Skocz do zawartości

Smart HD+ – ogólne dyskusje o ofercie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam zestaw czasza triax'a, konwerter twin hirchmann i dekoder cabletech urz0198 z włożoną kartą smart hd+. Generalnie wszystko śmiga jak należy, z jednym małym wyjątkiem. Regularnie powtarza się sytuacja w której po wyłączeniu i późniejszym włączeniu dekodera, dwa kanały - TVP2 HD i Polsat HD, które idą z transpondera 12265 V na HB gubią sygnał. Wystarczy jednak wejść ponownie w menu strojenia kanałów i będąc na tym transponderze zmienić dowolne ustawienie, np. toneburst na BurstA i z powrotem wyłączyć (nie używam ani toneburst ani diseqc) aby na tym transponderze wróciła siła/jakość i co za tym idzie informacja o braku sygnału zniknęła i kanały wróciły.

 

Czy ktoś ma pomysł czemu tak się dzieje i czy szukać przyczyny w wadliwym/ słabym działaniu konwertera (i np. wymienić go na coś o większym wzmocnieniu typu inverto black ultra) czy też może wina leży po stronie dekodera, który dziwnie/ słabo radzi sobie z tym transponderem czy też może problem może tkwić po prostu we współpracy na linii dekoder/ konwerter - nie lubią się?

 

BTW. Ponieważ pojawiały się pytania odnośnie samego dekodera na tym forum, to napiszę, że po wyjęciu z pudełka dekoder działał słabo, nie złapał po 48 godzinach sporej części kanałów, nawet mimo dwukrotnej próby wysłania ich przez nc+ na kartę. Na stronie lechpolu znajduje się jednak nowszy firmware do tego modelu oraz lista kanałów smart hd+, po wgraniu jednego i drugiego wcześniejsze problemy zniknęły, kanały odbierają ładnie, dekoder działa dosyć płynnie. Jedyne do czego bym się przyczepił to kiepski EPG (nie podoba mi się sposób w jaki działa podgląd programu) oraz może trochę zbyt słaba responsywność na zmiany kanałów. Niemniej na codzień można śmiało tego używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do fachowców :) Mam kartę SmartHD. Wszystko ładnie pracuje z tym srebrnym tunerkiem Technisat digit s2 cd. Jak dla mnie super oferta. Chciałbym jednak kupić sobie tuner HD. Proszę o pomoc w wyborze. Chciałbym, aby mój nowy tuner:

- automatycznie pobierał aktualizację karty (płacę i oglądam - nie muszę niczego uaktualniać w opcjach, czy na infolinii.) Do tej pory mój srebrny tunerek tak właśnie się zachowywał.

- miał możliwość odbioru kanałów z Astry i HotBirda (Technisat digit s2 cd daje taką możliwość)

- miał możliwość tworzenia listy kanałów (jak Technisat)

Które modele z Fergusona spełniają moje wymagania, a jednocześnie można do nich włożyć kartę TNK?

Może godne polecenia są tunery innych firm?

 

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam fanów satkuriera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dowydas

Ja polecam ci posiadanego przeze mnie Fergusona Ariva 202E. Mam go już blisko dwa lata i działa bez zarzutu. :)

Tuner ten spełnia wszystkie twoje oczekiwania. :)

Karta "Smart HD+" działa w tym tunerze znakomicie. Też z niej korzystam. :) Uprawnienia odbioru przechodzą do mojej karty "Smart HD+" poprawnie i całkowicie automatycznie. Nie ma u mnie z tym żadnych problemów. :)

Ewentualnie, jeśli chciałbyś w takim tunerze mieć dodatkowo możliwość odbioru kanałów DVB-T to możesz wybrać np. Fergusona Ariva 250 Combo lub Ariva 252 Combo. To jest de facto to samo, co Ariva 202E, tylko dodatkowo z głowicą DVB-T. Ariva 252 Combo ma głowicę DVB-T2.

