Skocz do zawartości

Reklamacje złożone na działania platformy CANAL+


reniew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

C onajlepsze to w wtorek dzwonie czy dotarło pismo to konsultantka odpowiedziała że tak i w najbliższym czasie bedzie kontakt z ich strony w tej sprawie,bo to co wyprawiaja to już ludzie mają dość,jak bym wiedział że nie działają te usługi to by nie migrował a podczas rozmowy ani słowa o tym.

 

U mnie to samo nic nie działa, kwota zawyżona dodatkowo na fakturze. Co za firma. Możesz mi przesłać to pismo, które napisałeś na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiecie ale w przypadku nie uznania reklamacji ma to być dostarczone listem poleconym łącznie z paragrafami dlaczego nie uznano,ja przynajmniej zawsze na koniec reklamacji pisze że w przypadku braku odpowiedzi w wyznaczonym terminie uważam sprawę za załatwioną,tylko piszcie zawsze co chcecie w zamian lub co oczekujecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C onajlepsze to w wtorek dzwonie czy dotarło pismo to konsultantka odpowiedziała że tak i w najbliższym czasie bedzie kontakt z ich strony w tej sprawie,bo to co wyprawiaja to już ludzie mają dość,jak bym wiedział że nie działają te usługi to by nie migrował a podczas rozmowy ani słowa o tym.

 

U mnie to samo nic nie działa, kwota zawyżona dodatkowo na fakturze. Co za firma. Możesz mi przesłać to pismo, które napisałeś na PW.

Napisz tylko że w związku z niewywiązywania się z umowy z ich winy,brakiem gwarantowanych kanałów jak i kolekcji netvod+ oraz sreiale+,wypowiadasz umowę z ich winy.Tylko nie odpowiadam za to co ci odpisza.Ja przynajmniej tak napisałem,a i jeszcze że nie szkoda mi będzie czasu na pójście do sądu a wtedy oni muszą przyjechać na rozprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracują nad tym problemem i nie ma podstaw do jej uznania

 

Tak mogą pracować i trzy lata, a Twoja umowa się dawno skończy. Pobierają opłatę za dostarczony towar - dostęp do Polsatu HD, a towaru nie dostarczają.

Pasowałoby im odpisać, że po 18-tym "popracujesz nad problem" przelewu pieniędzy na ich konto.

 

A propos uszkodzonych nagrań, czy przypadkiem nie jest tak, że aby reklamacja była odrzucona, to oni muszą udowodnić nagraniem? Jeśli nagrania nie ma to muszą uznac reklamację? Orientuje się ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie nic nie obchodzi że pracują. Mnie obchodzi że nie ma kanału zagwarantowanego. I nie obchodzi mnie że nie ma go na dekoderach cyfry bo ten dekoder jest w ofercie NC+. Nie mogą napisać że nie gwarantują na ich sprzęcie który mają w ofercie. Oczywiście wydrukowałem ich stronę internetową że będzie działać podczas migracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zgłaszałem reklamacje telefonicznie 6 kwietnia ale czytając ten temat napisałem do nich maila odnośnie mojego zgłoszenia i otrzymałem taką odpowiedź:

Szanowny Panie,

 

odpowiadając na e-mail, zapewniam, że Pana wniosek został przyjęty, jako zgłoszenie reklamacyjne.

 

Odpowiedź zostanie udzielona, zgodnie z Regulaminem Umowy o Abonament w ciągu 30 dni od daty jej zgłoszenia.

 

W przypadku pojawienia się pytań, pozostaję do dyspozycji.

 

 

Łączę wyrazy szacunku,

 

xxx xxx

Konsultant ds. Obsługi Korespondencji Elektronicznej

Rozumiem, że nie muszę ponawiać tego pocztą tradycyjną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta oszustwa, przestępstwa.. Co jeszcze, zbrodnia? Oczywiście, że można nagrywać konsultantów bez pytania ich o zgodę.

 

http://di.com.pl/news/47916,0,Telemarke ... n_Maj.html

http://di.com.pl/news/47924,0,Telekomy_ ... n_Maj.html

 

Nie wolno nagrań rozpowszechniać (właśnie to wklejanie na youtube, kręcenie beki), ale w przypadku sporu - czy w postępowaniu reklamacyjnym czy też przed sądem (tu raczej sędzia nie będzie robił problemów z przeprowadzenia takiego dowodu) będzie można z takiego nagrania skorzystać i najprawdopodobniej wygrać.

Okiem prawnika

 

Nasz Czytelnik tak naprawdę nie musiał pytać konsultantów o zgodę na nagrywanie rozmowy.

 

- Swoje rozmowy zawsze można nagrywać. Zakazane jest podsłuchiwanie cudzych rozmów (podobnie jak czytanie cudzych listów), ale jeśli ja jestem rozmówcą, zawsze mogę utrwalić taką rozmowę. Nie ma też potrzeby informowania o tym rozmówcy ani też starania się o jego zgodę. Osobna sprawa to ewentualne rozpowszechnianie takiego nagrania. Generalnie oczywiście tak, można, aczkolwiek dobrze jest zachować wstrzemięźliwość, jeśli treść tej rozmowy lub jej forma może naruszać dobra osobiste innej osoby - tłumaczy Olgierd Rudak, prawnik i redaktor naczelny serwisu Lege Artis.

