Skocz do zawartości

Smart HD+ – ogólne dyskusje o ofercie


Rekomendowane odpowiedzi

NC+ nadal chyba coś grzebie przy transponderach ponieważ aktualnie kanał domo+hd z transpondera 11411 jest bez foni i FTA, SID : 0x378 CAID 0x0 PMT PID 0x3f0 natomiast dubel tego kanału na tym samym transponderze nadaje normalnie czyli kodowanie secaconaxnagra SID 0x379e CAID 0x91 PMT PID 0x40e

 

Kolejne kanały znikają z listy kanałów np tvp1 w sd co się dzieje?

 

rozwiązaniem ponowne wyszukanie kanałów z transpondera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ktoś wcześniej wspomniał o tunerze Cabletech combo Urz 0198. Od miesiąca posiadam takowy tuner i jak na razie bardzo dobrze współpracuje z kartą Smart HD+. Oczywiście na początku musiałem jednak dokładniej ustawić antenę (80) bo na transp. 11508 często zanikał sygnał. Na dekoderze Polsatu nie było tego problemu. Jest to chyba najtańszy tuner tego typu (poniżej 200 zł) ale dla mniej wymagających wart uwagi . Bardzo miło zaskoczyła mnie bardzo dobra jakość obrazu na kanałach HD w porównaniu z dekoderem Polsatu. Trochę się obawiałem, że jak tani to pewnie tandeta ale jak narazie działa OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-jak masz nie aktywowaną kartę smart+/tnk sd to spubuj aktywować na innym deku z conaxem,następnie przełóż do adb kartę aktwowaną,pojawi się ekran aktywacyjny klik na anuluj aktywacje i powinno chodzić....

heh dzięki, spróbuję tak zrobić z ciekawości, wątpię w skuteczność, ale miło by było to odszczekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ania28

jak narazie działa stabilnie. Raz tylko się zawiesił po dłuższym układaniu i edytowaniu listy kanałów (ale przynajmniej jest teraz porządek na liście). Przełączanie kanałów trochę wolne ok. 4 s na kanałach kodowanych i 2-3 s na kanałach fta przełączając kanały po kolei lub wybierając z listy. Wybierając konkretny numer kanału na pilocie należy następnie wcisnąć OK bo inaczej trzeba czekać aż 8 s na przełączenie kanału. Sama rekcja pilota na wciskanie przycisków jest bardzo szybka ale trzeba go kierować niemal wprost na tuner co na pczątku trochę denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kuba2018

 

Oferty smartHD+ z modułem chyba nigdy nie było,a przynajmniej ja nie kojarzę.Do tej pory z modułem można kupić tylko TNK HD/NNK i nc+ Mix .Jeśli jednak chcesz mieć ofertę smartHD z modułem to niedawno na hollexie pojawiły się moduły z kartą

 

http://www.hollex.pl/telewizja-na-karte ... mart-hd-2m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zgrzyt, jak to przetestujesz, to napisz nam czy Ci się udało :)

Niestety, tak jak podejrzewałem, nici z tego..

Pozostaje teraz pytanie zadawane tu milion razy, jaki dekoder teraz kupić, oferta mi już leci a ja oglądać nie mogę. Swoją drogą co za bałwan wymyślił to parowanie dekodera z kartą, tzn to że nie można tego oficjalnie zmienić i po prostu korzystać z dekodera tej firmy w ich ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do zgrzyt

Spróbuj może przetestować tuner Cabletech combo urz 0198. Jeżeli nie masz wielkich wymagań to w cenie 170 zł. nic lepszego nie znajdziesz. Mam ten tuner od miesiąca i karta smart hd+ działa w nim bez problemu. Na aktywację karty oczekiwałem ok. 2 godzin. Sam tuner ma kilka wad, o których pisałem we wcześniejszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kares5a

Pytanie #1

Sprawdzałeś może jak ten tuner radzi sobie z obsługą filmów w HD,są jakieś zacięcia i tym podobne?

Pytanie 2#

Pisałeś kilka postów wyżej że miałeś problem z transponderem 11508 czyli patrząc na jego zawartość chodziło o kanały HD.Jak po ustawieniu anteny sprawuje się ten tuner przy gorszej pogodzie na kanałach TVN Turbo HD Style HD itd. bo to są kanały z tego transpondera? wszystko działa dobrze czy szatkuje?

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, właśnie ze względu na cenę rozważam poważnie urz 0198, generalnie cudów mi nie potrzeba, ma odbierać HD i działać bezproblemowo :)

Chętnie usłyszę odpowiedzi na powyższe pytania, może mnie to ostatecznie przekona do tego modelu.