Istnieją też tańsze odpowiedniki tunerów wymienionych wyżej przeze mnie. Są to Ferguson Ariva 102E, 150 Combo i 152 Combo. Od tych wyżej wymienionych różnią się brakiem gniazda na moduł CAM. Posiadają tylko wbudowany czytnik kart (tzw. uniwersalny, wielosystemowy). Cała reszta to jest to samo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno, po tym jak rozwiązałem umowę z cyfrą, miałem podobny dylemat. I u mnie w przymiarkach przed zakupem Digyboxx HD C+, pomimo wszystkich swoich wad, zdeklasował wspomniane wyżej fergusony. Moim zdaniem w cenie ok. 300 pln nie znajdzie się nic lepszego, szczególnie jeśli szuka się tunera do SMART HD+.

 

plusy:

- jakość obrazu

- szybkość

- automatycznie aktualizowana lista nc+ (do tego 3 własne)

- wygląd odbiornika i grafiki ekranowej

 

minusy:

- zaszyfrowane nagrania,

- multimedialność odbiornika (odtwarza jedynie pliki MPEG2, brak funkcji internetowych) - to jest odbiornik wyłącznie do tv sat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dowydas

Myślę, że będziesz zadowolony z wyboru. :) Ja przed moją obecną Arivą 202E używałem Fergusona AF-7318UCI z kartą CYFRY+. Również działał znakomicie. Obecnie używa go moja babcia z kartą "TnK SD". :) Ja z mojej Arivy 202E jestem zadowolony. :)

Z kolei o tunerze "Digyboxx HD C+" naczytałem się wiele negatywnych opinii, wiele narzekań, również na niniejszym forum SK. Akurat wygląd tego tunera i jego grafika ekranowa to dla mnie "minus". No, ale wiadomo, to rzecz gustu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder combo sam z siebie oferuje ok. 40 kanałów po polsku DVB-T + FTA z HB. W takim przypadku nie potrzeba pakietu bez opłat ze Smart HD+ by mieć podstawowe kanały.

Zgadza się. Jednak uważam kupno tunera typu "Combo" za zbędne, jeśli się ma tuner DVB-T MPEG-4 w TV. Jeśli takiego tunera nasz TV nie ma to wtedy co innego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei o tunerze "Digyboxx HD C+" naczytałem się wiele negatywnych opinii, wiele narzekań, również na niniejszym forum SK.

Bez przesady. To samo można by napisać na temat dowolnego fergusona, wystarczy wejść w dowolny wątek, np. na temat Arivy 202E. Mnie od zakupu dekodera tej firmy odstraszyły m.in. wyjątkowo złe opinie jakie zbierają arivy ze słowem "link" w nazwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Czy moduł Polsatu "gryzie" się z kartą Smart hd +?

Myślę, że to już zależy od konkretnego odbiornika satelitarnego, zwłaszcza jego oprogramowania.

Dla przykładu, na moim Fergusonie Ariva 202E "zestaw" moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu + karta "Smart HD+" w czytniku tunera działa prawidłowo. :D Nic się nie "gryzie", nic się nie zawiesza, ani nie restartuje. Wszystkie kanały, zarówno z Cyfrowego Polsatu, jak i oferty "Smart HD+" dekodują się poprawnie. Również te, które na obu ofertach się "dublują". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak łamie i będą musieli dodać TVP Regionalna i tak będzie dla mnie bezsens bo co mogą dodać TVP Warszawa?

Nie sądzę żeby puścili wszystkie ośrodki regionalne przez satelitę. Dla mnie to szukanie dziury w całym gdyż nawet jak dodadzą to i tak skasuje z listy bo po co mi Warszawa ja bym chciał TVP Katowice. :D

Zawsze mogę skorzystać z naziemnej DVB-T i będę miał. Bardziej tu chodzi o kablówki które mają swoje regiony i to ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...