Skocz do zawartości

Smart HD+ – ogólne dyskusje o ofercie


Rekomendowane odpowiedzi

Ja również kupiłem starter, który "fabrycznie" był już jako "Smart HD". Wkrótce potem oferta ta zmieniła się w "Smart HD+", którą użytkownicy "Smart HD" dostali z "automatu".

Kartę moją doładowuję regularnie na okresy 6-cio miesięczne. Obecne doładowanie mam ważne prawie do końca kwietnia 2015 roku. Od samego początku doładowania robię tylko na pakiet podstawowy, bez "Multi+".

Sprawdziłem jeszcze raz przed chwilą i z mojej karty "Smart HD+" nadal mam dostępne dodatkowo tylko dwa kanały: TVP Sport HD i Travel. Pozostałe kanały wymieniane przez was (Eurosport HD, Discovery HD itp.) nie są z mojej karty "Smart HD+" dostępne. Numer uprawnień odbioru na mojej karcie "Smart HD+": 01000014. I taki numer uprawnień mam od samego początku posiadania tej karty. Karta ta znajduje się w czytniku uniwersalnym mojego tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy taka karta, nie była wydawana do Smart HD+, karta jest z oferty Mix

Kartę kupiłem nową opakowaną w zestaw startowy Smart HD+. Też mnie zadziwił wygląd nowej karty. Aktywowałem ją poprzez infolinię TNK/Smart HD. Co do kanałów:

AXN HD , TVP HISTORIA , MINIMINI+ HD działają na tej karcie. Mam tą ofertę aktywną zaledwie 6dni, więc kanały z pakietu Multi+ działają, w tym właśnie Mini Mini+ HD, bo na tym kanale zależało mi najbardziej dla mojego syna.

AXN HD, Discovery HD, Romance HD, Travel Ch. TVP Sport HD działają u mnie dopiero od wczoraj. Wcześniej nie działały wcale.

6x CANAL+ , 3x HBO te kanały mi nie działały wcale.

Karta była opakowana w tym pudełku tekturowym:

SMARTHD-KARTA-FRONT-v02.jpg

Karta ważna 1 miesiąc. Nawet okres ważności doładowania sprawdzałem poprzez tą stronę internetową:

https://ssl.telewizjanakarte.pl/sprawdz ... owania.php

I wszystko się zgadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim Fergusonie Ariva 103 również działają wszystkie powyższe kanały, nawet Eurosport 2 HD. Karta Smart HD+ czarna kupiona rok temu. Karte doładowuje co miesiąc, ostatnio 3 listop. z pakietem Multi+. Numer uprawnień z 14 na końcu. Działa mi też biała karta z Orange (MTV, Nickelodeon SD, National Geo Sd). Czasem Eurospory były odkodowane na kilka dni i działały nawet po wyjęciu karty z czytnika, obecnie po wyjęciu karty są zakodowane, po czym po włożeniu karty znów działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój starter "Smart HD" (obecnie "Smart HD+") wyglądał podobnie, jak ten pokazany wyżej przez @pablo82. Moja karta dodatkowo ma jeszcze napis "telewizja na kartę". Wygląda ona w zasadzie identycznie, jak karty dawnej "TnK SD". Tyle tylko, że ja tę moją kartę miałem już od razu aktywowaną jako "Smart HD". Wkrótce potem oferta zmieniła się w "Smart HD+". Moją kartę aktywowałem telefonicznie, przez konsultanta, gdyż z jakichś powodów nie dało się tego wtedy zrobić przez Internet, mimo iż teoretycznie była taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działają wszystkie kanały (dla przypomnienia:)) swoją kartę SmartHD+ kupiłem razem w zestawie z dekoderem Technisata Digyboxx Hd c+ (dekoder, który był dedykowany dla użytkowników Cyfry+) ... jest to niebieska karta z logiem telewizji "n" ... aktywowałem ją przez internet bez najmniejszych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@electro69

Skoro twoja karta jest niebieska z logo "n" po środku to raczej nie będzie to karta oferty "Smart HD+". Prędzej będzie to "TnK HD" lub "n na kartę". Jednak tutaj karta jest sparowana z dekoderem lub modułem CAM. Ogólnie nieparowane są tylko kanały z oferty Smart HD+ i rzeczywiście mogą one "świecić" również po włożeniu takiej karty do czytnika Conax lub uniwersalnego innego dekodera, tzw. niezależnego. Sprawdziłem to też kiedyś na moim Fergusonie Ariva 202E, gdy moi rodzice na dole w salonie mieli jeszcze "n'kę" przed fuzją z CYFRĄ+. I z tej karty "n'ki" na moim Fergusonie "świeciły" tylko kanały z oferty "Smart HD+". Pozostałe już nie, bo były (są) parowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Conaxie to bardziej kanały są parowanie, a nie karty.

 

Czyli do Smarta trafiła jakaś seria kart pochodząca z N, a nie TNK. I na tych kartach działa więcej kanałów. Czekam aż ktoś wrzuci odczyt uprawnień tych kart.

