Skocz do zawartości

Decyzja UOKiK - można odstąpić od umowy


Gaspar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Choćby i ten akapit:

"Przedmiotem ochrony w przedmiotowej sprawie jest ważny interes konsumentów wyrażający się w prawie konsumenta do realizacji umowy o świadczenie usług dostępu do programów telewizji satelitarnej na warunkach w niej określonych, dotyczących zarówno elementów przedmiotowo istotnych umowy, takich jak: cena usługi, pakiet programowy oraz okres na jaki umowa została zawarta, jak również dotyczących respektowania przez ITI treści zawartych w umowie klauzul modyfikacyjnych."

 

W każdej więc klauzuli modyfikacyjnej dokonanej przez ITI w zawieranej umowie musi być zawarta treść przedmiotowa! "przedmiotowo istotna".

Trudno uznać w/g tego zapisu za wyczerpującą informację zmieniającą np. "Silver" za przedmiotowo istotną skoro będzie tylko cena bez treści w tej nazwie!

 

"1) klauzula modyfikacyjna nie może uprawniać do takich zmian, które prowadziłyby do naruszenia istoty umowy2) klauzula modyfikacyjna nie może uprawniać do takich zmian, które dotyczyłyby istotnych elementów umowy;

3) klauzula modyfikacyjna nie może mieć blankietowego charakteru, a zatem powinna wskazywać sytuacje faktyczne, w których może dojść do jednostronnej zmiany stosunku prawnego, oraz kryteria takich zmian po to, by można było ocenić, czy zaistniały przyczyny uzasadniające wydanie nowego wzorca lub dokonanie zmian w już istniejącym i czy poziom reakcji proponenta był usprawiedliwiony w stosunku do rzeczywiście zaistniałych przyczyn.

 

Klauzula więc nie może mieć blankietowego charakteru! - Hasło wytrych konsultantów: zobaczcie z czego składa się pakiet na naszej stronie www jest śmieszne.

A NC+ na pytania o treść zawsze odsyłała na stronę internetową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jedno pytanie!Czy jeśli zostałem abonentem nc+ 26 marca 2013 roku po migracji z c+ i "n" mogę złożyć wypowiedzenie i oddać sprzęt!Do kiedy to mogę uczynić!

Nie czytałem dokładnie, ale wydaje mi się, że sprawa dotyczy wyłącznie abo n. Abo C+ nie są poruszeniu w tym orzeczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ciekawy punkt. Hmm... Dotyczy chyba WSZYSTKICH. Mowa o abonentach nc+, a nie tych co przeszli z n-ki

 

"abonentów, którzy wybrali ofertę nc+: spółka ma poinformować, że do 31 maja mogą odstąpić od wybranej oferty nc+. Wówczas będą świadczone usługi telewizyjne na warunkach obowiązujących przed dokonaniem wyboru oferty nc+ do końca oznaczonego okresu lub do czasu wyboru przez nich oferty nc+."

 

Jednakowoż szaleć nie będę i ew wypowiem z powodu braku History HD i Polsatu HD, jeśli w ciągu miesiąca nie włączą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie? Jest napisane jak wół: "do 31 maja mogą odstąpić od wybranej oferty nc+". WYBRANEJ, a nie narzuconej.

 

Poza tym to się tyczy migrantów podejrzewam, a nie takich jak ja, co WYPOWIEDZIELI umowę z tytułu usunięcia 13th czy innych kanałów. (tu mogą być znowu niejasności)

 

Ale tak jak mówię, ja się z wypowiedzeniem znowu bawić nie zamierzam. No chyba, że z powodu DODATKOWO płatnego HISTORY HD, którego nie mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja nie dotyczy pisma, które wysłało NC+!!!

Dotyczy działań UOKiK na zbiorowe skargi abonentów.

Decyzja dotyczy wszystkich działań ITI przeszłych /od wysyłki 1szego pisma NC+/ i przyszłych dotyczących wszystkich abonentów: N, C+ i NC+.

Analiza działań UOKiK została dokonana w oparciu o postępowanie nadawcy w stosunku do abonentów platformy N.

Obniżenie kary jest warunkowe!.

Wycofanie się platformy z działań w stosunku do abo C+, przywrócenie szansy decyzyjnej dla abo N, zaprzestania klauzul niedozwolonych w przyszłości i natychmiastowe i bezwarunkowe wdrożenie postanowień decyzji w pkt. II.1 do 4. do dnia 30.04.2013r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że wytniesz ze zdania podmiot nie znaczy, że możesz go dowolnie interpretować. Będę trwał przy swoim. Pismo dotyczy WYŁĄCZNIE abo n.

A ja jestem zdania że dotyczy to wszystkich abonentów tylko trzeba mądrze rozegrać tzn. wystarczy wysłać im reklamacje np. w sprawie braku możliwości odbioru kanałów Polsat HD, Polsat Sport News, ESPN America, History HD, Blue Hustler. Ja tak zrobiłem gdyż zmigrowałem w APS nc+ na pakiet All Inclusive+ na sprzęcie cyfry. ALe ma to też zastosowanie w niższych pakietach nc+ np. Comfort+ brakuje kanału Polsat HD. Jako dowód prezentuje wycinek odpowiedzi jaką otrzymałem mailem z nc+

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, iż Polsat Sport News to kanał niekodowany, dostępny w przekazie Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Jego odbiór jest możliwy na dekoderach wyposażonych w tuner DVB-T (Philips HD PVR oraz PACE HD PVR z wykluczeniem modelu HDS7421CD), po podłączeniu anteny naziemnej oraz będąc w zasięgu przekaźników Naziemnej Telewizji Cyfrowej MUX 2.

