Jump to content
Sign in to follow this  
riversedge_pl

Strong SRT 8113

Recommended Posts

Jestem po pierwszych testach tego dekodera i mogę się z Wami podzielić uwagami. Przede wszystkim tuner polecam tym, którzy mają telewizor tylko i wyłącznie z wejściem antenowym. Wbudowany modulator robi swoje. Domyślny kanał 38, ale można ustawić sobie inny. Szkoda, że modulator nie działa w paśmie 1-12 (firma nie jest zainteresowana rozszerzeniem zakresu - pytałem), bo by był idealną zabawką do podłączenia do telewizorów z dawnej epoki.

 

Sam produkt jest niestety taki typowo chiński, po uruchomieniu ukazuje się menu wyboru języka, a domyślny język to.... rosyjski. Poważną wadą jest kompletny brak wyświetlacza na przednim panelu. Świeci sobie jedynie zielona dioda power, której kolor się nie zmienia po włączeniu pilotem dekodera. Sam pilot też ciekawy, bo pierwszy raz spotkałem się z rozwiązaniem, gdzie klawiatura numeryczna jest w dolnej części pilota. Nie testowałem póki co wszystkich właściwości, takich jak chociażby odtwarzacz multimedialny, ale ogólnie dekoder działa. W zestawie oprócz urządzenia, kabla, baterii, grubej instrukcji wydrukowanej w wielu językach, jest także kabel antenowy i mała, przenośna antenka. Nawet dobrze się spisuje, tylko trzeba ją oczywiście odpowiednio wysoko postawić, najlepiej na wysokości okna.

 

Pierwotnie dekoder był dostępny najtaniej za 119 zł, ale po jakimś tygodniu cena wzrosła do 129 zł. Dosyć wysoka, no ale za dodatkowe akcesoria i wbudowany modulator trzeba zapłacić. Gdyby nie to, dekoder raczej nie byłby wart swojej ceny, która może spadnie z czasem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio podłączyłem ten dekoder do starszego telewizora czarno-białego (polskiego) z lat 80 i jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że nie udało mi się dostroić dobrze obrazu. Jak już udało mi się obraz ogarnąć, to coś tam buczało i dźwięku nie było. Ten sam dekoder podłączyłem przez zewnętrzny modulator (gdzie można ustawić na jakim kanale chce się odbierać) i podłączenie w ten sposób zaowocowało wyśmienitym obrazem i dźwiękiem.

 

To oznacza, że wbudowany modulator w Strongu nie jest idealny. Potestuję jeszcze ten dekoder z innymi telewizorami, szczególnie tymi starszymi i zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czym ISTOTNYM różni sie on od szerzej opisywanego SRT 8106? Widzę, że jest mniejszy, nie ma wyświetlacza, klawiaturki, za to dodają antenę, a wszystko kosztuje nieco mniej. Funkcjonalność chyba identyczna, przeglądałem instrukcje doobu modeli i są one niemal identyczne. 8113 ma dodatkowo wyjście antenowe. Jakieś inne różnice? Bo zastanawiam się który model kupić...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...