Skocz do zawartości

Różnice: Pace HD PVR 500GB vs. mediaBOX+


Barça
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam newsa dla użytkowników Pace PVR 500!!!

 

W następnym tygodniu pojawi się oprogramowanie dla Pace które ma być identyczne (lub niemalże identyczne) do tego jakie jest w dekoderach ADB.

 

Informację tę uzyskałem od konsultanta Ncplus+. Miły pan opowiadał, że widział już to oprogramowanie i obsługa Pace była taka sama jak w boxach N-ki.

Od 17 lipca ma być dostępna przez tydzień do aktualizacji.

 

Przyznam, że to (jak dla mnie) rewelacyjna wiadomość!

Nie będę musiał na siłę przechodzić na dekoder ADB.

 

Podobno sprzętowo Pace 500 nie ustępuje (chyba?) np. turboboxowi.

Mam nadzieję, że to oprogramowanie całkowicie odmieni funkcjonalność tego siermiężnie działającego Pace'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam newsa dla użytkowników Pace PVR 500!!!

 

W następnym tygodniu pojawi się oprogramowanie dla Pace które ma być identyczne (lub niemalże identyczne) do tego jakie jest w dekoderach ADB.

 

Informację tę uzyskałem od konsultanta Ncplus+. Miły pan opowiadał, że widział już to oprogramowanie i obsługa Pace była taka sama jak w boxach N-ki.

Od 17 lipca ma być dostępna przez tydzień do aktualizacji.

 

Przyznam, że to (jak dla mnie) rewelacyjna wiadomość!

Nie będę musiał na siłę przechodzić na dekoder ADB.

 

Podobno sprzętowo Pace 500 nie ustępuje (chyba?) np. turboboxowi.

Mam nadzieję, że to oprogramowanie całkowicie odmieni funkcjonalność tego siermiężnie działającego Pace'a.

Ale to nic nie zmieni w odbiorze tych kanałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno sprzętowo Pace 500 nie ustępuje (chyba?) np. turboboxowi.

Na papierze jest minimalne słabszy. Turbo/Monster ma na pokładzie Broadcom BCM7405 oferujący 1100 DMIPSów, a Pace PVR HD ma STi7105 oferującego 800 DMIPSów.

Tak czy siak nie powinno to przeszkadzać choćby w implementacji np. CARBO, które według strony internetowej ADB hula na STi7111 oferującym 750 DMIPsów.

Bardziej martwiłbym się ilością pamięci flash o wielkości 32 MB. Tak mała ilość na pewno nie pomoże w dodaniu większej liczby "bajerów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej martwiłbym się ilością pamięci flash o wielkości 32 MB. Tak mała ilość na pewno nie pomoże w dodaniu większej liczby "bajerów".

 

Czyli sugerujesz, że nie wszystkie funkcje oprogramowania ADB znajdą się w Pace.

 

Przyznam, że najbardziej zależy mi na EPG, bibliotece nagrań, funkcji wyszukiwania (po tytułach) programów.

 

To co teraz jest na Pace jest dziadowskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nasir. nie wiem co ty masz tam nie tak,ale u mnie na dwóch pejsach biblioteka nagrań i vod działa bardzo dobrze.epg dość wolno,ale to nie jest problem

 

Pewnie, że działa.

Ale to jest tak jak z samochodami.

Jak ktoś się przesiądzie z Poloneza (Pace PVR) do Toyoty (Nboxy) to nigdy nie będzie chciał wracać do tego pierwszego.

 

Korzystałem Nboxa i wiem co mówię. Oprogramowanie w Pace w porównaniu do nboxów to tak jakby porównywać Windows 95 do Windowsa 7

 

Spróbuj włączyć losowo na dowolnym kanale - EPG (szczególnie zaraz po uruchomieniu tunera). Idę o zakład, że na 10 prób włączania EPG na dowolnych kanałach - 5 będzie z komunikatem "brak informacji".

 

Nie mówiąc już o tym, że w EPG nie ma informacji o wielu kanałach takich jak np. TVN24, Orange sport i inne. Ile razy chciałem obejrzeć powtórkę z "Faktów po faktach" to musiałem ręcznie programować -(sprawdzać w gazecie i wklepywać brrrr, jak można to zrobić w sekundę w nboxie). To samo z wybranymi programami na Orange sport które też czasami chętnie (przynajmniej fragmenty ) bym obejrzał. Podobnie z biblioteką nagrań. Jak ma się kilkadziesiąt nagrań i nie do końca pamięta się co tam jest - to sortowanie i przeglądanie nagrań na boxach jest idealnym rozwiązaniem. Każdy kto to obsługiwał wiem o czy mowa.

TEGO W PACE PO PROSTU NIE MA. I mówię tutaj o PODSTAWOWEJ FUNKCJONALNOŚCI tego kiepskiego Pace'a. Nie zależy mi na funkcjach internetowych czy innych bajerach.

 

Przeglądając layout poszczególnych programów w EPG (w nboxie) czułem się jakbym przeglądał gazetę telewizyjną - wszystko czytelne , szybko można znaleźć itd.

 

To naprawdę ROBI RÓŻNICĘ W KOMFORCIE korzystania z telewizji.

 

Ale oczywiście Polonezem też można wszędzie dojechać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nasir, to nie wina pejsa tylko softu jaki mu zapodali.wiem jak jest z epg w pejsie,bo na moich opticumach działa bardzo szybko.a porównywanie z markami samochodów to nie tak coś.

 

Liczę, że jest to wina TYLKO softu. Dlatego, z taką nadzieją czekam do przyszłego tygodnia.

 

Czy porównanie nietrafne? Wejdź do zwykłego menu zobacz jak to wygląda. Taki dokładnie wygląd i funkcjonalność miały pierwsze tunery SD Cyfry z 1998 kiedy startowała platforma.

Chyba 15 lat to dość długi czas żeby coś zmienić.

 

Przypomniał mi się jeszcze pasek pokazujący poziom sygnału z satelity. w Pace jest to tak dalece nieprecyzyjne, że nie ma sensu na to patrzeć.

 

W nboxach ten miernik jest tak fantastycznie i precyzyjnie zrobiony, że praktycznie sam możesz sobie precyzyjnie ustawić bądź skorygować konwerter lub antenę bez konieczności używania profesjonalnego miernika. To co jest nboxach praktycznie spełnia rolę profesjonalnego miernika sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

witam,

 

mam aktualnie PACE PVR 500. Jestem tuż przed migracją i zastanawiam się nad wymianą dekodera na MedoaBOX+. Tylko czy jest sens.

Aktualnie na swoim PACE nie uzywam opcji typu VOD. Sporadycznie nagrywanie.

Przede wszystkim służy mi do oglądania TV + funkcje info/EPG.

 

W PACE irytuje mnie:

- bardzo długi czas przełączania (szczególnie kanały HD) z kanału na kanał

- bardzo długie uruchamianie się dekodera (przy starcie) sprawia wrażenie jakby nie reagował na pilot.

- duże luki jeśli chodzi o info/EPG

 

Parę dni temu był update softu ale (subiektywnie patrząc) dużych różnic nie widzę.

 

Jest sens wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...