzie normalni, mądrzy i ambitni ( tylko w rządzie naszym mamy ""dziwnych" ludzi).

Jak widzę rządzi u was prawo większości, ale proszę zrozumieć że "wykastrowanie" odbiornika i zostawienie funkcji tych opisanych na pudełku, stronce n.pl wystarczą do użytkowania tego sprzętu i ich użytkownicy będą zadowleni z tego dekodera.

W dzisiejszych czasach mamy duży wybór dekoderów, jeżeli chcemy przyciągnąć klienta, powinniśmy mu dać to co chce, coś niepowtarzalnego i coś co jest bardzo przydatne i sprawdzone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak btw. skoro X8 support mówił że to nie jest odbiornik uniwersalny to co robią kanały cyfrowego Polsatu na liście NNK? A znaczek "$" potrzebny jest po to by podczas usuwania takich kanałów z listy wiedzieć czy program jest kodowany, żeby zostawić sobie tylko FTA.

Jak pisalem wczesniej tez jestem za tym. Niemniej jednak sa kanaly ktore ogladam (np RAI) ktory czesciowo koduja. I co w takim przypadku? Raz $ by musial byc a raz go nie byc. Nie ma co naciskac na suuport bo skoro mowia ze tego nie zrobia to pewnie nie zrobia. Inne bledy zglaszane sa brane pod uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisalem wczesniej tez jestem za tym. Niemniej jednak sa kanaly ktore ogladam (np RAI) ktory czesciowo koduja. I co w takim przypadku? Raz $ by musial byc a raz go nie byc. Nie ma co naciskac na suuport bo skoro mowia ze tego nie zrobia to pewnie nie zrobia. Inne bledy zglaszane sa brane pod uwage.

Pojedyncze przykłady można zapamiętać, to nie ma problemu, ale już byłoby ułatwienie. Kolego, ja nie po to zapłaciłem za dekoder by odpuścić teraz, bo leniwym niby fachowcom się nie chce wprowadzić znaczków po to by klientowi ułatwić. X8 support zasłania się tym że to nie jest dekoder uniwersalny (do odbioru nie tylko NNK), a co robi na liście N na kartę taki kanały tj. "Dla abonentów", "Polsat2" "TV6"? (tak swoją drogą to te dwa ostatnie Nka powinna nam dodać bo użytkownicy smartHD mają). Zasłaniać się byle głupotą to każdy umie, ale X8 jak na razie dostaje ode mnie punktów 6 (na 10 możliwych) w klasie najtańszych dekoderów.

Pozdrawiam i podtrzymuję prośbę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Czy ktoś się orientuje co z kanałem VIVA PL ? Teoretycznie jest w ofercie NNK więc po tym jak został zakodowany jako fta, my użytkownicy N chyba powinniśmy mieć do niego normalny dostęp ? Chyba że jestem w błędzie :?

 

A sprawdź teraz. U mnie na X8 już jest, lecz wczoraj jej nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak btw. skoro X8 support mówił że to nie jest odbiornik uniwersalny to co robią kanały cyfrowego Polsatu na liście NNK? A znaczek "$" potrzebny jest po to by podczas usuwania takich kanałów z listy wiedzieć czy program jest kodowany, żeby zostawić sobie tylko FTA. Tylko producent oczywiście robi z nas idiotów, bo skoro to nie jest dekoder uniwersalny to po co mi kanały w kodowaniu Nagravision, Seca, Viaccess, skoro mi są tu potrzebne tylko niektóre z kodowaniem Conax. Swoją drogą skoro już i tak dekoder ma wywalać po każdej zmianie, że trzeba przeszukać listę, to niech ta lista będzie składała się tylko z programów wchodzących w skład NNK.