 

W takiej sytuacji powiedziałbym, że to błąd uprawnień. Ale parowanie raczej przypadkiem się im nie wyłączyło, więc coś święci (jak wchodził pierwszy Smart, to jakieś 2 tygodnie przed premierą parowanie zostało wyłączone na kanałach z oferty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam aż ktoś wrzuci odczyt uprawnień tych kart.

Proszę bardzo odczyt mojej nowej karty Smart HD+ z dekodera Opticum HD x403p:

Zdjcie000_wpshawh.jpg

 

Podsumowując na dzień dzisiejszy: w sumie w TNK HD z modułem ncam w pakiecie Domowym zyskałem: Travel Channel, Discovery HD, Eurosport HD, Eurosport 2 HD i Romance TV HD.

 

Natomiast na nowej karcie czarnej Smart HD+ z logo nc+, aktywowanej tydzień temu działa u mnie dodatkowo: TVP Sport HD, Travel Channel, Discovery HD, AXN HD, Eurosport HD, Eurosport 2 HD i Romance TV HD - jak dotąd wszystko gra OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli wszystkim użytkownikom dotychczasowych ofert prepaid TNK HD/NNK i Smart HD+ zaświecą wkrótce w/w kanały, to przypuszczam, iż np. do końca listopada zrobią taką "promocję" dla wszystkich bez uiszczania dodatkowych opłat, a od grudnia na święta dowalą nam podwyżkę o kilka/kilkanaście zł. Tak było też, jak do starego Smart HD (bez plusa) dołączyły kanały z pakietu Multi+. Przez pewien czas świeciły one wszystkim użytkownikom Smart HD, a później, kto chciał je mieć dalej musiał dopłacić za te kanały z paczki Multi+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, by podnieśli cenę pakietu podstawowego. SmartHD+ to oferta dla tych co cenią sobie niską ceną i własne dekodery. Z jednej strony atakuje ją DVB-T z coraz ciekawszą ofertą programową, a z drugiej są tanie pakiety CP, który wraz z usługami łączonymi jest naprawdę atrakcyjny cenowo.

Po drugie, nowe kanały to w zasadzie tylko wersje HD już dostępnych kanałów. Travel nie ma większej wartości, to kanał wypełniacz. Pytanie co z Eurosportem, ale wygląda na to, że może zastąpić po prostu nSport+ w SD, bo prędzej czy później kanały w niskiej rozdzielczości po prostu zostaną wyłączone.

 

Zastanawia mnie dlaczego po prostu NC+ nie pozwoli na zwyczajną aktywację swoich abonamentowych pakietów w ramach pre-paid jak to ma miejsce w CP. Mam własnościowy dekoder tej platformy i mogę w wybranych okresach korzystać z dowolnych pakietów tej firmy. Wychodzi to co prawda trochę drożej niż abonament, ale pozwala wykupować pakiety tylko wtedy, gdy mam więcej czasu na oglądanie TV. Przykładowo tanie smartHD+ od wiosny do jesieni, a na zimę pakiet Familijny HD Max od CP.

Fakt, że SmartHD+ nie posiada wyższych pakietów sprawia, że po prostu z niej nie korzystam w pewnych okresach, a tym samym NC+ traci pieniądze na rzecz CP.

 

Może NC+ pójdzie po rozum do głowy, bo od czasu fuzji jedyne co robi to się powoli wykrwawia. Jak widać strategia monopolizowania rynku daleko ich nie doprowadziła, a wręcz wzmocniła konkurencję, która powoli acz skutecznie odbiera im najbardziej pożądane prawa sportowe. Czekamy na ujednoliconą, bogatą i elastyczną ofertę pre-paid. Przyjazne umowy abonamentowe z nieparowanymi kartami, a także na multiroom bez kabli czy przekładania kart. To już w zasadzie wszystko było jak istniała C+ i wygląda na to, że powoli do tego wracają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tajniak+, tu raczej chodzi o przyłączenie wszystkich z Smart HD+ do nc+ TNK, a jak wiadomo w tej usłudze nie ma wogóle nSportu (ani SD, ani HD), a te dodatkowe 4,99 ZŁ jest właśnie za Eurosport 2 HD (w nc+ jak wiadomo od niedawna do pakietu Comfort+ można dokupić sam ES 2 HD właśnie za 4,99 ZŁ) :)

 

o właśnie, ciekawe co z Disney XD? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne, że w jednej ofercie SMART HD do starych kart doszły tylko dwa kanały, a do nowych dużo więcej, chodź opłaty takie same. Mam kartę jeszcze kupioną jako (TNK SD) potem z migrowaną do SMART HD aktualnie z pakietem MULTI+ i doszły mi tylko te dwa kanały. Mam nadzieję, że te inne kanały też nam dodadzą, bo to by chyba było nie sprawiedliwe płacąc tyle samo, za mniej tylko dlatego, że mam starą kartę z logo N, a nie nową z logo NC+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...