Skocz do zawartości

Decyzja UOKiK - można odstąpić od umowy


Gaspar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dzwoniłem do nich w tej sprawie okazuje się, ze Ci którzy dostali prezenty nie mogą wrócić do starej umowy. Powoływałem się na decyzje UOKiK i nic. Czy może ktoś to potwierdzić? Pan z buta zakomunikował ze nic nie ma za darmo. Migrując do Platinum i otrzymując HBO jako prezent zaprzepaściłem szanse i decyzja UOKiK mnie nie dotyczy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też migrowałem dla multiroomu (2 karty) bo po co mi sprzęt ADB jak mogę się cieszyć niezależnością sprzętu. zostaje mi powrót do starej umowy z cyfrą+.

@Asgard ja jestem osobą która podpisała umowę z cyfrą+ z gadżetem w tym wypadku była to konsola PS3 :) konsultant w pręta leci aż miło :) a z umowy nc+ na pakiet All Inclusive+ przyznano mi rabat -20 złotych do końca roku. Resztę poczytaj sobie w cytowanej przez mnie odpowiedzi na moją reklamację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też migrowałem dla multiroomu (2 karty) bo po co mi sprzęt ADB jak mogę się cieszyć niezależnością sprzętu. zostaje mi powrót do starej umowy z cyfrą+.

@Asgard ja jestem osobą która podpisała umowę z cyfrą+ z gadżetem w tym wypadku była to konsola PS3 :) konsultant w pręta leci aż miło :)

Ale on mi mówił, ze dostając prezent czy HBO na sześc miesięcy zgodziłem się na migracje i nie mogę wrócić do starej oferty. Jak na nich wymóc powrót? Dawniej płaciłem 51,89 zł, przy kolejnej migracji mógłbym pewnie dostać Universe+ paczaka C+ za 69 zł wiec 30 zł miesięcznie oszczędności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też migrowałem dla multiroomu (2 karty) bo po co mi sprzęt ADB jak mogę się cieszyć niezależnością sprzętu. zostaje mi powrót do starej umowy z cyfrą+.

@Asgard ja jestem osobą która podpisała umowę z cyfrą+ z gadżetem w tym wypadku była to konsola PS3 :) konsultant w pręta leci aż miło :)

Ale on mi mówił, ze dostając prezent czy HBO na sześc miesięcy zgodziłem się na migracje i nie mogę wrócić do starej oferty. Jak na nich wymóc powrót? Dawniej płaciłem 51,89 zł, przy kolejnej migracji mógłbym pewnie dostać Universe+ paczaka C+ za 69 zł wiec 30 zł miesięcznie oszczędności...

 

Jeśli jesteś abonentem nc+ na sprzęcie cyfry+ to pisz do nich reklamacje na maila reklamacje@cyfraplus.com.pl powołując się na to że nie możesz obierać kanału Polsat HD na sprzęcie cyfry+ zobaczysz że dostaniesz taką samą odpowiedź jak ja. Żaden prezent nie zwolni nc+ z możliwości powrotu do starej umowy. Jak CI odmówią idź do powiatowego rzecznika konsumentów i zobaczysz że wygrasz z nimi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwoniłem do nich w tej sprawie okazuje się, ze Ci którzy dostali prezenty nie mogą wrócić do starej umowy. Powoływałem się na decyzje UOKiK i nic. Czy może ktoś to potwierdzić? Pan z buta zakomunikował ze nic nie ma za darmo. Migrując do Platinum i otrzymując HBO jako prezent zaprzepaściłem szanse i decyzja UOKiK mnie nie dotyczy!

Bzdura. Nakaz jest odgórny i nc+ może Ci skoczyć. Żaden prezent tego nie zmienia.

Nakazu UOKiK nie można dowolnie interpretować, bo jest wyraźnie sprecyzowany:

 

abonentów, którzy wybrali ofertę nc+: spółka ma poinformować, że do 31 maja mogą odstąpić od wybranej oferty nc+. Wówczas będą świadczone usługi telewizyjne na warunkach obowiązujących przed dokonaniem wyboru oferty "nc+" do końca oznaczonego okresu lub do czasu wyboru przez nich oferty "nc+".

 

Tak więc nic nie zaprzepaściłeś. Jak brałeś HBO do końca roku podpisywałeś jakiś papier, dokument, aneks, cokolwiek że zrzekasz się jakichkolwiek praw do roszczeń w przyszłości ? NIE. Więc mogą Ci skoczyć. Oczywiście będą teraz [beep] w gacie bo im połowa migrujących przed 11.04 na złych warunkach wypowie umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwoniłem do nich w tej sprawie okazuje się, ze Ci którzy dostali prezenty nie mogą wrócić do starej umowy. Powoływałem się na decyzje UOKiK i nic. Czy może ktoś to potwierdzić? Pan z buta zakomunikował ze nic nie ma za darmo. Migrując do Platinum i otrzymując HBO jako prezent zaprzepaściłem szanse i decyzja UOKiK mnie nie dotyczy!

Bzdura. Nakaz jest odgórny i nc+ może Ci skoczyć. Żaden prezent tego nie zmienia.

Nakazu UOKiK nie można dowolnie interpretować, bo jest wyraźnie sprecyzowany:

 

abonentów, którzy wybrali ofertę nc+: spółka ma poinformować, że do 31 maja mogą odstąpić od wybranej oferty nc+. Wówczas będą świadczone usługi telewizyjne na warunkach obowiązujących przed dokonaniem wyboru oferty "nc+" do końca oznaczonego okresu lub do czasu wyboru przez nich oferty "nc+".