Pozdrawiam

Tak właśnie jest. Do wyboru są dwie opcje skanowania satelity:

1. opcja - Przeszukiwanie całego satelity i tu właśnie na liście pojawią się wszystkie kanały będące na satelicie a więc także kodowane

2. opcja ( Wyszukaj kanały z oferty N na kartę ) po użyciu której na liście pojawią się tylko kanały z oferty N na kartę oraz dostępne z satelity kanały FTA, tak więc po takim skanowaniu nie trzeba usuwać kanałów kodowanych.

Jak pisalem wczesniej tez jestem za tym. Niemniej jednak sa kanaly ktore ogladam (np RAI) ktory czesciowo koduja. I co w takim przypadku? Raz $ by musial byc a raz go nie byc. Nie ma co naciskac na suuport bo skoro mowia ze tego nie zrobia to pewnie nie zrobia. Inne bledy zglaszane sa brane pod uwage.

Pojedyncze przykłady można zapamiętać, to nie ma problemu, ale już byłoby ułatwienie. Kolego, ja nie po to zapłaciłem za dekoder by odpuścić teraz, bo leniwym niby fachowcom się nie chce wprowadzić znaczków po to by klientowi ułatwić. X8 support zasłania się tym że to nie jest dekoder uniwersalny (do odbioru nie tylko NNK), a co robi na liście N na kartę taki kanały tj. "Dla abonentów", "Polsat2" "TV6"? (tak swoją drogą to te dwa ostatnie Nka powinna nam dodać bo użytkownicy smartHD mają). Zasłaniać się byle głupotą to każdy umie, ale X8 jak na razie dostaje ode mnie punktów 6 (na 10 możliwych) w klasie najtańszych dekoderów.

Pozdrawiam i podtrzymuję prośbę

Moim zdaniem ( ale może się mylę ) forum nie służy do tego abyśmy sie wzajemnie obrażali używając różnego rodzaju inwektyw, a do tego aby w merytorycznej dyskusji pracować nad ciągłym zwiększaniem możliwości odbiornika i poprawą komfortu jego obsługi. Proszę o choć trochę bardziej kulturalne wypowiedzi. Tak przy okazji, obecnością na forum chcemy pomóc naszym klientom w wyjaśnieniu sposobu pracy odbiornika oraz dać możliwość wpływania na dalszy jego rozwój. Wydaje mi się że taki sposób kontaktu z klientami jest ewenementem w skali kraju. Myślę że jesteśmy pierwszymi lub jednymi z pierwszych producentów którzy stosuje taką metodę kontaktu. Jeżeli się mylę to proszę o wskazanie innych producentów współpracujących z klientami w taki właśnie sposób.

Wracając do dyskusji tak jak napisałem powyżej można użyć opcji skanowania kanałów z oferty N na kartę i problem usuwania kanałów kodowanych przestaje istnieć.

Tak jak pisałem kilka stron wcześniej pracujemy nad nową formą skanowania która wprowadzi oprócz istniejących dodatkową po której na liście kanałów pozostaną tylko kanały z oferty N na kartę oraz tylko polskojęzyczne kanały FTA. Powinno to usprawnić obsługę odbiornika oraz zarządzanie lista kanałów dla znacznej części użytkowników.

 

 

Co do alternatywnego pilota to oczywiście taki pilot będzie na razie działał. Nie polecam jednak specjalnego zakupu tego pilota ponieważ nie mogę obiecać że jego obsługę będziemy przez cały czas wspierać. Pracujemy nad nowym pilotem który powinien pojawić się za ok 2 do 3 miesięcy. od tego momentu obsługa aktualnego alternatywnego pilot zostanie najprawdopodobniej wyłączona. Proszę pamiętać że jest to funkcja mająca na celu usunięcie problemów pojawiających się w przypadku "konfliktu pilotów" a nie opcja do sprzedaży nowych pilotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się. Po wyborze skanuj kanały z oferty n na kartę mam te kanały + ponad 200 kanałów śmieciowych, których często nie działają (brak dostępu). Poza tym większość polskich kanałów FTA muszę ręcznie szukać np. PoloTV, TV Disco, Rebel, Water Planet itd. Możecie to dopracować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...