Skocz do zawartości

Smart HD+ – ogólne dyskusje o ofercie


Rekomendowane odpowiedzi

ahaaaaaaaa, czyli rozumiem ze prepaidowcy sa zadowoleni z faktu ze BRAK JAKIEJKOLWIEK OFERTY na karte od lutego i ze trzeba czekać NIEWIADOMO DO KIEDY az pojawi sie oferta ??

Przecież w sprzedaży nadal są dostępne zestawy startowe "Telewizji na Kartę" SD, HD, "Smart HD" i chyba "n na kartę" z modułem CAM CI+... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nawet te 4:3 :wink:
a nawet z opadami śniegu w mono :)

1. Nie mam telewizora HD - mam CRT, który się dobrze trzyma i przez dłuższy czas będzie się jeszcze trzymał.

2. Mój Optibox HD niewłaściwie wyświetla kanały HD na telewizorze 4:3 przez co oglądanie kanałów HD jest niekomfortowe (obraz jest sztucznie rozciągnięty do 4:3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba dobry znak ;-)

 

Mój Optibox HD niewłaściwie wyświetla kanały HD na telewizorze 4:3 przez co oglądanie kanałów HD jest niekomfortowe (obraz jest sztucznie rozciągnięty do 4:3).

 

Jesteś pewien że wszystko gra u Ciebie w ustawieniach ? Masz ustawione Tryb obrazu 4:3, Tryb ekranu L/B ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oni kombinują? Wie ktoś? Nie można doladować w punktach tnk hd i n na kartę. Wstrzymane są. A jak komuś się dzisiaj kończyło i poszedł zapłacić i nie może

Doładowanie można przecież zrobić też za pomocą zwykłego przelewu bankowego, np. przez Internet. :)

Wystarczy wpłacić odpowiednią kwotę na numer konta bankowego przypisanego do posiadanej karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie mam telewizora HD - mam CRT, który się dobrze trzyma i przez dłuższy czas będzie się jeszcze trzymał.

Poza mniejszą rozdzielczoscią to skala kontrastu w CRT bije na głowę szajs LCD (oraz TV LCD z podświetleniem LED nazwane niesłusznie TV LED). Owszem szczegóły w dobrym HD to jedno - ale sztuczność obrazu LCD męczy.

 

2. Mój Optibox HD niewłaściwie wyświetla kanały HD na telewizorze 4:3 przez co oglądanie kanałów HD jest niekomfortowe (obraz jest sztucznie rozciągnięty do 4:3).

To raczej problem z softem tunera. A raczej z tym że producenci tunerów nie potrafią ego zrealizować poprawnie.

Na Enigmie2 skorzystałem ze skalowania i dopasowanie proporcji pro stronie tunera. W ten sposób TV 4:3 nie jest przełączany - nie muszę czekać na zmianę formatu - to irytuje.

W ustawieniach A/V mam że TV to 4:3, formatu 4:3 nie ruszam a 16:9 wyświetlam z pasami na ekranie 4:3. Działa to rewelacyjnie - skaler w DM800SE jest b. szybki i po przełączeniu od razu obraz jest we właściwych proporcjach. Dodatkową zaletą jest to że to zadziała też na kablach chich - nie tylko na pełnym Euro. (Widać że software E2 pisano pod oczekiwania użytkownika a nie chore widzimisię producenta, którzy dobrego firmware nie potrafią napisać). Owszem jest jedna wada - skalując format ekranu jeszcze po stronie tunera dodatkowo zmniejszam rodzielczość docelowego obrazu ale to mały pikuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza mniejszą rozdzielczoscią to skala kontrastu w CRT bije na głowę szajs LCD

 

A i owszem, obraz jest ładniejszy i bardziej podobny do rzeczywistości (obraz na lcd to troche "stara gazeta znaleziona na strychu" ;-) ). Mniejsza rozdzielczość to wcale nie jest specyfika CRT - tak się tylko przyjęło w telewizorach, bo były dopasowane do panujących standardów sygnału (PAL). Ale już monitor spokojnie można mieć taki który łyka rozdzielczości przewyższające HD (wiem bo mam i korzystam m.in. do oglądania tv sat).

 

No ale offtop ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja. nie ma czegoś takiego jak LED TV,jest LCD z poswietlaniem LED.

 

Ale fachowiec się znalazł. To że ty o tym nie słyszałeś nie znaczy, że czegoś takiego nie ma.

Technika Telewizorów LED jest cały czas rozwijana, lecz koszta jak na razie ogromne TV 20" cena ok. 17000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja. nie ma czegoś takiego jak LED TV,jest LCD z poswietlaniem LED.

 

Ale fachowiec się znalazł. To że ty o tym nie słyszałeś nie znaczy, że czegoś takiego nie ma.

Technika Telewizorów LED jest cały czas rozwijana, lecz koszta jak na razie ogromne TV 20" cena ok. 17000zł.

to się popisałeś fachowcu :lol2: i nie zabieraj głosu jak nie wiesz o czym piszesz :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...