Skocz do zawartości

Różnice: Pace HD PVR 500GB vs. mediaBOX+


Barça
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mi generalnie Pace odpowiada, na forum jest mnóstwo narzekania a u mnie się nie wiesza, nagrywa i odtwarza dobrze. Na razie zakupu nie planuje - pytam bardziej przyszłościowo. Obecnie nie mam nawet kanału Disocvery HD - migracja przede mną więc tylko się orientuję w temacie. Wczoraj miałem okazję bawić się Arivą 202e. Generalnie sprzęt całkiem fajny (o ile można coś przetestować w 20 minut), jedynie działanie pilota pozostawia wiele do życzenia.

 

Ps. To jak jest z tym Discovery ? Działa czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że nie odbierają kanały na pejsie, które wymieniłeś to jest akurat wina operatora.a co do możliwości programowania nagrywania przez internet na medibox,to nie zachwalaj czegoś co jeszcze nie działa, nie wiadomo kidy będzie działać i czy wogóle kiedyś zadziała.....

 

programowanie z PROGRAMU przez net dziala i n.lajt takze :)

 

kilka programow nagralem zdalnie i juz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem od początku jak się pojawił Pa(ja)ca z dziką rozkoszą zamieniłem go Mediaboxa:

 

na plus Mediaboxa:

 

Dźwięk 5.1 przez HDMI.

Są napisy na HBO.

W końcu normalnie działa funkcja Info (w Pace Program).

Dla estetów ładne, czytelne menu i grafiki interfejsu.

Czytelny wyświetlacz.

Szybkość działania.

 

Różnic w obrazie nie zauważyłem (oglądam na Sony 46 cali serii HX)

 

Na minus (być może część to przyzwyczajenia z Pace lub brak poznania wszystkich funkcji Mediaboxa):

 

Brak sygnalizacji nagrywania (fioletowa dioda w Pace).

Przekombinowany i niewygodny pilot, do tego nie do końca dobrze działający ze sprzętem Sony (problemy z automatyczną zmianą wejść przy wł/wył).

Brak zegarka podczas oglądania.

Niemożność ukrycia nagrań XXX na liście (chyba że jest taka możliwość bo instrukcja obsługi do Mediaboxa to kpina).

 

Podsumowując, nigdy bym do Pace nie wrócił i kto nie potrzebuje splitera niech zmienia a odkryje nowy normalny świat :)

Na marginesie skandalem i żenadą należy nazwać to że Cyfra przez tyle lat nie potrafiła rozwiązać problemów z brakiem dźwięku przestrzennego przez HDMI i napisów na HBO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę. Jeśli się zastanawiasz nad PACE i nie zależy Ci nad splitterem to...śmiało bierz mediaBOXa.

 

Dla mnie JEDYNYM minusem mediaBOXa jest BRAK radiowej Trójki na tym dekoderze. Nie mam zielonego pojęcia dlaczego NC+ tak dziwnie się zachowuje :?: na dekoderach dawnej Cyfry (PACE i Sagem) jest możliwość słuchania w/w radia a na mediaBOXie nie. Pomimo iż Trójka nadaje zaróno z satelity jak i jest osiągalna w paczce Moje Polskie Radio via internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata miałem PACE szt2 zajefajne deko ale....trochę powolne teraz mam mBOX świetny deko więcej funkcji od PACE szybsze działanie ale.....właśnie ale..... super nowoczesny .....goli wali i [beep]oli krawaty wiąże i usuwa ciąże.....choć ja go lubię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pace ma możliwość puszczenia jednocześnie foni i obrazu przez hdmi i scart. Mediabox+ ma to zablokowane. Dla mnie to poważna wada. Wiem istnieje możliwość przełącznia wyjść na pilocie ale nie działa to jeśli są jednocześnie podłączone dwa kable hdmi i scart do mediaboxa+. :/:censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze wszyscy zachwalacie mediaboxa jest to szybki sprawnie dzialajacy tuner i tylko tyle ,u mnie jakosc obrazu w porownaniu z pace na tym samym tv i tym samym kablem jest kiepska, na znaczkach widac smuzenie slabsza ostrosc i ogolnie obraz z pixelami ,pace jest straszny mul ale jakoscia obrazu bije media na glowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety i ja zauważyłem różnicę.

Możę w podobnej konfiguracji - Turbacz/niestety seria CLRA - miał być ponoć z tej serii OK/ vs. Philips HD.

Turbobox wyraźnie gorzej daje obraz hdmi, słabsza ostrość i coś jak pixle. Mam 3 szt Philips HD - do końca maja jeszcze z C+.

Wszystkie Philipsy jakością obrazu biją Turboboxa. Turbacz z kolei to demon szybkości w przełączaniu kanałów, szczególnie HD!

Turbacz ma więcej z kolei tzw. możliwości medialnych plus internet.

Philips HD ma dobrej jakości /nawet super/ tuner dvbt. Do turbacza tuner usb - to totalna porażka - kto to wymyślił?.

Philips HD ma w miarę dobre radio satelitarne, turbacz szajsowate radio internetowe- odpowiednik starego mp3.

Philips HD pracuje bez Cameleona jako tuner dvbt i FTA sat, na starej karcie C+ lub dokupionej specjalnie, turbacz w przypadku rezygnacji z usługi nadaje się na śmietnik.

Ponieważ przeszedłem w kwietniu na MR Nki /dużo taniej niż w C+/ otrzymałem turbacza i białego - dokonałem pomiarów, turbacz ma katastrofalny obraz, nawet biały ma ciut lepszy ale zacina się głos, będzie reklamowany.

MR w Turbaczu to powrót do średniowiecza, kucie ścian na kable, odświeżanie czasowe, MR Philips HD - nowoczesna jakość z Cameleonem.

Turbacze nowszej generacji mają cichy dysk - to mały plus.

Były prezes ITI naprawdę wcisnął Polakom z N złom - a Julian dalej w to brnie!

Wszyscy zasugerowali się tym, że diabelnie szybko przełącza kanały w porównaniu z Philami.

Po tym łykendzie będę reklamował turbacza ze względu na niską jakość obrazu, może mój typ tylko tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Ja sobie chwale mojego TURBACZA(Seria DGCB) :D

wcześniej miałem CLRA fakt był do bani(zawieszał sie ) po tygodniu dostałem nowiutki :D

Ps.mi odpowiada ponieważ mam na PS3 NC+,niechce sie powtarzać jest osobny post na ten temat :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że użytkownicy Turbodekoderów narzekający na obraz w porównaniu do Pace, mają coś w ustawieniach pokopane, bo ja mam dokładnie odwrotnie. Na Pace zauważyłem dziwne klatkowanie (bardzo krótkie pauzy w wyświetlaniu obrazu).Na szczęście są to sprawy tak rzadkie że nie przeszkadzają w odbiorze. O szybkości nie wspominam nawet, bo takiego muła jak Pace to ciężko znaleźć wolniejszego (chociaż po ubiegłorocznej aktualizacji softu to przyspieszenie włączania i przełączania kanałów bardzo się polepszyło).

Pytanie do użytkowników Turbaczy a po migracji tego nowego "cuda"- Czy w porównaniu do Turbaczy jest aż tak źle z tym obrazem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...