Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:google:Specyfikacja odbiornika OPTICUM X8 HD

• Chipset ALI M3603

• Zgodny z SD/HD, DVB-S /S2 AVC/H.264 MPEG-4 & MPEG-2

Jeden czytnik kart dostępu w systemie Conax Parowany z kartą

• Wyjście video wysokiej rozdzielczości - HDMI

• Wyjście video standardowej rozdzielczości - SCART

• Obsługiwane rozdzielczości video - 576p, 720p, 1080i, Full HD 1080p

• Wyświetlacz na panelu przednim - LED 4 cyfry

• Cyfrowe wyjście audio S/PDIF - coaxial

• Aktualizacja oprogramowania przez OTA z satelity

• Złącze USB w standardzie USB 2.0

• Niskie zużycie prądu w trybie Stand-by - poniżej 1W

• Automatyczne wyłączenie do Stand-by po 3 godzinach od ostatniego użycia,

• celem oszczędzania energii

• Elektroniczny przewodnik po programach - EPG

• Polskie Menu ekranowe

• Time Shift (zatrzymywanie, przewijanie obrazu)

PVR Ready - możliwość nagrywania na zewnętrzny dysk USB

• Blokada rodzicielska na kanały i Menu

• Szybkie przełączanie pomiędzy kanałami

Możliwość tworzenia własnych list kanałów ulubionych

• Obsługa napisów ekranowych - Teletext, DVB

• Obsługa Teletext

• Współpracuje z dyskiem USB OPTICUM

• Wielkość (Szerokość x Wysokość x Głębokość): 200mm x 35mm x 150mm

• Waga (netto): 0,70kg

 

 

show_image_in_imgtag.php?filename=resized%2FOPTICUM_X8_HD_4ece67741d5cd_150x150.jpg&newxsize=150&newysize=150&fileout=show_image_in_imgtag.php?filename=%2Fcomponents%2Fcom_virtuemart%2Fshop_image%2Fproduct%2Fbig_C-fakepath-X8-2.jpg&newxsize=150&newysize=150&fileout=show_image_in_imgtag.php?filename=%2Fcomponents%2Fcom_virtuemart%2Fshop_image%2Fproduct%2Fbig_C-fakepath-X8-4.jpg&newxsize=150&newysize=150&fileout=show_image_in_imgtag.php?filename=%2Fcomponents%2Fcom_virtuemart%2Fshop_image%2Fproduct%2FC-fakepath-X8-5.jpg&newxsize=150&newysize=150&fileout=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden czytnik kart dostępu w systemie Conax Parowany z kartą

Czytnik parowany, czy karta parowana??

Bo czytnik parowany z kartą może wskazywać, że inna karta nie pójdzie (inna w sensie np TNKSD, C+ po ew wgraniu wielosystemu, MTV etc.).

Jeśli karta parowana to OK.

 

Ogólnie sprzęcik OK, przewagę daje USB pod dysk i cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JENEKA moim skromnym zdaniem nie do końca to samo. Czytnik parowany z kartą wskazuje na ingerencje w czytnik (odczyta tylko daną kartę)... karta parowana z czytnikiem wskazuje na ingerencje w kartę (pójdzie w danym egzemplarzu czytnika).

Zdaję sobie sprawę, że oboje możemy mieć rację, że to może błędny opis... jednak informacja jest niejednoznaczna. A tak wogóle, jak wg Ciebie, pójdzie w tym dekoderze TNKSD???

Co do karty z tyłu to idealny pomysł, kartę wysuwa się rzadko, a dzięki temu, że jest z tyłu, moduły spliterów nie są widoczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt go jeszcze nie ma, nawet na stronie n-ki nic nie pisze, podobnież w drukowanym sat kurierze coś pisało, ale nie wiem czy była to recenzja, czy tylko wzmianka, jeśli by można samemu skanować satelitę i dodawać nowe programy do listy ulubionych to za tą cenę warto by nim się zainteresować.

