Skocz do zawartości

Błędy otograficzne i inne działania moderatorów


Pawop
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie.

Dlaczego @burli zamknął temat "Testy Seca2 w CP"

Była tam prowadzona ciekawa rozmowa, może czasami zbaczała z tematu, ale to przecież normalne. Jeżeli @burli uznał, że za dużo wypowiedzi zbacza z tematu, mógł to wyciąć, a nie zamykać. Takie działania zniechęcają do forum, a chyba nie o to chodzi.

To nie jest jego prywatne forum. Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

 

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już narzekamy na modów, z tym wyżej się zgadzam że to ciekawy pomysł, to chcę dodać że śmieszy mnie poprawianie błęduw ortograficznych i pisanie o tym na czerwono ....

(błąd celowy :) )

Czy to szkoła?

Ciekawe na jak długo starczy na to energii?

 

Poza tym to dziwny pomysł, też admina, żeby dopisywać coś merytorycznego do postów. To że tak jest na dvhk w co trzecim poście to jeszcze nie powód. Skąd ja mam wiedzieć że coś zostało dopisane w temacie skoro nie ma nowych postów???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Temat o testach S2 odemknięty, ale starajcie się trzymać wątku, bo zostanie przymknięty spowrotem.

 

2) Poprawianie błędów nie traktujcie jako szłołę, czy cuś w tym stylu - to sprawa czysto porządkowa, a info na czerwono w tym wypadku jest pisane, aby zaznaczyć, że ktoś majstrował przy poście. Na ile wystarczy energii - nie wiem - oby jak najdłużej :P

 

3) Dopisuję tylko wtedy, gdy uznaję, że nie ma sensu dalej na dany temat dyskutować - zwykle są to uwagi mało istotne, które w zasadzie można olać, więc szkoda na to postu dodatkowego (przynajmniej w moim odczuciu). Jeśli uważacie, że nie powinienem tego robić - będę dopisywał kolejne posty, ale mimo wszystko uważam, że często nie ma to sensu, zwłaszcza jeśli dany temat zlatuje coraz bardziej na OT...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już moderatorzy ograniczają się do poprawiania pojedynczych błędów czy literówek to może niech najpierw poprawiają takie coś:

@mad85 "To nie beda tmakie kolejki. ALe liczba soprzetu u dystrybutorów raczej bedzie ograniczona i mała. Zaden dystrybutór nie dostanie po 300- 400 sztuk tylko po kilka i problemy sie stad wezma."

Albo niech przestaną wogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wcześniej czytałem ten post.

Poprawiamy autografy. Dlaczego ? - trudno jest stwierdzić, kto jest bez polskiej klawiatury (a są takie osoby) i nie mają możliwości stawiania tzw. ogonków. Napewno postaramy się i to rozwiązać i być bardziej uważni. Póki co, wkurzają nas bardzo autografy. Jeśli to się uda w jakiś sposób poprawić, to zapewne będzie krok w przód (sukces) a i Wy sami nam w tym musicie pomagać. Trzeba też pamiętać, że są osoby, które nie chcą tego zaakceptować i z czasem.... - tu zakończę.

 

-serdecznie pozdrawiam :wink:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie macie nic innego do roboty, to poprawiajcie błędy, tylko po jaką [beep]e piszecie niżej o tym na czerwono? Co to, do ku..wy nędzy szkoła czy forum :evil:

 

Tak wogóle, to jesteście (moderatorzy) nadgorliwi, za bardzo widać waszą prace. Co kilka postów jakieś uwagi na czerwono. Ja rozumiem, jakby to były próby przywrócenia porządku, bo ktoś się źle zachowuje, ale główne uwagi dotyczą du pereli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpis informacji w kolorze czerwonym do postu konkretnego Usera jest wymogiem Regulaminu Forum SAT KURIERA, który należy przestrzegać. Kolor czerwony przede wszystkim niesie wiadomość właścicielowi tego postu, że była ingerencja w jego prywatność oraz określa przyczynę tej ingerencji zgodnie z cyt. wyżej Regulaminem. Bez jakiejkolwiek ingerencji w samą zasadniczą treść tematu wpisanego postu. Poprawiamy, na razie, same błędy ortograficzne. Mamy już uwagi od waszych Kolegów, aby poprawiać i przestrzegać całkowitą poprawność pisowni języka polskiego.

Nasze działania regulaminowe nie są kierowane w żadną osobę, aby w jakikolwiek sposób i w kogokolwiek tu na Forum obrazić czy zdyskfalikować. Jesteśmy bardzo dalecy do takich działań.

Natomiast bardzo pragniemy, aby przede wszystkim, to Forum - tak naprawdę, to Wasze Forum - niosło sobą odpowiedni poziom intelektualny i merytoryczny.

 

-Wszytkich pozdrawiam-

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpis informacji w kolorze czerwonym do postu konkretnego Usera jest wymogiem Regulaminu Forum SAT KURIERA, który należy przestrzegać. Kolor czerwony przede wszystkim niesie wiadomość właścicielowi tego postu, że była ingerencja w jego prywatność oraz określa przyczynę tej ingerencji zgodnie z cyt. wyżej Regulaminem. Bez jakiejkolwiek ingerencji w samą zasadniczą treść tematu wpisanego postu. Poprawiamy, na razie, same błędy ortograficzne. Mamy już uwagi od waszych Kolegów, aby poprawiać i przestrzegać całkowitą poprawność pisowni języka polskiego.

