Skocz do zawartości

Smart HD+ – ogólne dyskusje o ofercie


Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, jak mówi wyżej @roberttosat. Zdezaktywowana karta nie objawia się tym, że tuner w ogóle jej nie "widzi". Dezaktywowana karta najczęściej ma "wyzerowane" daty uprawnień odbioru (widnieją np. jakieś daty "z kosmosu" ;)) albo widnieje data ostatnio, dawno odebranych uprawnień i nie pojawiają się już kolejne. Brak widoczności uprawnień odbioru karty, jak i np. jej numeru przez tuner oznacza jedynie całkowity brak komunikacji pomiędzy tunerem, a kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2018 o 15:31, ARTIPAPK napisał:

Mam pytanie odnośnie karty Smart HD+. Otóż od dłuższego czasu nie robiłem na niej doładowania (kilka miesięcy). Ostatnio wsadziłem ją do dekodera i się trochę zdziwiłem, ponieważ dekoder w menu nie widzi karty, ani jej numeru seryjnego.Jest puste pole. Czyżby nc+ dezaktywowali kartę? Tak z ciekawości wsadziłem do dekodera kartę z dekodera Polsatu, aby się upewnić, czy oby czytnik w dekoderze nie padł, lecz karta CP w menu widnieje.

 

Sprawdź czy dobrze wsadzasz kartę do dekodera. Chip w dół albo w chip w górę.

Jeśli widzi kartę w innym dekoderze to znaczy że problem jest w komunikacji karta - dekoder.

Może sam dekoder się uszkodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cytat postu z działu nc+, z wątku:  ➡️ https://forum.satkurier.pl/topic/9789-nc-i-przyszłość-kart-nieparowanych-w-polsce/?do=findComment&comment=1428929

6 minut temu, support458 napisał:

Oferta SMART HD jest do końca 2019 roku. Inwestowanie w nowe rozwiązania sprzętowe omijające blokowanie CAID 0100 na kartach Camelon jest bez większego sensu.

 

@support458, skąd ta powyższa informacja? Na chwilę obecną nie ma przecież żadnych komunikatów odnośnie końca oferty Smart HD+. :roll:

Smart HD+ korzysta z systemu Conax, a nie z Seca/Mediaguard. A póki co, nie ma nic mowy o wyłączeniu przez nc+ systemu Conax. Mowa jest tylko o systemie Seca/Mediaguard (CAID: 0100), o czym na bieżąco toczy się dyskusja w wyżej przytoczonym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie nie ma już fizycznej możliwości opłacenia karty na okres po grudniu 2019 roku. Mam na myśli zestawy z nieparowanymi kartami Conax).

Właściciel oferty nie ma interesu aby tak wcześnie informować o jej wyłączeniu, ponieważ straci wpływy. Wystarczy, że zrobi to na 3 miesiące przed terminem.

Nie mam czasu na szukanie dokumentów, ale uwierz, jest taka informacja. Tyle, że skrzętnie zadbano, aby nie była łatwo dostępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co da właścicielowi, że mnie nie poinformuje odpowiednio wcześnie o zakończeniu Smart HD+?

Wpłacę jak zwykle po 180 zł za kilka kart, i jeśli choćby miesiąc mi z tego przepadnie, to stracą klienta na pewno.

Przecież nie chodzi im o oszukanie na kilkadziesiąt złotych jednorazowo, tylko o systematyczne wpłaty przez dłuższy czas.

Jeśli dadzą odpowiednio wcześnie rozsądną alternatywę - to będę mógł ją rozważyć. Tak jak było przy TNK SD.

180 zł rocznie za jedną kartę nie boli na tyle, żeby już teraz przechodzić na DVB-T, ale jest to poważna konkurencja dla najtańszych prepaidów.

38 minut temu, support458 napisał:

Aktualnie nie ma już fizycznej możliwości opłacenia karty na okres po grudniu 2019 roku. Mam na myśli zestawy z nieparowanymi kartami Conax).

