Skocz do zawartości

Smart HD+ – ogólne dyskusje o ofercie


Rekomendowane odpowiedzi

Obserwuję dyskusję dotyczącą Smart HD+ ponieważ od niedawna sam jestem jej użytkownikiem. Przykro byłoby dowiedzieć się w niedalekiej przyszłości oferta zostanie wygaszona. Tak się zastanawiam dlaczego nadawcy nie zależy na tym wariancie, czyli Prepaid. Operator usilnie namawia żeby przejść na abonament, tylko po co?, żeby związać się z operatorem na dwa lata?. Przecież jak oferta będzie dobra (oferta na kartę) to ludzie będą opłacać swoje karty Prepaid nawet więcej niż te "umowne dwa lata" Wydaje mi się że dla operatora ten "układ" jest bardzo korzystny, nie interesuje go sprzęt (dekoder) ani potem ewentualny serwis w razie awarii sprzętu. Praktycznie nie inwestuje go nic poza utrzymaniem strony internetowej z ofertą i kilku ludzi w BOK. Użytkownik kupuje kartę i dalej martwi się sam o sprzęt itp. Ja jako laik nie znajduję logicznego uzasadnienia takiego postępowania ze strony operatora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chcą wygasić Smart HD+ bo karta jest nieparowana, a to daje np. możliwość skorzystania z opcji Multiroom na tunerach Ariva i z 1 karty oglądać na więcej niż 1 telewizorze.

A nc+ chce żeby w pre-paidach móc oglądać tylko na 1 telewizorze, a w umowach dodatkowo płacić za multiroom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się tam nie przejmował na zapas, karty ludzie mają więc koszty już zostały poniesione. Kto normalny by zrezygnował z przypływu gotówki jak nie trzeba nic robić? Doładować można normalnie na rok do przodu, więc przez najbliższy rok oferta musi działać. Pewnie będzie tak, że pakiet promocyjny wygaśnie a zamiast oferowanych kanałów w SD będą HD i tyle. Jak chcesz więcej to sobie włączysz Multi+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chcą wygasić Smart HD+ bo karta jest nieparowana, a to daje np. możliwość skorzystania z opcji Multiroom na tunerach Ariva i z 1 karty oglądać na więcej niż 1 telewizorze.

A nc+ chce żeby w pre-paidach móc oglądać tylko na 1 telewizorze, a w umowach dodatkowo płacić za multiroom

No tak, jako laik tego nie wziąłem pod uwagę  :facepalm:

Edytowane przez Krakus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient związany umową jest zawsze bardziej cenny dla firmy. Musisz płacić przez 2 lata jak chcesz zerwać umowę płacisz karę. Firma może więc "wyliczyć przychód do przodu" - bardzo ogólnie mówiąc. W przypadku prepaid wyrzucasz kartę do śmietnika możesz to zrobić w każdej chwili i żadnej kary nie płacisz.

Dzwoniłem na infolinie na ten moment otrzymałem informacje, że kończy się promocja i te kanały, które są w pakiecie podstawowym to w nim zostają, a mini mini oraz kanały z + będą dostępne po aktywacji pakietu multi.

 

Wczoraj zrobiłem przelew ale jeszcze nie zaksięgowali, wszystko długo u nich trwa. Dopiero po tym mogę aktywować multi, doładowanie na razie na krótki okres czasu jak się wszystko wyjaśni z ofertą mogę doładować na dłużej.

 

Czasem jak patrze na tą ofertę na kartę, ta wiecznie nie aktualizowana strona z kanałami, długi czas księgowania przelewu, ten cały bałagan to nie wiem czy chciałbym podpisywać z tą firmą umowę terminową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem zwykły przelew bankowy, gdzie zawsze robią go np. dziś wieczorem mam pewność, że na drugi dzień będzie u odbiorcy. Tu jednak znowu coś działa wolniej. Choć nie powinno bo numery rachunków są ponoć indywidualne.

Edytowane przez Eric
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest taki, że po dotarciu pieniędzy na konto doładowań (wg sesji elixir) mija jeszcze ok 1 dzień roboczy zanim karta zostanie faktycznie doładowana.

 

A indywidualne numery kont mają przede wszystkim ułatwić kojarzenie doładowania z kartą, pieniądze mogą trafiać od razu na główne konto Cyfrowego Domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym was poinformować, iż spółka "ITI Neovision S.A." przejmuje spółkę "Cyfrowy Dom Sp. z o.o."
Pod poniższym linkiem oficjalny komunikat platformy nc+, ze szczegółami połączenia spółek do pobrania w PDF-ie:

http://ncplus.pl/strefa-abonenta/aktualnosci/plan-polaczenia

Edytowane przez lukx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbliższe 2-3 miesiące pewnie okażą się kluczowe dla przyszłości oferty. W dobie walki o klienta NC+ będzie raczej nie będzie chciało ot tak wygasić tą ofertę. Prędzej pójdą w dekodery z parowaną kartą także w ofercie prepaid co już jest praktykowane lub część użytkowników przekonać na abonamentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ofertę Smart HD+ i CP i powiem że ta druga oferta CP jest lepsza więcej kanałów za przystępną cenę. Raczej już nie przedłużę (doładuję) karty Smart HD+.

Bo oferty SMART HD nie trzeba przedłużać, jak się nie chce. A w CP pewnie tak nie ma ?!

Edytowane przez sopelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ sopelo Na początku miałem TNK SD potem zmigrowałem  do oferty Smart HD + i cały czas moja karta była aktywna.(doładowana) ale patrząc ze nic się nie dzieje dobrego z w/w ofertą trzeba sobie powiedzieć koniec. Konkurencja dała lepsze warunki i grzechem by było nie skorzystać z jej oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej pójdą w dekodery z parowaną kartą także w ofercie prepaid co już jest praktykowane lub część użytkowników przekonać na abonamentu.

Już poszli i to są takie tunery, które się całkowicie blokują po wygaśnięciu doładowania, nawet nie da się odtworzyć nagrań z dysku jak się nie doładuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ sopelo Na początku miałem TNK SD potem zmigrowałem  do oferty Smart HD + i cały czas moja karta była aktywna.(doładowana) ale patrząc ze nic się nie dzieje dobrego z w/w ofertą trzeba sobie powiedzieć koniec. Konkurencja dała lepsze warunki i grzechem by było nie skorzystać z jej oferty.

Dużym plusem oferty SMART HD jest też to, że mogę mieć swój tuner (w moim przypadku ARIVA 250) z diseq na 4 satelity lub obrotnicę i układać swoje listy kanałów. A, że to tuner COMBO, to na liście polskich kanałów mam też te z DVB-T razem. Więc lista trochę lepiej wygląda ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym was poinformować, iż spółka "ITI Neovision S.A." przejmuje spółkę "Cyfrowy Dom Sp. z o.o."

Pod poniższym linkiem oficjalny komunikat platformy nc+, ze szczegółami połączenia spółek do pobrania w PDF-ie:

 

http://ncplus.pl/strefa-abonenta/aktualnosci/plan-polaczenia

 

I co teraz? :/

 

Uuu, to chyba niedobrze. :/ Myślę, że w związku z tym możemy spodziewać się w niedalekiej przyszłości całkowitej likwidacji oferty Smart HD+... :roll::(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...