Skocz do zawartości

Odbiór MUX-3 problem


tomeklpu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś zamontowałem nową antenę dokładnie http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_uhf_dipol_44-21-69_tri_digit_ze_wzmacniaczem_lna-177_A2675.htm i dekoder Ferguson Ariva T65. Liczyłem na odbiór 1,2 i 3 Mux, trochę się rozczarowałem. Na dvbtmap.eu Mux 3 występuje tylko w LBN/Rabbego w dodatku jest to chyba antena kierunkowa w stronę Chełma. Następny nadajnik najbliżej jest w Wawie/Raszyn z całkiem niezłym pokryciem

 

zasiegmux3.jpg

 

Dom znajduje się w takiej pozycji jak na foto, a antena na wysokości 4-5m

lokalizacjac.jpg

 

Jednak Mux 3 brak, na linii anteny brak drzew, jedynie to z 150m dalej idzie linia WN lecz antena raczej jej nie tnie. Stąd pytanie czy ta mapka zasięgu jest mocno naciągnięta czy co? Czy podniesienie anteny z 2 m w górę coś da? Bardzo dziękuję za pomoc :brawo:

 

Ogólnie to na tym Mux 3 specjalnie nie zależy, ale dla swojego spokoju chciałbym złapać bo jaki był sens kupować antenę za 120zł żeby odbierać MUX 1 i 2 gdy zwykła biedronkowa ant. mi to łapała :(

 

Na odbiór TVNHD nie liczę - dość slaby nadajnik, ale co trzeba zrobić żeby złapać MUX -4 ? Ten Mux jest płatny?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość takich odbiorników do DVB-T, ma bardzo kiepską głowicę, która nadaje się do silniejszego, lokalnego sygnału. Poza tym twórca sam wspomina na stronie, że te mapy nie uwzględniają przeszkód czy odbić od nich oraz refrakcji, albo rodzaju i wysokości anteny odbiorczej.

 

Poczekaj jak uruchomią MUX3 z Ryk bądź z Lublina.

 

Do TV Mobilnej musisz zainstalować odrębną antenę ustawioną w polaryzacji pionowej (obróconą o 90st według własnej osi), tak jak np. anteny na TVP1 na Lublin. Najbliższe nadajniki znajdują się w Lublinie na kanale 49 oraz w Radomiu na kanale 31. Sam widok poziomu sygnału czy odbiór EPG nie świadczy o pełnym i całodobowym odbiorze oferty, także proponuję zamówienie oferty tylko na miesiąc, bez żadnych umów.

 

Jeden z odbiorników DVB-T sprzedawanych przez Cyfrowy Polsat posiada dwa gniazda antenowe, także będzie jak pasował ulał. Ogólnie te odbiorniki są fatalnej jakości, więc nie spodziewaj się niczego specjalnego. Dopóki operator nie będzie sprzedawał modułów do telewizora, tak to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W

Poczekaj jak uruchomią MUX3 z Ryk bądź z Lublina.

 

Wiadomo kiedy bo na cyfryzacja.gov.pl podaje że zostało przyspieszone :D

Jeszcze powalczę z tym Raszynem na wyższej antenie. Ale przyznam się że raz udało się złapać Raszyn lecz połowa nie działała - może wyżej antena coś da :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchamiają jeszcze w tym samym dniu od momentu wyłączenia analogu, czasem rozbieżności wynoszą kilka godzin, albo do dwóch dni w skrajnych przypadkach, ale to się tyczy głównie górskich miejscowości, gdzie jest kilka-kilkanaście stacji małej mocy do uruchomienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info,

 

Ale zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, antena jest ze wzmacniaczem - niby z zyskiem 47dBi, ale zauważyłem że nie ma znaczenia czy wzmacniacz jest podpięty czy nie bo z info na kanale Jakość wychodzi zawsze średnio taka sama czyli od 78-82. Możliwe żeby wzmacniacz był uszkodzony lub coś? Bo chyba jakaś różnica powinna być. A i dodam że jak raz udało mi się złapać mux-3 z Raszyna to najpierw o dziwo złapałem bez wzmacniacza(od puszki w pokoju kabel prosto do dekodera) jak włączyłem z wzmacniaczem nic się nie zmieniło :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wzmacniacze generują nieraz silne szumy własne, dlatego na niektórych zasilaczach efekt wzmocnienia jest prawie nie zauważalny. Szczególnie to zauważyłem na wzmacniaczu LNA-101 na którym nie widziałem różnicy w jakości odbioru w porównaniu do zwykłego symetryzatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...