Skocz do zawartości

Reklamacje złożone na działania platformy CANAL+


reniew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę sobie zapoczątkować wątek dotyczący reklamacji. Złożyłem reklamację nt. braku Polsatu HD na dekoderach dawnej Cyfry. W momencie migracji i na stronie internetowej NC+ zapewniano że na dekoderze Pace PVR wszystko bedzie działać.

 

Dzisiaj dostałem odpowiedź że reklamacja nie została uznana gdyż pracują nad tym problemem i nie ma podstaw do jej uznania i żebym korzystał z przekazu SD.

 

Myślę że byłem jednym z pierwszych migrujących i składających reklamacje. Zapewne posiadacze dekoderów Cyfry którzy złożyli reklamacje też będą dostawać te [beep]ny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że teraz wszyscy będą dostawać tę samą formułę o odrzuceniu reklamacji. A dekodery Pace dają dalej w punktach i nie informują o tym że nie będzie polsatu HD. I nadal na ich stronie jest że migrując z cyfry nie trzeba nic zmieniać bo będzie wszystko działało z wyjątkiem kilku opcji VOD. A napisanie mi żebym sobie ustawił kanał 7 i cieszył się SD to bezczelność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamacje składajcie, TYLKO w formie pisemnej, może być też e-mail, który po wydrukowaniu stanowi dowód uznawany nawet w postępowaniu procesowym.

 

Zatem, gdy otrzymacie taką idiotyczną odpowiedź o nieuznaniu reklamacji, to bierzcie wasz e-mail reklamacyjny i odpowiedź z ITI i idźcie z tym do rzecznika konsumentów, który ma obowiązek zająć się sprawą.

 

Sprawa jest niebagatelna i można naprawdę sporo ugrać, dlatego zachęcam do działania (!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamacje składane telefonicznie będą przez ITI podmiatane pod dywan, dlatego absolutnie konieczne jest składanie reklamacji w formie pisemnej.

 

Piszcie reklamacje i podawajcie je przez APS-y, pamiętajcie tylko, by prosić o potwierdzenie przyjęcia na kopii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się wkurzyłem i wysłałem im wypowiedzenie w związku z brakiem dostępu do kanałów gwarantowanych jak i netvod+ oraz seriale+ za które pobierają opłatę a nie mam dostępu pomimo kilku reklamacji,zaznaczyłem im w rezygnacji że nie należy im się odszkodowanie a abonentów traktuje się równo a nie jak im sie chce.Do tego napisałem że spotkamy się w sądzie i to oni będą musieli udowodnić dlaczego nie ma dostępu do danej treści oraz że wysłali niby nową umowę już miesiąc temu a jej dalej nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C onajlepsze to w wtorek dzwonie czy dotarło pismo to konsultantka odpowiedziała że tak i w najbliższym czasie bedzie kontakt z ich strony w tej sprawie,bo to co wyprawiaja to już ludzie mają dość,jak bym wiedział że nie działają te usługi to by nie migrował a podczas rozmowy ani słowa o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja również mam problem bo tysiac razy podpisujac umowe pytałem czy zapłacę 139,00 miesiecznie a przyszło mi 149,00.

Dla zasady chce walczyć. Może ktoś zechce przygotować taki szablon reklamacji co na nim musi się znaleść by taka rekalamcję uznano.

Może w przypadku reklamacji wysłanej mailem wysyłać ją również do wiaodmości UOKiK. Moze ktos wie jak to się załatwia i nam pomorze. Gra jest warta świeczki!

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...