Jump to content
Sign in to follow this  
satart

Nagranie z karty na komp. w formacie .ts - jak wyłuskać 1 pr

Recommended Posts

Mam w komputerze kartę do dvb-t CTX na SAA7131. Zrobiłem nagranie w formacie .ts za pomocą programu VLC i mając ustawiony na TVP 1.

niestety nagrał mi całego muxa i jak odtwarzam plik też za pomocą VLC, mogę się przełączać pomiędzy nagranymi jednocześnie kanałami. Zależało mi jednak tylko na TVP1. Próbowałem konwertować to na avi za pocą rożnych programów do obróbki video, ale nie mogę w nich wybrać co chcę i same konwertują mi tylko TVP Polonia. Ten sam program automatycznie się ustawia przy rozpoczynaniu odtwarzania pliku .ts. Czy jest jakiś program do konwersji, lub wyłuskania tylko tego kanału co chcę? Chyba, że już nic nie da się zrobić , to jak mam ustawić na przyszłość program VLC by nagrywał mi tylko ten kanał który chcę, a nie całą paczkę? Chyba że są jakieś leprze programy do DVB-T ?

Help ;)

Globo udostępnia programy do konwersji nagrań z niektórych swoich tunerów, np. http://www.opticum.com.pl/pl/p/7300-ci2cx-plus

Na dole jest link do pobrania pakietu programów.

Jeden z tych programów, po podaniu PIDu video oraz audio, "wyciąga" nagranie do formatu mpeg. Niestety, może nie zadziałać przy kompresji MPEG-4.

Programów do obsługi kart DVB-T jest sporo, wystarczy się rozejrzeć po forum. Pytanie tylko, czy zadziałają z tą konkretną kartą (sterowniki).

jak mam ustawić na przyszłość program VLC by nagrywał mi tylko ten kanał który chcę, a nie całą paczkę?

Help ;)

VLC: Ustawianie nagrywania MUX/program: Narzędzia, preferencje, pokaż ustawienia pełne, wejście/kodeki, przewinąć na sam dół, pole oznaczone "Preferuj rodzimego zapisu strumienia" zaptaszone oznacza zgrywanie całego MUX-u, bez ptaszka - oglądany program.