Skocz do zawartości

Decyzja UOKiK - można odstąpić od umowy


Gaspar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, rozmawialem przed chwila z konsultantem. Poinformowal mnie ze Ci co migrowali do nc+ z Cyfry+ czyli ja 26 marca nie mają mozliwosci wycofania migracji bo nie byla to migracja przymusowa.... jak w końcu jest ?

Jakoś u mnie nie było problemów z cofnięciem migracji. Teraz czekam tylko na telefon od działu, który się tym zajmuje. Migrowałem gdzieś mniej więcej w tych dniach co Ty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ircios to tak nie działa w świetle prawa. Dalej funkcjonują dwa podmioty prawne, które stworzyły tylko nową platformę cyfrową. Na razie nikt nie wyrejestrował ITI Neovision i Canal+ Cyfrowy. Przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. Te dwie firmy prawnie dalej funkcjonują. UOKiK wydał wyłącznie decyzję dla ITI. Czy się nam to podoba, czy nie. Taka jest procedura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ircios tego nie wiem, bo nie mam kwitów migracyjnych, gdyż zarówno jako klient n-ki czyli ITI i klient C+ wypowiedziałem swoje umowy i codziennie powtarzam dzwoniącym konsultantom, że z dniem 30 kwietnia dziękuję ostatecznie za wieloletnią współpracę. Nie mam ochoty ani pozostać w tym kompletnym bajzlu na starych umowach, ani migrować do nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety cofnięcie migracji dotyczy tylko tych abo, którzy skorzystali z wariantu przymusowego. Nie dotyczy natomiast wszystkich abo, którzy podpisali umowę na warunkach innych niż w liście przewodnim. Jeśli będzie inaczej, to wyłącznie z dobrej woli ITI. UOKiK ich do tego obecnie nie zmusza.

 

Zrozumcie jedną rzecz. UOKiK odnosi się do złamania prawa przez ITI podczas wymuszania migracji na konkretne oferty w listach do abo n. Decyzja o cofnięciu migracji nie ma zastosowania jeśli nie jest spełnione przynajmniej jedno z powyższego. Czyli nie dotyczy:

- abo C+

- abo, którzy nie dostali listów z ofertą

- abo, którzy podpisali umowy na innych warunkach niż te w liście przewodnim.

 

Jeśli ITI nie postanowi podreperować swojego nadszarpniętego dobrego imienia i nie wykaże się dobrą wolą, to pozostałe przypadki niestety będą Waszym chciejstwem. A biorąc pod uwagę, że mają nad sobą realną groźbę wielomilionowej kary, to nie jest takie pewne, że będą chcieli ustępować. Nawet jeśli po apelacji będzie to połowa obecnych 11 mln, to wcale nie jest mało. Obroty, obrotami, ale po odliczeniu kosztów stałych, praw do transmisji, etc. wcale dużo im nie zostaje. Wystarczy spojrzeć na nieboszczkę "n", która musiała być sprzedana, bo od kilku lat była na minusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monkin:

Nie masz racji.

Cały dział II decyzji dotyczy wszystkich konsumentów, w tym tych co otrzymali pisma - jakiekolwiek, dotycząc zmian programowych, cenowych, migracyjnych itd.

Niewielka ilość abonentów C+ też dostała pisma, większa ilość - mailem.

W mailach do abonentów Cyfry były też informacje o zmianie w pakietach - wyłączenia kanałów, zastępowanie innymi bądź przeniesienia na status niegwarantowany.

To też przecież jest zmiana umowy - dająca nawet możliwość wypowiedzenia bez tzw. skutków.

ITI jest jedynym prawnym operatorem w stosunku do abonentów N jak i C+ - tak stanowi umowa połączeniowa dwóch operatorów.

Dlatego Julian /z France Canal/ został szefem ITI.

Canal jest jakby podmiotem wspierającym cały bajzel.

 

Stasio i Jasio:

Przeczytajcie cały dział II decyzji UOkIK - 4 punkty.

