Skocz do zawartości

Strong SRT 8113


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po pierwszych testach tego dekodera i mogę się z Wami podzielić uwagami. Przede wszystkim tuner polecam tym, którzy mają telewizor tylko i wyłącznie z wejściem antenowym. Wbudowany modulator robi swoje. Domyślny kanał 38, ale można ustawić sobie inny. Szkoda, że modulator nie działa w paśmie 1-12 (firma nie jest zainteresowana rozszerzeniem zakresu - pytałem), bo by był idealną zabawką do podłączenia do telewizorów z dawnej epoki.

 

Sam produkt jest niestety taki typowo chiński, po uruchomieniu ukazuje się menu wyboru języka, a domyślny język to.... rosyjski. Poważną wadą jest kompletny brak wyświetlacza na przednim panelu. Świeci sobie jedynie zielona dioda power, której kolor się nie zmienia po włączeniu pilotem dekodera. Sam pilot też ciekawy, bo pierwszy raz spotkałem się z rozwiązaniem, gdzie klawiatura numeryczna jest w dolnej części pilota. Nie testowałem póki co wszystkich właściwości, takich jak chociażby odtwarzacz multimedialny, ale ogólnie dekoder działa. W zestawie oprócz urządzenia, kabla, baterii, grubej instrukcji wydrukowanej w wielu językach, jest także kabel antenowy i mała, przenośna antenka. Nawet dobrze się spisuje, tylko trzeba ją oczywiście odpowiednio wysoko postawić, najlepiej na wysokości okna.

 

Pierwotnie dekoder był dostępny najtaniej za 119 zł, ale po jakimś tygodniu cena wzrosła do 129 zł. Dosyć wysoka, no ale za dodatkowe akcesoria i wbudowany modulator trzeba zapłacić. Gdyby nie to, dekoder raczej nie byłby wart swojej ceny, która może spadnie z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatnio podłączyłem ten dekoder do starszego telewizora czarno-białego (polskiego) z lat 80 i jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że nie udało mi się dostroić dobrze obrazu. Jak już udało mi się obraz ogarnąć, to coś tam buczało i dźwięku nie było. Ten sam dekoder podłączyłem przez zewnętrzny modulator (gdzie można ustawić na jakim kanale chce się odbierać) i podłączenie w ten sposób zaowocowało wyśmienitym obrazem i dźwiękiem.

 

To oznacza, że wbudowany modulator w Strongu nie jest idealny. Potestuję jeszcze ten dekoder z innymi telewizorami, szczególnie tymi starszymi i zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A czym ISTOTNYM różni sie on od szerzej opisywanego SRT 8106? Widzę, że jest mniejszy, nie ma wyświetlacza, klawiaturki, za to dodają antenę, a wszystko kosztuje nieco mniej. Funkcjonalność chyba identyczna, przeglądałem instrukcje doobu modeli i są one niemal identyczne. 8113 ma dodatkowo wyjście antenowe. Jakieś inne różnice? Bo zastanawiam się który model kupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...