Skocz do zawartości

Różnice: Pace HD PVR 500GB vs. mediaBOX+


Barça
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wrażenie że użytkownicy Turbodekoderów narzekający na obraz w porównaniu do Pace, mają coś w ustawieniach pokopane
Moja córka ma to cudo " turbo" z nki i rzeczywiście różnica jest dosyć wyraźna na programach HD.. Na korzyść PACE.. I nic tu nie da ustawienie , dekodera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy tu wypisujecie? To ja nalegam na wymianę na mediaboxa, bo mam dosyć mułowatości, braku reakcji, rozbieżności pomiędzy wydaną na pilocie komendą a efektem i wyłączaniem się jak się zmęczy wpisywaniem nazwy nagrania lub przewijaniem epg. A tu pojawiają się takie rewelacje, że obraz na pacanku jest lepszy? Wy tak na poważnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk 5.1 przez HDMI jest??? Napisy na HBO są??? Funkcja Pilot pokazuje wszystko na wszystkich kanałach???

Miałem Pace przez 3,5 roku i dzień jego wymiany na Mediaboxa zaznaczyłem na czerwono w kalendarzu jako święto.

Wolę mieć ładną żonę, która wolno gotuje. ;)

 

Dzięki!

Gorzej jak źle gotuje albo nie potrafi gotować i na dodatek jest głupia jak but.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aabb, da się z tym żyć. Dla mnie ważniejszy jest obraz, bo przez 99% czasu to na niego patrzę, a nie na niedziałające wszędzie EPG pod pilotem. Napisów raczej nie włączam.

 

Mam drugiego pacanka i działa zdziebko lepiej od poprzednika, który był tragiczny. Kwestia egzemplarza. Są i tacy, którzy nie mają z nim żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś wam kuleją te metafory. A już pointy całkiem do [beep]. Tak na marginesie - przy dylematach typu "lepiej szybko czy porządnie" nasuwają się raczej skojarzenia męskiego niż damskiego sortu. Wiem, że to forum jest w 95% samcze ale czasem pomyślcie zanim coś napiszecie - a właściwie czemu ja tu w liczbie mnogiej piszę - @aabb - ogarnij się proszę z tymi wycieczkami. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak było daleko do fuzji to abonenci Cyfry czekali na możliwość korzystania z tunerów ADB :D

 

Nie wiem skąd masz takie informacje..?? Ja tam wcale nie oczekiwałem migracji .. Musiałem ( koniec umowy z cyfra na koniec kwietnia ) Miałem nkę córka ma nke znam dekodery z autopsji..

Chcecie wady panowie turbo..

Dekoder dużo lepszy oda PACKA ale soft jeszcze bardziej skopany niż w Pace..

1. Nie wiem kto wymyślił w tych dekoderach turbo etc by słuchać stacji radiowych satelitarnych.. to trzeba dekoder podłączyć do Internetu.. Na dekoderach PACE jest lista polskich stacji radiowych SAT w tym wszystkich centralnych stacji PR, Zetka . RF MF, Tok FM.. A ja u siebie w bloku mam co nieco utrudniony dostęp do sygnałów radiowych.. Bardzo często korzystam z odb. sat. jako odbiorników radiowych ( nie tylko pace używam) ..

2. Mój Pace nie pamiętam kiedy się ostatnio powiesił .. Dekodery Turbo ( media nie znam) średnio ze dwa razy na tydzień..!!

Wad by się znalazło więcej.. O jakości obrazu piszą inni ja jedynie potwierdzam, że tak jest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbym prosić o opisanie co zyskuję wymieniając Pace na Mediaboxa? Na razie jedyną zaletą Mediaboxa jaką widzę to nagrywanie przez internet. A czy coś jeszcze? Czy biorąc Mediaboxa otrzymuję dostęp do usług do których nie mam dostępu mając Pace?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z tym 720p, w życiu nie ustawiajcie tej rozdzielczości na kanałach 1080i bo stracicie wiele szczegółów przy interpolacji. Jedynie sens 720p ma wówczas jesli posiadasz starą plazmę hd ready. Wtedy tak, ponieważ natywnie plazma hd ready dziala w 720progressive. Jeśli masz TV full hd to oglądając mecz nadawany w 1080i ustawiając dekoder na 720p i dekoder i tv dokonuje obróbki sygnału, więc nie ma sensu. Ja rozumiem że lepszy progressive niż interlace ale tylko wtedy gdy kanał nadaje 720p, o ile się nie mylę np. ZDF czy inne niemieckie z Astry o ile jeszcze tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@godunow

Odniosę się do pkt. 2

Mój Pace wieszał się średnio RAZ DZIENNIE za to Turbo ANI RAZU od 3 lat. Wad Pace miał dużo więcej choćby start dekodera (trwał wieki) i szybkość przełączania kanałów (trwała wieki). Turbo pod tym względem - jak mówi jego nazwa - jest 1000000 razy szybszy.

