Skocz do zawartości

Smart HD+ – ogólne dyskusje o ofercie


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy przepisy się zmieniły ale było tak że każdy dostawca w najniższym pakiecie musiał zagwarantować wszystkie kanały dostępne free z nadajników naziemnych. Taki przykład: Nie ma możliwości instalacji anteny naziemnej w bloku więc kablówka w najniższym pakiecie powinna zagwarantować wszystkie naziemne kanały za darmo. U mnie jest ich 34. Dotyczyło to też operatorów satelitarnych. Jak obserwuję dostawców to nikt trym przepisem sie nie przejmuje.

Edytowane przez MAVERIC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta Smart HD+ od Start+ niewiele się różni . Jeżeli w drugim przypadku płaci się 19,99 zł miesięcznie , a doładowując kartę na pakiet Smart HD+/Multi+ na 3 - miesiące płaci się już 84 zł , a kanałami promocyjnymi nazywa się to co jest w pakiecie Start+" udostępnione także dla Smart HD+/Multi+ " tylko bez: Nowa , TV 8 , WP , ATM Rozrywka , Kino Polska Muzyka , to jest żadna promocja .

Dlaczego nie ma dostępu do niektórych kanałów z DVB-T (Nowa , 8 TV , WP , ATM , Zoom , Metro )?

Kanały które są dostępne w NTC powinny być dostępne w każdej ofercie , od najniższego pakietu .

Zoom TV i Metro być nie mogą w Smart HD+, bo nie ma ich w nc+. :) a WP nie ma, bo wciąż ma załączone parowanie. :)

 

Nie wiem czy przepisy się zmieniły ale było tak że każdy dostawca w najniższym pakiecie musiał zagwarantować wszystkie kanały dostępne free z nadajników naziemnych. Taki przykład: Nie ma możliwości instalacji anteny naziemnej w bloku więc kablówka w najniższym pakiecie powinna zagwarantować wszystkie naziemne kanały za darmo. U mnie jest ich 34. Dotyczyło to też operatorów satelitarnych. Jak obserwuję dostawców to nikt trym przepisem sie nie przejmuje.

Nie wszystkie, tylko 7 podstawowych objętych zasadą "Must Carry". :) Edytowane przez SatExpert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest decyzja o przedłużeniu dostępu do kanałów promocyjnych. - źródło forum nc+

 

Oby potrwała jak najdłużej. :)

Tu dokładny cytat: :)

 

Drodzy,

Firma podjęła decyzję o przedłużeniu dostępu do kanałów promocyjnych.

Kanały promocyjne będą dostępne do odwołania.

 

Przyznam szczerze, że gdzieś tam w podświadomości "po cichu" liczyłem na to, że tak się stanie. ;) Bardzo mnie ten fakt cieszy! :D

Przynajmniej nadal jest w tej ofercie coś, co będzie mnie przy niej trzymać. :) Planete+ HD "rządzi"! :jupi:;)

Największą zagadką pozostaje jednak kwestia, jak długo jeszcze ten stan rzeczy potrwa... :roll:

Bo gdyby zostało powiedziane, że promocja zostaje przedłużona na czas nieokreślony to można by domniemywać, że na długi czas, a nawet że na stałe. A, że powiedziane zostało "do odwołania" to różnie może być. Może to być jeszcze miesiąc, dwa, pół roku, rok, 2 lata,  5 lat itp. Trudno wyczuć... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata to przesada? Ja bym był jak najbardziej za tym, aby ta promocja została już na stałe. :) A przynajmniej już te kanały "z plusikiem", które to, moim zdaniem, powinny być w płatnym pakiecie podstawowym.

Myślę, że większość Użytkowników tego forum korzystających z oferty Smart HD+ podziela te moje zdanie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko, aby kanały te zostały na stałe w ofercie, bardziej mi pasuje taka opcja aniżeli przedłużali tą promocję w nieskończoność. Przebudowali by Multi+ i wrzucili by Eurosport, Nat Geo Wild bądź Animal Planet, bo kanały z plusem powinny być w pierwszym pakiecie(nie mam na myśli bez opłat).