 

https://satkurier.pl/news/70569/opticum-x8-hd-dla-n-na-karte-promocja-od-112.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam ten dekoder od 3 dni. Wczoraj dokonałem aktywacji karty i zgodnie z zapowiedzią Pakiet Domowy HD i Pakiet HD Premium ważny jest przez 1 miesiąc a promocyjnie Pakiet bez Opłat ważny jest przez 12-miesięcy. Dekoder jest bardzo mały, ale zarazem bardzo zgrabny. Kanały przełączają się dosyć szybki (o wiele szybciej niż w Opticum X7 z modułem, n-cam - który właśnie używam). Jak do tej pory nie zauważyłem żadnych zawieszeń dekodera/ Menu jest bardzo proste. Moża skanować całą satelitę i pojedyńcze transpordery-chociaż nie udało mi się zeskanować pojedyńczego tranpordera z Astry (chociaż ustawiłęm na Astrę to po wybraniu "skanuj tp" podmenu otwierało się na HotBirda, ale całą Astrę idzie zeskanować. (może coś źle robię?). Można zrobić 8 list ulubionych. Układ kanałów można zmieniać na liście głównej. Nie znalazłem możliwości zmiany kolejności kanałów w listach ulubionych - trzeba dodawać kanały do list ulubionych w kolejności jaką się chce mieć docelową (być może jest jakaś inna możliwość, ale ja jej dotąd nie znalazłem). Funkcji PVR jeszcze nie próbowałem. Ogólnie dosyć dobry dekoder, lepszy napewno od modułu n-cam użytkowanego w Opticumie X7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak byś dodał fotki menu zawartość i baner... :D :> i z mojego punktu widzenia lista nie jest sztywna poprzez n, więc jak mamy 8list to oznacza że tworzysz własne dla swoich potrzeb porządkowe od 1.....jak ci tylko się marzy....nie jak w oryginałach n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy, więc witam wszystkich :brawo: mam parę pytań odnośnie tego tunera:

 

1) można nagrywać na pamięć USB, np. 4 GB?

 

2) można nagrywać , a następnie oglądać na komputerze, czy jest zablokowane to?

 

3) czy tuner ma timer, że mi się włączy o godz. X na programie Y i mi coś

nagra? czy muszę sam ręcznie nagrywać?

 

4) czy mogę nagrywać na kanale X, a oglądać kanał Y?

 

5) czy musi być włączony TV, by się nagrywał program?

 

dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie list Ulubionych. Można je tworzyć, ale o kolejności na tej liście decyduje kolejność kanałów na liście głównej. I jeszcze dziwna jest numeracja wyświetlanych nr kanałów na liście ulubionej - nr kanałów zawsze są takie same jakie były ustalone po instalacji kanałów pomimo nawet ich posortowania, chociaż faktycznie będą poukładane tak jak je zmieniliśmy (tylko wyświetlany jest inny nr kanału). Nie można kolejności kanałów już na samej liście ulubionej.

Odnośnie USB. Można nagrywać na zewnętrzny dysk HDD, ale najlepiej taki który pobiera mało prądu, albo ma własne zasilanie. Zapisane pliki można oglądać i konwertować na komputerze. Programowanie nagrywania jest bardzo proste. Najprościej jest wejść na EPG podświetlić dany film lub program który chcemy nagrać i wcisnąć "nagraj" (chyba czerwony). Dekoder może być wyłączony po zaprogramowaniu.

Jeszcze jedna ważna uwaga - nie ma możliwości zapisania listy kanałów na USB, a po skanowaniu, wybierając opcję "skanuj TNK HD" dotychczasowe kanały zostają skasowane.

Ogólnie po 3-ch dniach testowania mogę go polecić, chociaż oprogramowanie jest znacznie prymitywniejsze niż np w Opticumie X7, alej jest to dopiero pierwszy soft (datowany 17.11.2011) więc może przyszłe softy trochę ulepszą obsługę (zwłaszcza list ulubionych). Ale za to napewno kanały lepiej się przełączają niż na Opticumie X7 z modułem n-cam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli lista jest narzucona przez nnk....??lista glowna jak i lisy ulubine sa tak samo narzucone ja w bialych tunerach adb??

Czytać nie umiesz? Wyraźnie napisał że tak. Szczerze mówiąc to na Twoim miejscu szukał bym ADB2850ST zamiast tego opticuma. Wszystko to samo, a ładniejszy i założę się że menu ekranowe w ADB jest ładniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...