Właściciel oferty nie ma interesu aby tak wcześnie informować o jej wyłączeniu, ponieważ straci wpływy. Wystarczy, że zrobi to na 3 miesiące przed terminem.

Nie mam czasu na szukanie dokumentów, ale uwierz, jest taka informacja. Tyle, że skrzętnie zadbano, aby nie była łatwo dostępna.

Czyli jak wpłacę teraz 180 za cały rok, to mi resztę kasy zwrócą, czy przepadnie?

Edytowane przez recyko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, support458 napisał:

Aktualnie nie ma już fizycznej możliwości opłacenia karty na okres po grudniu 2019 roku. Mam na myśli zestawy z nieparowanymi kartami Conax).

 

Hmm, a skąd ta informacja? Ja nigdzie nie widziałem, aby był jakiś oficjalny komunikat ze strony platformy nc+ mówiący o tym.

 

 

6 minut temu, recyko napisał:

Nie rozumiem co da właścicielowi, że mnie nie poinformuje odpowiednio wcześnie o zakończeniu Smart HD+?

 

Dokładnie! Pamiętam, że jak kończyła się oferta TnK SD to wówczas operator wiele miesięcy wcześniej poinformował o tym (nie pamiętam już dokładnie kiedy, ale coś kojarzę, że chyba nawet wcześniej, niż rok przed jej końcem) i określił jasno, żeby nie doładowywać karty na później, niż do dnia takiego, a takiego.

 

@support458, jeśli faktycznie miałoby być tak, jak mówisz w poprzednim swoim poście, że wystarczy, że operator powiadomi o tym na 3 miesiące przed końcem oferty to w tym przypadku nie może to tak być, bo co w sytuacji, gdy ktoś, nie wiedząc o tym, np. na 4 miesiące przed końcem oferty doładuje swoją kartę Smart HD+ na cały rok z góry? Wtedy straci te pieniądze? To byłaby zwyczajna kradzież ze strony operatora. :shock:  :crazy:

Oferta Smart HD+ to nie jest oferta na abonament i tutaj operator musi powiadomić swoich klientów odpowiednio wcześniej, aby nikt nie doładował swojej karty na okres następujący już po dacie zakończenia tej oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze Smart HD+ będzie tak samo, jak z TNK SD.

Czym krócej do końca ważności, tym informowali o braku możliwości doładowania na czas dłuższy, niż do zakończenia ważności.

Kto wpłacił więcej, miał możliwość w ramach reklamacji otrzymać zwrot pieniędzy.

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tweed77 napisał:

Ze Smart HD+ będzie tak samo, jak z TNK SD.

Czym krócej do końca ważności, tym informowali o braku możliwości doładowania na czas dłuższy, niż do zakończenia ważności.

Kto wpłacił więcej, miał możliwość w ramach reklamacji otrzymać zwrot pieniędzy.

 

Tak, tyle że oferta "Telewizja na kartę" w wersji SD miała już od razu, w dniu swojej premiery, ściśle i z góry określoną datę końca swojej ważności. Pamiętam, że data ta była podana na każdym "starterze" tej oferty. Więc tutaj klient był od razu świadomy, że poużywa jej sobie do dnia takiego, a takiego i potem koniec. W przypadku oferty Smart HD+ żadna data jej ważności nigdzie nie jest określona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smart HD+ zostanie pogrzebane w NC+ z tego samego powodu tak samo jak karty Cameleon z tunelem Seca - gdyż są to nieparowane karty w obiegu! To jest bolączka NC+ i naciski właścicieli treści. Conax i karty Conax nie zostaną wycofane. Po prostu wszystko to co jest nieparowane z satki dla potrzeb oferty nieparowanej Smart HD+ zostanie ponownie sparowane i odbiór tylko na zestawach z kartami Conax sparowanymi z dekoderem. Koniec odbioru z samej karty na własnym sprzęcie typu Ferguson czy Opticum. NC+ chce wycofać z obiegu u siebie wszystko to co jest nieparowane do końca 2019 roku. Będzie wszystko parowane jak w CP.