Edytowane przez Artis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Też jestem za tym, aby przebudować pakiet MULTI+, lub chodź utworzeniem jeszcze jednego jakiegoś ciekawego pakietu dodatkowo płatnego, aby więcej było do wyboru. Jestem też za EUROSPORT bo ostatnio ubyły dwa kanały sportowe POLSAT SPORT NEWS i ORANGE SPORT oraz za NAT GEO WILD bądź ANIMAL, brakuje kanału typowo o zwierzętach. Ale to już zależy, kto co lubi. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem teraz po przejęciu Cyfrowego Domu NC+ zaczyna analizować i zastanawiać co z ofertami na kartę zrobić. Przedłużyli promocje by dać sobie trochę czasu na analizę rynku pre paid.

Dla mnie te dodatkowe kanały przy włączonym pakiecie multi nie stanową wartości, dlatego będę dzwonił żeby pakiet multi wyłączyć i wydłużyć ważność doładowania licząc, że promocja potrwa te kilka miesięcy. Wystarczyłoby by dodali np. Eurosport i pewnie oprócz mnie wiele osób to multi miałoby załączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kanały "promocyjne" zostają, bo z nich jest teraz duża część zysku (dzięki nim jakaś część klientów przedłuża ważność).

2. Nie mogą być na stałe włączone do oferty, bo wtedy nie mogłyby być usunięte/zmienione bez konsekwencji.

3. Dlatego lepiej jak są "w promocji" - czyli bez zobowiązań ze strony operatora.

 

Dywagacje, czy będą rozwijać, czy zlikwidują, czy będą naciągać na abonament...

 

Przecież podstawowymi powodami zakupu karty TNK (SD) a później SMART HD+ są:

 

1. Brak jakichkolwiek zobowiązań.

2. Działanie na dowolnym tunerze - który działać będzie nadal (FTA lub inna karta) także po wyrzuceniu karty SMART HD+.

 

Jeżeli z tych dwóch powodów choćby jeden nie będzie spełniony - to ta oferta zacznie konkurować bezpośrednio z abonamentem i NTC. Wtedy atrakcyjność tej oferty spadnie znacząco i wielu klientów odejdzie od SMART HD+ a nikt rozsądny raczej nie zechce rezygnować z pieniędzy tych klientów.

Myślę, że bardzo dużo jest takich klientów jak ja, co do dzisiaj mieliby tylko telewizję naziemną, gdyby nie pojawiła się swojego czasu TNK bez umowy i z podstawowymi programami do 2016 roku (wtedy na 8 lat) po jednorazowym wydatku około 400 zł na tuner i kartę. Takich klientów tv"n" wtedy "kupiła", i przy próbie zmuszenia do parowania lub abonamentu większość tych klientów byłaby teraz stracona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając komentarze o rzekomej utracie praw do transmisji sportowych przez nc+, nasunęło mi się takie spostrzeżenie. Mianowicie gdyby to była faktycznie prawda że nc+ straci prawo do transmisji to wiadomą rzeczą jest ze gro zapalonych kibiców przejdzie do tego operatora który zaoferuje dostęp do tych transmisji czyli jak mniemam do polsatu. Strata abonentów z tego powodu będzie na pewno znacząca więc  "dobijanie się" kolejnym odcięciem wpływów jakim jest likwidacja Smat HD byłaby w/g mnie z biznesowego punktu widzenia totalnym błędem.

BTW

W pełni się zgadzam z recyko że:

 

 

2. Nie mogą być na stałe włączone do oferty, bo wtedy nie mogłyby być usunięte/zmienione bez konsekwencji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi telefonami to trzeba uważać. Znajomemu zaoferowali abonament za 19.99zł (Start+) i podpisał umowę po dwóch miesiącach już nie miał N sportu i Eurosportu i reszty części kanałów. ( 2 miesiące miał pakiet wyższy Comfort +) i został z umową bo nie doczytał  myślał że za 20zł ma dużo kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ C7_4K

W piątek do mnie dzwonili z propozycją umowy.

Raz zadzwoniłem na infolinię i zapomniałem ukryć numer. Skubańcy przypisali go do mojej karty. Teraz wydzwaniają co jakiś czas z ofertami. Na szczęście nie jest to często.

Pamiętajcie dzwoniąc na infolinię, żeby dzwonić z zastrzeżonego numeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, że u mnie wersje w HD tych kanałów zniknęły około 10 dni temu. Natomiast co do wersji SD to wyłączono je na początku kwietnia. Jeżeli wersje HD nadal są dostępne to proszę o podanie częstotliwości. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...