 

Tak więc nic nie zaprzepaściłeś. Jak brałeś HBO do końca roku podpisywałeś jakiś papier, dokument, aneks, cokolwiek że zrzekasz się jakichkolwiek praw do roszczeń w przyszłości ? NIE. Więc mogą Ci skoczyć. Oczywiście będą teraz [beep] w gacie bo im połowa migrujących przed 11.04 na złych warunkach wypowie umowy.

 

Czyli jak wymusić na nich powrót do poprzedniej oferty? Jeżeli każdy konsultant bezczelnie będzie podpierał się tymi samymi hasełkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś przełożonego i zapytaj się jakim prawem jakiś konsultant podważa decyzję UOKiK ?

Zapisz oczywiście nazwisko konsultanta i kiedy była przeprowadzona rozmowa /dzień, godzina/, by w razie czego móc się na to powołać.

Będą próbowali takich numerów, ale mogą skoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeżeli dobrowolnie migrowałem z Cyfry do NC+ 22 marca to czy teraz mogę bez problemu anulować migrację i powrócić do starej oferty?

Problem polega na tym, że zostałem przy starym dekoderze i nie mogę odbierać np. kanału POLSAT HD, który miałem mieć rzekomo od 5 kwietnia. Jak każdy wie na starych dekoderach niestety nie ma.

Chcę wymienić dekoder na nowy ale oni mi to uniemożliwiają więc chciałem anulować migrację i przejść na nowych warunkach.

A tak nawiasem mówiąc czy właśnie ze względu na brak POLSATU HD, HISTORY HD i blue hustler mogę śmiało wypowiedzieć im umowę? Jak tak to z jakim okresem wypowiedzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam umowę podpisaną 26.03.2013 z nc+ a była to migracja z c+ dobrowolna w punkcie obsługi!Zdałem tam karty c+ a pobrałem mediabox+ i biały dekoder do multiroomu!Czy po tym komunikacie o rezygnacji z nc+ mam prawo do 15 czerwca zdać te dekodery i na tym koniec z nc+ czy też muszę wypowiedzieć umowę powołując się na na decyzję UOKiK!Proszę zorientowanych w temacie o odpowiedż!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak!Dobrowolnie oddałem karty bo liczyłem na dobry multiroom!Minął miesiąc i zawsze mam problemy z białasem bo często mi przerywa ischodzi na TVP1 bo niby łączy się z mediaboxem+!Z VOD-u też na białym nie można korzystać!Na czarnym można ale więcej jest płatnyc nawet dla dzieci!Tak,że w sumie mogę korzystać tylko z jednego dekodera za 199,-zł!To się po prostu nie opłaca!Wydaje mi się,że zostałem również oszukany bo zapewniano mnie,że wszystko będzie cacy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał, że nie odpisują na maile. Mi zawsze, ale nie o to chodzi. Zapytałem PONOWNIE o kanały Polsat HD i History HD:

 

Szanowny Panie,

 

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że obecnie trwają prace nad uruchomieniem kanałów Polsat HD oraz History HD dla Abonentów nc+.

 

Do czasu usunięcia utrudnień prosimy o korzystanie z przekazu stacji w wersji SD na pozycjach odpowiednio 7 i 274.

 

Aktualnie nie jest znany dokładny termin uruchomienia ww. kanałów. Proszę o cierpliwość.

 

W przypadku pojawienia się pytań, proszę o kontakt.

 

Z wyrazami szacunku,

 

Ilona S.

Konsultant ds. Obsługi Korespondencji Elektronicznej

 

W sumie nic nowego.... Więc czekam cierpliwie :] No i otwiera się możliwość ponownego wymówienia, póki nie dołączą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, rozmawialem przed chwila z konsultantem. Poinformowal mnie ze Ci co migrowali do nc+ z Cyfry+ czyli ja 26 marca nie mają mozliwosci wycofania migracji bo nie byla to migracja przymusowa.... jak w końcu jest ?

abonentów, którzy wybrali ofertę NC+, spółka ma poinformować, że do 31 maja mogą odstąpić od wybranej oferty NC+. Wówczas będą świadczone usługi telewizyjne na warunkach obowiązujących przed dokonaniem wyboru oferty NC+ do końca oznaczonego okresu lub do czasu wyboru przez nich oferty NC+.

 

Czy jest tu napisane że odstąpienie od migracji obejmuje jedynie PRZYMUSOWĄ MIGRACJĘ Z N ?

NIE.

Każdy abonent może cofnąć migrację. Ile razy można Wam pisać, jak konsultant mówi że nie można TO OD RAZU PROSIĆ O ROZMOWĘ Z PRZEŁOŻONYM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia dla korzystających z "luksusów" Cyfrowego Polsatu. hehe

A dziękuję uprzejmie, za 79 złotych za full z multiroomem nie mam kompleksów z powodu oferty CP, skromnie dodając, iż po złożeniu dwóch rezygnacji dla n-ki i C+ i tak będę korzystał z "luksusów" nc+, ale już za darmo.

 

@ste100 czytając komunikat UOKiK sądzę, że odnosi się on wyłącznie do ITI Neovision i nie obejmuje Canal + Cyfrowy Sp z o.o, który wycofał z poczty pisma o przymusowej migracji. Tam nie ma nic o decyzji z rygorem natychmiastowej wykonalności dla Canal + Cyfrowy Sp. z o.o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...