 

Tak więc jak widzisz nie można wszystkich jedną miarą mierzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy coś jeszcze? Czy biorąc Mediaboxa otrzymuję dostęp do usług do których nie mam dostępu mając Pace?

 

Na dzień dzisiejszy.. PACE nie obsługuje usług proponowanych w pakiecie platyna ..

Kolega co pisał o wieszając się Pace pewnie jakiś wadliwy model .. Ja oceniam turbo z pozycji montażysty sprzętu .

 

A jeżeli chodzi o start tunera PAce po całkowitym wyłączeniu z prądu i Turbo zdecydowanie moim zdaniem czyni to wolniej. No ale to moje odczucia mogą być subiektywne.. ALe z podobną opinia jak moja spotykam się z uczestnikami w realu..

Pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy.. PACE nie obsługuje usług proponowanych w pakiecie platyna

I nie wygląda na to, by miał je obsługiwać w przyszłości. Philips, Pace i reszta dekoderów od Cyfry+, miały otrzymać jedynie nową szatę graficzna (której do dziś zresztą nie ma).

Jeden z przedstawicieli nC+ na ich oficjalnym forum pisał, że usługi interaktywne jak np. TVN Player, przewidziane są na TurboBOX+ i MediaBOX+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

docelowo NOWI klienci juz TYLKO przynajmniej w APS w poznaniu otrzymuja TYLKO SPRZET ADB , choc złom od dawnej cyfry tez jest ( np na wystawie ) i klient moze zapytac a dlaczego nie PACE tylko adb to przynajmniej ja taka odpowiedz otrzymalem ze prawdopodobnie NC+ w powolny i systematyczny sposob bedzie dystrybuowac tylko ADB ... nie wiem ile w tym prawdy ale zaprzyjazniony prowadzacy aps w poznaniu pokazal mi " szafe" z dekoderami i sa to tylko mediaboxy+ i turbodekodery :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Dekoder dużo lepszy oda PACKA ale soft jeszcze bardziej skopany niż w Pace..

1. Nie wiem kto wymyślił w tych dekoderach turbo etc by słuchać stacji radiowych satelitarnych.. to trzeba dekoder podłączyć do Internetu.. Na dekoderach PACE jest lista polskich stacji radiowych SAT w tym wszystkich centralnych stacji PR, Zetka . RF MF, Tok FM.. A ja u siebie w bloku mam co nieco utrudniony dostęp do sygnałów radiowych.. Bardzo często korzystam z odb. sat. jako odbiorników radiowych ( nie tylko pace używam) ..

.....

 

Gwoli wyjaśnienia.Podłączenie do internetu konieczne jest do "odpalenia" radia na Turbodekoderze.Potem można internet odłączyć i cieszyć się stacjami z satelity choć moim zdaniem nie ma z czego bo oferta z satelity z tą z internetu jest nieporównywalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

docelowo NOWI klienci juz TYLKO przynajmniej w APS w poznaniu otrzymuja TYLKO SPRZET ADB , choc złom od dawnej cyfry tez jest ( np na wystawie ) i klient moze zapytac a dlaczego nie PACE tylko adb to przynajmniej ja taka odpowiedz otrzymalem ze prawdopodobnie NC+ w powolny i systematyczny sposob bedzie dystrybuowac tylko ADB ... nie wiem ile w tym prawdy ale zaprzyjazniony prowadzacy aps w poznaniu pokazal mi " szafe" z dekoderami i sa to tylko mediaboxy+ i turbodekodery :)

 

może tylko do wyczerpania zapasów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel, na Family. Pewnie daleko im do nadawania 720p ale i tak jest lepiej niz jakbym wlaczyl deka na 1080i.

Co do wydawania sprzetu cyfry, jest to gaszenie pozaru z wypowiedzeniami. Daja wszystkim Packi, szczegolnie tym co nie mieli dotychczas pvr.

 

Nie wspomnialem o notorycznych problemach z wlaczaniem dekodera. Na poczatku wlaczal sie z pol minuty, na nowym sofcie w kilka sek. ale teraz znowu mu sie odwidzialo i musze go wlacza 2 razy i dopiero zaskoczy. Moze to przez tryb eco?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...