Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ na komputerze


daros17
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym po prostu mieć wszystko na pc zamiast na tv, bo w tej chwili nie mam go, dlatego poszukuje jakiegoś rozwiązania.

 

Koszt ok. 1000zł. Chyba, że poszukasz... Z tym, że mowimy o dekoderach ADB i parowaniu kart. Nie wiem jak to jest w przypadku starych kart, czy są jakieś poduły na usb i tuner DVB-S do kompa. Musiałbyś poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim musisz mieć cameleona z Cyfry (a najlepiej dwa lub czeka Cię jeszcze zakup splittera). Na nc+ nic nie zrobisz.

 

Opcja droższa (wygodniejsza i łatwiejsza): SkyStar USB 2 HD CI + moduł CAM - koszt 499 + 299 (netto za moduł) daje jakieś 860 zł.

 

http://www.hollex.pl/karty-dvb-do-pc/20 ... d-ci-pilot

 

Opcja tańsza: dowolna karta DVB-S2 + czytnik Phoenix na ftdi.

 

http://www.hollex.pl/karty-dvb-do-pc/21 ... 8922-pilot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbyś jeszcze starą kartę z Cyfry to w granicach 200-400zł możesz kupić tuner który pozwala na załadowanie do niego e2 jak pisali poprzednicy.

Polecam np. gm 990

Natomiast wtedy musiałbyś opierać się na streamingu tych kanałów z tunera do komputera przez sieć lan/wlan

 

w innym przypadku wydaje mi się że lepiej jest ci się zainteresować xbmc, w**b.tv itp. jeżeli posiadasz dobre łączę internetowe...

na pewno nie wchodź w to co podał kolega powyżej... Tuner z CI, moduł CI i dopiero karta.. nieźle się uśmiałem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Czy jest możliwość podłączenia nc+ na komputerze, aby oglądać w HD?

 

Co powinienem zakupić i jak to podłączyć? Raczej kupię MR więc główny dekoder szedłby do komputera, a dodatkowy do telewizora.

 

Sygnał z ateny do karty satelitarnej czy takie coś wystarczy?

 

Nieoficjalnie taka możliwość istnieje viewtopic.php?f=8&t=29986

Ale to tylko ciekawostka :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie warto w to wchodzić, chodzi CI że drogo czy to w ogóle nie zadziała? No właśnie nie mam starej karty.

 

Jeśli nie masz starej karty C+ to musisz używać tylko dekoderów od nc+. Obecnie nie ma na rynku kart video z hdmi z hdcp, dlatego

jeśli dekoder ma wyjście component (nie mylić z composite!) możesz podłączyć dekoder do takiego czegoś:

http://www.amazon.co.uk/Hauppauge-Gamin ... 0092P47GW/

a jeśli dekoder od nc+ ma tylko wyjście hdmi, to potrzebujesz dodatkowo jeszcze takie coś:

http://www.amazon.co.uk/Digital-Premium ... 007N43FS0/

aby zamienić sygnał HDMI na component.

 

Działa to całkiem ładnie zarówno w Windows Media Center jak i innych programach - ja akurat używam JRiver Media Center

i telewizja działa stabilnie, włącznie z time-shifting i nagrywanem w HD (do 1080i) i to na malutkim komputerku typu barebone

opartym na APU AMD E350 który pobiera max. 20W prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz w HD na komputerze to zapewne masz monitor HD? A jeśli masz monitor HD to ma on co najmniej jedno wejście hdmi, wtedy bezpośrednio podłączasz dekoder do monitora, ewentualnie za pomocą takiego przełącznika http://www.ceneo.pl/22770565#tab=spec Być może masz nawet 2 wejścia (ja tak mam na moim Samsungu) wtedy przełączasz w monitorze lub pilocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos sie orientuje czy na starej karcie cyfry z szachownica podlacze nc+ karta jest sprzed 4-5 lat

 

Nie. Cyfra+ po wymienia kart przestała kodować w tej wersji SECA Mediaguard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sparowane - dopiero gdy będą mieli w ofercie moduły /również sparowane z kartą/ - jednak te można będzie podłączyć do karty dvb.... o ile będą CI, lub CI+ w trybie legacy

 

Raczej zapomnieć należy o CI albo trybie legacy. Więc nic nie nagrasz ani nie będziesz mógł strumieniować.

Jedyna droga to przez ok. 17 miechów to NC+ zmigrowane z Cyfry+ z pozostawienie karty Nagra MA w trybie SECA.

Zwykł tuner z Enigmą 2 (tylko z samym czytnikiem) i masz od ręki bez kombinowania strumieniowanie w swoje sieci LAN.

W przypadku Conax tylko kanały które nie będą "sparowane"

 

Nadawcom a raczej koncernom medialnym nie podoba się możliwość nagrywania - traktują to jako kradzież. Stąd m.in. CI+ oraz szyfrowanie nagrania w tunerach nie tylko dedykowanych.

 

Nie liczcie na to że przemysł medialny pozwoli na CI+ w tunerach z oprogramowaniem open-source.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...