Gdzie jest tam napisane, że dotyczy ona tylko przymuszanych konsumentów? UOKiK podzielił ich nawet na 4 kategorie, ale nie w/g waszych sugestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

user Monkin ma rację. Canal nie jest jakby podmiotem. w prawie nie ma stwierdzeń jakby. Zmiany programowe w C+ umożliwiały wypowiedzenie umowy, a nie nakazywały migracji.Miałeś wybór. W N nakazywały/ przymuszały/ do migracji lub wypowiedzenia nie było opcji pozostania przy swoim. W cyfrze też tak chcieli zrobić ale się powstrzymali. Tak więc decyzja UoiKu dot. tylko tych z N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

User19 ja cię rozumiem i nie neguję tego co piszesz. Cyfra też ma brud za paznokciami przy okazji tej nieszczęsnej fuzji i również przydałoby się im solidne lanie po du...ach, ale po raz kolejny podtrzymuję, że w świetle decyzji UOKiK sprawa dotyczy wyłącznie klientów ITI czyli n-ki.

U nas nie ma prawa precedensowego. Konsultanci nc+ mówią klientom Cyfry, że nie mogą ponownie powrócić na swoje stare umowy, bo zmigrowali dobrowolnie i jak na dzień dzisiejszy chyba mają rację.Oni musieli dostać błyskawicznie wykładnię od swoich prawników. Nie ma informacji aby UOKiK wszczął postępowanie przeciwko Canal+ Cyfrowy za rażące naruszanie interesów klientów. Czyli C+ jest "czysta".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawcho - generalnie tak.

Ale pkt.1 mówi: "Odstąpienia od dokonania zmiany warunków umów z dniem 1.05.2013r wobec wszystkich konsumentów, którzy otrzymali pisma informujące o zmianie warunków umów, a nie wypowiedzieli umów zgodnie z przysługującym im prawem."

Z Forum wiem, że byli również abonenci Cyfry z najwyższymi pakietami co też dostali nowe propozycje. Po 2 dniach całą akcję w stosunku do abo C+ przerwano.

Ten zapis z pkt. 1 jest bardzo ciekawy prawnie - zobowiązuje do odstąpienia zmian - ma charakter natychmiastowy.

Czy ITI ma włączyć to końca umów NFilmy, Wojna i Pokój itd - z zapisu wynika że tak. To niezła checa.

 

Monkin:

200 -300 skarg abo Cyfry i będzie nowe postępowanie sprawdzające co do abonentów Cyfry. UOKiK reaguje na zbiorowe protesty.

Rzecznicy regionalni już na indywidualne - jak jest ich więcej - informują UOKiK.

 

ALE:

UOKiK w decyzji wypunktował, że zmiany umów muszą mieć charakter pisemny - i tylko taki.

Prawnie więc abonenci Cyfry migrujący na wniosek telefonu konsultanta i nie dostając do podpisu warunków pisemnych mogą odstąpić od umowy, w razie problemów powiadomić UOKiK.

 

Reasumując:

ITI zbyt pośpieszyło się z nagabywaniem abonentów Cyfry i przenoszeniem na migrację nie informując o warunkach postawionych w decyzji UOKiK choćby co do treści pakietów i ich gwarancji/tzw. kanały niegwarantowane/!

Tego się trzymając moim zdaniem można skutecznie wymóc odstąpienia od umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol2: User i tylko skargi wq..nych klientów na Canal+ Cyfrowy mogą sprawić, że bardziej zmięknie im rura, choćby w kwestiach cenowych. Ja kazałem swojemu synowi mówić ( bo mi dzwonią codziennie jak na pogotowie i pies dostaje już :censored: ), że mogę zmigrować do nc+ na pakiet All Inclusive za 39 złotych na 29 miesięcy. Nie chcę tańszego pakietu. :lol2: Chcę najdroższy, bo zawsze miałem najdroższy. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...