 

Rudak dodaje, że jeśli nagranie dotyczy oszustwa na naszą szkodę, to ujawnienie tego oszustwa popełnionego przez telemarketera co do zasady nie powinno być uznane za naruszające jego dobra osobiste.

- W Orange nie prowadzimy polityki zabraniającej konsultantom zgadzania się na nagranie przez Klienta ich wspólnej rozmowy (...) W Polsce prawo nie reguluje tej kwestii, a to oznacza, że klient nagrywać może. Oczywiście może dojść do naruszenia prawa, ale już przy wykorzystaniu tego nagrania, np. umieszczeniu nagrania w sieci w taki sposób, żeby ośmieszyć naszego konsultanta. Wykorzystanie musi się mieścić w uzasadnionym celu, dla którego dana rozmowa była prowadzona - czytamy w oświadczeniu Orange.

 

Więc nie dać się nabrać działającej wszędzie maszynce dezinformacyjnej ITI, tylko ściągać z AppStorów czy innych Google Playów zabawki do nagrywania i lepiej uzbroić smartfona przed przeprawą ze spryciarzami. 8)

 

----

Ale z punktu prawa, przed sadem, nagranie nie może być dowodem w sprawie.

W takim razie jeśli "z punktu prawa" to ja grzecznie i bez spiny poproszę o akt prawny i artykuł będący podstawą takiego twierdzenia. Ewentualnie może być sygnatura sprawy dotycząca nagrywania konsultantów/telemarketerów do sprawdzenia w LEXie lub inne obiektywne źródło, a nie prywatne opinie czy myślenie życzeniowe z roboty. Przypominam, że rozmowa z konsultantem nie jest zwyczajną rozmową z osobą fizyczną. Trudno tu również mówić o naruszeniu dóbr osobistych, gdy dzwoniący konsultant reprezentuje przedsiębiorcę (o czym informuje przedstawiając się) i wykonując połączenie pełni obowiązki służbowe wynikające zapewne z jego podstawy zatrudnienia. Dyskusyjna jest również kwestia "upublicznienia" - rozprawa/posiedzenie może przebiegać z wyłączeniem jawności. Z treści rozmowy również zapewne nie wyniknie, że konsultant został przez rozmówcę "podpuszczony" do poświadczenia nieprawdy. Jeśli kancelarie i działy prawne tak dużych firm twierdzą, że kwestia ta nie została uregulowana i jest problematyczna, to skąd u Ciebie taka pewność? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, konsultowałem się ze znajomym prokuratorem i powinno się poinformować konsultanta że rozmowa będzie nagrywana, a sprawę można założyć z powództwa cywilnego, prowadzone są oględziny telefonu :) nie wiem po co może czy jest ładny :), nagranie jest odsłuchane i osoba prowadząca sprawę przesłu[beep]e obydwie strony posiłkując się nagraniem, zatem: na początku rozmowy należy włączyć nagrywanie i zapytać czy wyraża zgode na nagrywanie, jeżeli TAK to kontynujemy jak NIE powinniśmy wyłączy nagrywanie, potem powinien się przedstawić, potem MY, i negocjacje. Nagranie może NIE BYĆ dowodem w sprawie cywilnej, wszystko zależy od sędziego czy uzna nagranie za dowód czy nie, na tym polu decyduje sędzia i kropka.

Zatem najlepszym rozwiązaniem byłoby negocjować w punkcie i po negocjacjach dostać papierek, wówczas mamy 100% pewności że dostaliśmy TO co wynegocjowaliśmy, pytanie: czy punkt może obniżyć ceny podczas negocjacji - bo na tym polega negocjacja :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam 3 reklamacje zgłoszone w nc+ dekoder PACE:

1. Brak mozliwości odbioru kanau POLSAT HD - gwaratowany

2. Wyższa kwota faktury niz negocjacje z konsulem

3. Brak możliwości korzystania z usług VOD+, seriale+, prapremiery które sa w abonamecie PLATINIUM.

 

WIęć czeka mnie renegocjacja umowy , bo konsultant nie poinformował mnie że nie mogę korzystać z tych usług i kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak mają.zawyżone faktury w n,słyszę to od kilku lat od znajomych.owszem w c+ też tak czasami było.ja natomiast nigdy nie miałem problemów z fakturą od c+,to jest od 10 lat.więc zadam jeszcze raz to samo pytanie.dlaczego maja wymieniac dekodery zwłaszcza tym osobom co maja swój sprzet,albo od c+.to nc+ nie wywiazuje sie z umowy,czytaj dalej iti.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jakiś konkretny nr do działu reklamacji? kazali mi dzwonić na infolinię, dodzwoniłam się, kazali jeszcze raz zadzwonić i wybrać 2 (dla abonentów n) i później 2 - inny temat i nie wiem co dalej, żadna z opcji wyboru później nie pasuje do tematu. a chodzi o to że podczas migracji konsultant zapewnił że dekoder będzie można wymienić w punkcie a okazało się że trzeba to zrobić podczas migracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłam w APS tego samego dnia co zawarłam umowę, facet wklepał mój pesel i powiedział ze dekodera dla mnie nie ma. swój nbox mam na własność więc tak naprawdę powinnam od ręki dostać, ale możliwość zmiany dekodera jest na razie tylko podczas rozmowy migracyjnej, a konsultant wmawiał mi że można w dowolnym momencie trwania umowy zmienić. nie tylko mnie tak "poinformowali"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...