Oferta TNK Smart HD+ jest jedyną gdzie kupujesz tylko starter z kartą Conax nieparowaną i aktywujesz na swoim sprzęcie typu Ferguson czy Opticum. Inne oferty TNK są parowane - zestaw karta Conax + dekoder od NC+ z nim sparowany (jakiś ADB po n-ce!). No już od dawna można tylko migrować z oferty TNK na abonament NC+ tylko ze sprzętem parowanym TNK np. NC+ mix, Świat HD czy TNK NC+ lub NNK czy TNK HD.

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wygaszeniu "Smarta" znacznie spadnie im dochód z klientów niskobudżetowych, którzy to pewnie przejdą na ofertę DVB-T, a może i w międzyczasie pojawi się operator satelitarny, który wprowadzi ofertę pre-paid z nieparowanymi kartami i przejmie tych klientów. :) Wcale nie zdziwię się, jak będzie to Cyfrowy Polsat lub nawet sam... TVN Discovery. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o karty TNK Smart HD+, które nie są parowane. Tych kart nie można będzie już doładowywać w 2020. :) Zostaną tylko parowane zestawy po N, które teraz operator wciska gdzie się da, zachęca również aby przejść z TNK Smart HD+ na ofertę "Telewizja HD - bez umowy". Generalnie, zapomnijcie o nieparowanych kartach Conax po grudniu 2019.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, markar napisał:

Próbuję sprawdzić ważność moich 2 kart i przy każdej nie pokazuje żadnej informacji. Może ktoś sprawdzić? Karty zmigrowane z TNK SD.

 

Sprawdziłem teraz z ciekawości u siebie i widzę, że w chwili obecnej sprawdzenie terminu ważności doładowania karty Smart HD+ w ogóle nie jest możliwe! :/

Po wpisaniu na tej stronie numeru mojej karty (numer również wpisałem poprawnie), a następnie literek z obrazka, zamiast informacji o terminie ważności doładowania mojej karty, pokazuje się Błąd 502:

 

Error-502.png

 

Czyli, że ta strona internetowa w ogóle nie działa. Pytanie tylko, dlaczego?

Czy to znowu jest jakiś chwilowy błąd, czy też to już jest koniec możliwości sprawdzania w ten sposób terminu ważności doładowania karty Smart HD+? :shock:  :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujesz, operator nie będzie parował kart ze sprzętem co do którego nie ma wiedzy, czyli nie pochodzi od niego. Bierzesz sprzęt od NC+ albo nie oglądasz. Na pewno w okresie przed wyłączeniem kart TNK Smart HD+ będzie akcja "preferencyjnego" przechodzenia na sprzęt NC+.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, markar napisał:

Próbuję sprawdzić ważność moich 2 kart i przy każdej nie pokazuje żadnej informacji. Może ktoś sprawdzić? Karty zmigrowane z TNK SD.

 

 

Karty Smart HD+ możesz sprawdzić tutaj:

https://ssl.telewizjanakarte.pl/sprawdz_waznosc_doladowania.php

Po podaniu numeru karty.

 

Druga opcja to telefon na infolinię 224307777

Poprzez wysłanie SMS nie sprawdzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak będzie np. z takimi dekoderami "nieN-kowymi" jak Technisat ComboPlus CE HD, który paruje się z kartą Smart HD+ przy pierwszej instalacji. To jeden z nielicznych dekoderów, na którym można mieć własne listy kanałów i "doskanować" sobie dowolne kanały FTA. O DVB-T już nie wspominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A jak będzie np. z takimi dekoderami "nieN-kowymi" jak Technisat ComboPlus CE HD, który paruje się z kartą Smart HD+ przy pierwszej instalacji. To jeden z nielicznych dekoderów, na którym można mieć własne listy kanałów i "doskanować" sobie dowolne kanały FTA. O dvb-t już nie wspominam.

 

Ona się paruje, ale sama wewnątrz oprogramowania dekodera, dla opertora jest to bez znaczenia. Parowanie musi być widoczne u operatora w CAS.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...