Nasze działania regulaminowe nie są kierowane w żadną osobę, aby w jakikolwiek sposób i w kogokolwiek tu na Forum obrazić czy zdyskfalikować. Jesteśmy bardzo dalecy do takich działań.

Natomiast bardzo pragniemy, aby przede wszystkim, to Forum - tak naprawdę, to Wasze Forum - niosło sobą odpowiedni poziom intelektualny i merytoryczny.

 

-Wszytkich pozdrawiam-

 

Gdyby na moim forum ktoś pisał o "waszych" kolegach i "waszym" forum zamiast "naszych/naszym" oraz o "naszych" działaniach regulaminowych to tego samego dnia przestałby być moderatorem. Nie ma nawet potrzeby tego uzasadniać bo każdy rozsądny user zorientuje się o co mi chodzi.

 

A poza tym, panie Poprawna Polszczyzna, "zdysk f alifikować" piszemy "nieco" inaczej :)

Edycja: bogdan425- w kwestii organizacyjnej, prosimy nie cytować postów, na które odpowiadamy zaraz pod nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisownia będzie nadal poprawiana - jeśli ktoś jest na bakier z ortografią - czas się zacząć szkolić. Nie chodzi o to czy szkoła, czy nie szkoła - szanujmy polszczyznę. Inna sprawa jeśli komuś trafi się błąd z roztargnienia raz na kilkanaście postów, a inna jak ktoś w każdej wypowiedzi przynajmniej jednego ortografa sadzi. Będziemy na to nadal zwracać uwagę.

 

PS: Jeśli nie podoba się kolor czerwony - może być inny :P

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam zrobiłem jeden błąd ortograficzny i poprawiono mi go. Nic złego to nie jest, bo czasami niektórych postów nie da się czytać z powodu byków, ale mam prośbę, jak poprawiacie bład to nie dawajcie notki na czerwono, można chyba na mniej wyzywający kolor, np. niebieski, czy zielony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arsenal

Nie napisałem, bo poprostu padł mi komputer a włąściwie jego łącze internetowe. Zrobiłem to teraz.

@Piotr

Tak napisałem zbyt szybko poprzedniego posta (na prędce) i nie miałem już możliwości na jakąkolwiek poprawkę. Mimo wszystko się cieszę, że tak się stało, bo to spowodowało, że teraz wzajemnie (Wszyscy) będziemy się pilnować. W związku z tym, nasze Forum dostanie nowy wymiar jakości, a wszystko to, przez moją pomyłkę.

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. :D:lol:

 

-Wszystkich pozdrawiam :wink:

 

PS

Zmieniłem na kolor niebieski - może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już na takim forum na którym próbowano stosować taką praktykę. Na szczęście ludzie przejrzeli na oczy i dali sobie z tym spokój.

Przeglądając to forum mam wrażenie że moderatorom się strasznie nudzi i za wszelką cenę szukają sobie zajęcia. Ciekawe na jak długo wystarczy wam sił na edytowanie każdego posta.

To jak ktoś piszę świadczy o nim samym i nie bardzo rozumiem co osiągniecie poprawiając każdy błąd. chyba tylko tyle że forum będzie mniej czytelne a za to bardziej kolorowe. Trochę niebieskiego trochę czerwonego :)

To jest forum o tematyce satelitarnej a nie kółko polonistyczne i my tu dyktand nie piszemy.

 

"U nas" na forum nie stosujemy tego rodzaju paktyk i jakoś żyjemy. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recepta jest prosta drodzy forumowicze. Pisać po swojemu, starając się unikać błędów ale bez przesady. Każdemu błędy czy literówki się zdarzają. Nie każdy skończył kurs pisania na klawiaturze. Niektórzy maja też po prostu gdzieś stawianie "ogonków". Więc prędzej czy później moderatorzy wrzucą na luz i zaczną moderować dyskusje a nie błędy ortograficzne. Albo wpadną w końcu na to, że można na forum umieścić opcje sprawdzania pisowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd każdemu może się trafić, tym bardzej, jeśli trzeba mieć na wysokich obrotach podzielność uwagi (z racji innych wykonywanych obowiązków), przez minimum osiem godzin dziennie. Pęd do zapanowania nad czasem, jest słabym doradczą. Takie dziś mamy szybkie i zwariowane życie. Chodzi nam głównie o Kolegów, którzy nie chcą (a na pewno potrafią) napisać poprawnie. Są, takie posty (npisane niedbale), nad którymi trzeba się zastanowić nad ich treścią a co dopiero nad ortografią. Wiadomo o kogo chodzi - i wpisów tam czerwonych nie widać.

Przyjmuję z satysfakcją propozycję wzajemnego poprawiania się w pisowni. Przecież to z czasem podniesie poziom naszego Forum i Wszyscy będziemy dumni za dobrze wykonaną pracę. :D:lol:

Miły kolego Rafiusz "na pewno" ostrzeżenia nie będzie, bo niby za co?. :lol::wink:

 

-serdecznie pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Bogdana to chyba znam z innego forum. Jeżeli mylę się to sorry. Dobrze, że został moderatorem :)

Szkoda tylko, że moje posty posły w kosmos, a trudno nie żałuję. Hehe poszły i tyle.

Wiem Orbita, że byly zmiamy i mam nadaieję, że docenisz wkład forum ML, bo wiaiem, ze je czytałeś

Pozdrawiam

Ciebie i jak zwykle MW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...