Ponadto odbiór programu ESPN America nie jest gwarantowany warunkami Umowy. Aktualnie platforma nc+ prowadzi negocjacje z nadawcami kanałów Polsat Sport News i ESPN America, aby w przyszłości Abonenci otrzymali promocyjny odbiór.

 

Wyjaśniam, iż kanały Polsat HD, History HD i BLUE Hustler dostępne są tylko na terminalach ADB. W związku z powyższym, jeśli jest Pan zainteresowany odbiorem tych programów, proponuję wycofanie Umowy zawartej na pakiet ALL INCLUSIVE+ i wprowadzenie nowej ze sprzętem ADB. Możliwe jest także przywrócenie poprzednio odbieranej oferty CYFRY+ z zachowaniem obowiązujących przed zawarciem kontraktu z ITI warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonik79:

Może i tak. Ale czytam dokładnie i wiem jak dobijać się o swoje. Byłem dziewiątym abonentem/w/g wpływu skarg/, który listownie i obszernie zawiadomił UOKiK o sprawie.

Czekam też na pisemną odpowiedź Urzędu na moją skargę - będę mógł w przyszłości pewnie na nią powoływać się o ile do tego zmusi sytuacja.

Wynegocjowałem w końcu o 20 zł lepsze warunki niż miałem - a miałem nie najgorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zauważyłem,ze jakis inny temat. :)

 

Ponadto odbiór programu ESPN America nie jest gwarantowany warunkami Umowy. Aktualnie platforma nc+ prowadzi negocjacje z nadawcami kanałów Polsat Sport News i ESPN America, aby w przyszłości Abonenci otrzymali promocyjny odbiór.

 

Wyjaśniam, iż kanały Polsat HD, History HD i BLUE Hustler dostępne są tylko na terminalach ADB. W związku z powyższym, jeśli jest Pan zainteresowany odbiorem tych programów, proponuję wycofanie Umowy zawartej na pakiet ALL INCLUSIVE+ i wprowadzenie nowej ze sprzętem ADB. Możliwe jest także przywrócenie poprzednio odbieranej oferty CYFRY+ z zachowaniem obowiązujących przed zawarciem kontraktu z ITI warunków.

to nich dają za free dla migrujących te swoje padła,a nie liczą sobie jak za zboże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam wycofać umowę bo nie ma History HD i Polsat HD?? Póki co wszędzie zapowiadali, że będą. Zaraz wyślę maila, może zmienili sposób odpowiedzi...

 

Pozwolę zacytować sobie pełną odpowiedź uzyskaną z nc+ w sprawie mojej reklamacji

 

Szanowny Panie,

 

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, iż Polsat Sport News to

kanał niekodowany, dostępny w przekazie Naziemnej Telewizji Cyfrowej.

Jego odbiór jest możliwy na dekoderach wyposażonych w tuner DVB-T

(Philips HD PVR oraz PACE HD PVR z wykluczeniem modelu HDS7421CD), po

podłączeniu

anteny naziemnej oraz będąc w zasięgu przekaźników Naziemnej Telewizji

Cyfrowej MUX 2.

Ponadto odbiór programu ESPN America nie jest gwarantowany warunkami

Umowy. Aktualnie platforma nc+ prowadzi negocjacje z nadawcami kanałów

Polsat Sport News i ESPN America,

aby w przyszłości Abonenci otrzymali promocyjny odbiór.

 

Wyjaśniam, iż kanały Polsat HD, History HD i BLUE Hustler dostępne są

tylko na terminalach ADB.

W związku z powyższym, jeśli jest Pan zainteresowany odbiorem tych

programów, proponuję wycofanie Umowy zawartej na pakiet ALL INCLUSIVE+ i

wprowadzenie nowej ze sprzętem ADB. Możliwe jest także przywrócenie

poprzednio odbieranej oferty CYFRY+ z zachowaniem obowiązujących przed

zawarciem kontraktu z ITI warunków.

 

Jednocześnie informuję, że dekodery marki ADB wydawane są z pakietem

CANAL+ GOLD

lub wyższym. Wydanie sprzętu ww. producenta może wiązać się opłatą

aktywacyjną i dzierżawą miesięczną. Na sprzęcie ADB zmieniają się

również warunki techniczne korzystania z usługi multiroom. Szczegółowe

informacje znajdzie Pan na stronie:

 

http://ncplus.pl/pomoc/uzytkowanie/multiroom

 

Proszę o informację zwrotną o podjętej decyzji do 10 maja 2013 roku.

Aktualnie nc+ nie przewiduje przyznania rekompensaty za brak kanałów.

 

W przypadku pojawienia się pytań, zapraszam do kontaktu.

 

 

Specjalista ds. Technicznych i Obsługi Abonentów

Dział Relacji z Abonentami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...