Jump to content

Smart HD+ – ogólne dyskusje o ofercie

Recommended Posts

Nie wiem czy cos sie zmienilo, ale nie mam teraz EPG na Ferguson ariva 252 Combo. Na jakim kanale teraz pobierac EPG?

EPG jako takie nie ma żadnego związku z ofertą Smart HD+. EPG działa niezależnie. Jest przypisane do poszczególnych kanałów, których to nadawcy są odpowiedzialni za EPG.

Mowa tutaj oczywiście o sytuacji, w której dane kanały odbieramy na swoim własnym, niezależnym sprzęcie.

• 2 weeks later...

Sezon letni (w chłodny dzień) na działce letniskowej czas rozpocząć. Na popołudniowe mecze mundialu jak i późne wieczory trzeba uzbroić się w jakiś sygnał TV. Poczytałem wcześniejsze Wasze sugestie i zdecydowałem się ostatecznie na dekoder Fergusona Ariva 200. Do tego miałem kiedyś użytkowany moduł Technisat i nie używaną kartę Smart HD+. Doładowałem przelewem 20 zł testowo na 1 miesiąc i wszystkie uprawnienia zaciągło poprawnie, obeszło się bez dzwonienia na infolinię. Podsumowując: uważam, że oferta na kartę powinna jednak pozostać w ofercie, mając wcześniej trochę inne zdanie na ten temat i co ważne, warto wyrażać je na podstawie sytuacji praktycznych, a nie tylko teoretycznych.

• 1 month later...

Witam serdecznie, borykam się z problemem nagłego zakodowywania kanałów. Wcześniej używałem jakiegoś Opticuma, ale zmieniłem go na Cryptoboxa 750HD. W poprzednim tygodniu zablokowało mi kilkanaście kanałów. Po telefonie na infolinie z prośbą o restart uprawnień jeden dzień było OK i dzisiaj znowu 3 kanały zakodowane. Wadliwy dekoder?

Edited by Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o tej tematyce już istnieje w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków.

W takim razie skoro twierdzisz że to ich wina i porównując to do tego co napisał magnum2271, to który pakiet zawiera tylko 3 kanały kodowane w Smart HD+? Jeżeli by to była ich winna to nie działałby cały pakiet np. podstawowy, a nie tylko 3 kanały. Według mnie najpierw należy sprawdzić ustawienia po swojej stronie np. poziom sygnału na kanałach które nie działają. Niestety nie wiadomo które 3 kanały nie działają.

W takim razie skoro twierdzisz że to ich wina i porównując to do tego co napisał magnum2271, to który pakiet zawiera tylko 3 kanały kodowane w smart hd+? Jeżeli by to była ich winna to nie działałby cały pakiet np. podstawowy, a nie tylko 3 kanały. Według mnie najpierw należy sprawdzić ustawienia po swojej stronie np. poziom sygnału na kanałach które nie działają. Niestety nie wiadomo które 3 kanały nie działają.

Mi wczoraj też zakodowało TVP1 i TVP2 i jeszcze któryś kanał. Wcześniej na karcie miałem uprawnienia 01000014, a jak te kanały przestały działać to wskoczyło 01000004. Po telefonie o ponowne przesłanie uprawnień wróciło na karcie ponownie 01000014 i ww. kanały ponownie zaświeciły.

Nie

Tylko jak masz kartę - zestaw z oferty TNK HD - N na Kartę - NC+ Mix - Świat HD - NC+ Telewizja na kartę możesz migrować na abonament albo opcję prepaid Komfort+

Oferty gdzie karta jest parowana z modułem albo dekoderem dedykowanym.

Edited by tweed77
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Mam pytanie odnośnie karty Smart HD+. Otóż od dłuższego czasu nie robiłem na niej doładowania (kilka miesięcy). Ostatnio wsadziłem ją do dekodera i się trochę zdziwiłem, ponieważ dekoder w menu nie widzi karty, ani jej numeru seryjnego.Jest puste pole. Czyżby nc+ dezaktywowali kartę? Tak z ciekawości wsadziłem do dekodera kartę z dekodera Polsatu, aby się upewnić, czy oby czytnik w dekoderze nie padł, lecz karta CP w menu widnieje.

Dokładnie, jak mówi wyżej @roberttosat. Zdezaktywowana karta nie objawia się tym, że tuner w ogóle jej nie "widzi". Dezaktywowana karta najczęściej ma "wyzerowane" daty uprawnień odbioru (widnieją np. jakieś daty "z kosmosu" ;)) albo widnieje data ostatnio, dawno odebranych uprawnień i nie pojawiają się już kolejne. Brak widoczności uprawnień odbioru karty, jak i np. jej numeru przez tuner oznacza jedynie całkowity brak komunikacji pomiędzy tunerem, a kartą.

W dniu 3.11.2018 o 15:31, ARTIPAPK napisał:

Mam pytanie odnośnie karty Smart HD+. Otóż od dłuższego czasu nie robiłem na niej doładowania (kilka miesięcy). Ostatnio wsadziłem ją do dekodera i się trochę zdziwiłem, ponieważ dekoder w menu nie widzi karty, ani jej numeru seryjnego.Jest puste pole. Czyżby nc+ dezaktywowali kartę? Tak z ciekawości wsadziłem do dekodera kartę z dekodera Polsatu, aby się upewnić, czy oby czytnik w dekoderze nie padł, lecz karta CP w menu widnieje.

Sprawdź czy dobrze wsadzasz kartę do dekodera. Chip w dół albo w chip w górę.

Jeśli widzi kartę w innym dekoderze to znaczy że problem jest w komunikacji karta - dekoder.

Może sam dekoder się uszkodził.

• 4 weeks later...

Cytat postu z działu nc+, z wątku:  ➡️ https://forum.satkurier.pl/topic/9789-nc-i-przyszłość-kart-nieparowanych-w-polsce/?do=findComment&comment=1428929

6 minut temu, support458 napisał:

Oferta SMART HD jest do końca 2019 roku. Inwestowanie w nowe rozwiązania sprzętowe omijające blokowanie CAID 0100 na kartach Camelon jest bez większego sensu.

@support458, skąd ta powyższa informacja? Na chwilę obecną nie ma przecież żadnych komunikatów odnośnie końca oferty Smart HD+. :roll:

Smart HD+ korzysta z systemu Conax, a nie z Seca/Mediaguard. A póki co, nie ma nic mowy o wyłączeniu przez nc+ systemu Conax. Mowa jest tylko o systemie Seca/Mediaguard (CAID: 0100), o czym na bieżąco toczy się dyskusja w wyżej przytoczonym wątku.

Aktualnie nie ma już fizycznej możliwości opłacenia karty na okres po grudniu 2019 roku. Mam na myśli zestawy z nieparowanymi kartami Conax).

Właściciel oferty nie ma interesu aby tak wcześnie informować o jej wyłączeniu, ponieważ straci wpływy. Wystarczy, że zrobi to na 3 miesiące przed terminem.

Nie mam czasu na szukanie dokumentów, ale uwierz, jest taka informacja. Tyle, że skrzętnie zadbano, aby nie była łatwo dostępna.