A kusi mnie jeszcze TechniSat Digyboxx HD.. pytanie czy jest między nimi aż taka różnica w działaniu, bo tak jak wspominałem, bajery w dekoderze mnie specjalnie nie obchodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dokładnym ustawieniu anteny i lekkim skręceniu konwentera siła signału na 11508 V wzrosła do 70-73% (wcześniej tylko 53%), jakość nadal kiepsko tylko 35% (wcześniej 18%) ale dzisiaj podczas opadów śniegu kanały Hd świeciły, więc chyba nie ma sensu poprawiać anteny. Czasem na krótką chilę pojawia się, nie wiem jak to okreslić, "małe szatkowanie". Objawia się to tym, że na krótko w częsci ekranu (raz w lewym rogu, raz w prawym, czasem pośrodku) pojawiają się kolorowe kwadraciki, ale szybko znikają. Czy to jest wina tunera czy jednak jeszce za mała jakość sygnału z anteny, trudno mi powiedzieć. Zdarza się to sporadycznie i jest dużo lepiej niż przed dostrojeniem anteny. Obraz nie znika i nie zacina się i jest naprawde dobrej jakości. Jest pewin problem z funkcją TIMESHIFT mianowicie działa tylko na kanałach niekodowanych. Nie wiem czy to jest błąd w oprogramowaniu , czy może jakieś zabezpieczenie ze strony karty smart HD+ ale programu nie można zatrzymać na kanałach kodowanych. Nagrywanie na USB ( u mnie 16 GB) przebiega dobrze . Odtwarzanie również, choć zdarzają się puste nagrania z kanałów HD, ale nagrywam sporadycznie i dopiero wczoraj zauważyłem 2 puste nagrania. Do zakupu skusiła mnie oczywiście cena tunera, bo oprócz Cyfrowego Polsatu chciałem mieć dostęp do planete+, ale kino, nSport, TVP sport więc w sumie jestem zadowolony. Dość duży plus to też to, że poprzez przelotkę sat. podłączyłem tuner i dekoder Polsatu do jednej anteny, co chyba przesądziło o zakupie tego tunera.

Myślę, że chociaż trochę pomogłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam ten tuner cabletecha i wszystko śmiga . Kanały hd jak najbardziej bardzo dobrze odbiera , mam antenę standard 60 cm i wszystkie kanały mi chodzą . Dekoder jak najbardziej spoko , reakcja na przełączanie kanałów około 1 sekunda . Dla nowych użytkowników może się nie podobać to że pilot działa tylko jak się dokładnie naceluje w dekoder . Instalacja kanałów przebiega w ślamazarnym tempie min 10-15 min na jedną satelitę . Informacje na temat karty dekodującej są dostępne w menu . Za taką kwotę nie można zbyt wymagać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem wkurzony.Od kiedy n polaczyla sie z c+ to na nsporcie nie uswiadczysz transmisji na zywo LM z meczu Borusii Dortmund.Czy jak place z 200zl rocznie w smarcie hd to nie nalezy mi sie tych kilka meczow LM Borusii?Cos chyba jest nie tak bo jak n byla samodzielna firma to co drugi mecz Borusii pokazywali na zywo.Juz polsat jest lepszy bo daje o wiele wiecej sportu z udzialem polakow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha, żem się uśmiał. Płacisz 200zł na rok i chcesz oglądać hity LM? Niestety, musisz płacić 100zł, ale na miesiąc. I nie wiem skąd takie zdziwienie, bo na nsporcie już przynajmniej od 2 lat nie ma meczów pierwszego wyboru, bo za czasów n takie trafiały na npremium. Ogólnie nsport to kanał dla plebsu. Dają tam największe ochłapy, jak już nie ma co gdzie wcisnąć to ląduje na nsporcie. Ciesz się, że w ogóle cuś pokazują na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam następujacy problem. Kupiłem Smart HD i aktywowałem kartę w dekoderze Edision Pingulux, działało nawet ok, ale dostałem od zanjomego CI moduł Technisat. I tu zaczyna sie problem bo na tym module nie działa kilka programów TVP2 HD, TVP2, TVN HD, TVP Info wszystko inne

śmiga (TVN 7 HD, TVN Style HD) co może być przyczyną może jakieś pomysły. Dodam jeszcze ze to TV Samsung f6500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zakupiłem URZ0198. Pierwsze wrażenia w miarę dobre, wygląd ok, póki co wszystko działa. Jedyne co na razie denerwuje to niezbyt szybie działanie, według mnie dość długo trwa przełączanie między kanałami, i faktycznie pilot działa tylko idealnie na wprost dekodera. Ale w końcu cudów się nie spodziewałem :) A reszta pewnie wyjdzie podczas użytkowania. Listę kanałów ściągnąłem ze strony Cabletecha, są gdzieś dostępne jakieś inne?

A i jedyny problem jaki na razie mam to brak dźwięku na kanałach TVP Rozrywka i Historia, na razie nie wiem czemu.. rozumiem że soft 21.10.2013_V1.0 to jakiś najnowszy jest chyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenoszę dyskusję do odpowiedniego wątku.

TVP Sport HD od 12 stycznia! News dnia https://satkurier.pl/news/93278/tvp-spor ... cznia.html :) Pierwsze co przyszło mi do głowy: Będzie w TNK? :D
Oby było chociaż w Smart HD+!(...)

Skoro w Smart HD+ nie na Discovery HD i AXN HD, to mało prawdopodobne, żeby TVP Sport HD był :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się zmiana parametrów kanału MiniMini+ HD - kopia bez EPG pojawiła się na 11.278 - są już uprawnienia :)

 

Parametry techniczne

Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E) tp. 4 (11,278 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

 

ID: MINIMINI+ HD

PID V: 363 (MPEG-4/HD)

PID A: 392 (pol, AC3), 393 (des, AC3)

PID PCR: 363

SID: 13024

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...