Skocz do zawartości

Nagranie z karty na komp. w formacie .ts - jak wyłuskać 1 pr


satart
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w komputerze kartę do dvb-t CTX na SAA7131. Zrobiłem nagranie w formacie .ts za pomocą programu VLC i mając ustawiony na TVP 1.

niestety nagrał mi całego muxa i jak odtwarzam plik też za pomocą VLC, mogę się przełączać pomiędzy nagranymi jednocześnie kanałami. Zależało mi jednak tylko na TVP1. Próbowałem konwertować to na avi za pocą rożnych programów do obróbki video, ale nie mogę w nich wybrać co chcę i same konwertują mi tylko TVP Polonia. Ten sam program automatycznie się ustawia przy rozpoczynaniu odtwarzania pliku .ts. Czy jest jakiś program do konwersji, lub wyłuskania tylko tego kanału co chcę? Chyba, że już nic nie da się zrobić , to jak mam ustawić na przyszłość program VLC by nagrywał mi tylko ten kanał który chcę, a nie całą paczkę? Chyba że są jakieś leprze programy do DVB-T ?

 

Help ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Globo udostępnia programy do konwersji nagrań z niektórych swoich tunerów, np. http://www.opticum.com.pl/pl/p/7300-ci2cx-plus

Na dole jest link do pobrania pakietu programów.

Jeden z tych programów, po podaniu PIDu video oraz audio, "wyciąga" nagranie do formatu mpeg. Niestety, może nie zadziałać przy kompresji MPEG-4.

 

Programów do obsługi kart DVB-T jest sporo, wystarczy się rozejrzeć po forum. Pytanie tylko, czy zadziałają z tą konkretną kartą (sterowniki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mam ustawić na przyszłość program VLC by nagrywał mi tylko ten kanał który chcę, a nie całą paczkę?

Help ;)

VLC: Ustawianie nagrywania MUX/program: Narzędzia, preferencje, pokaż ustawienia pełne, wejście/kodeki, przewinąć na sam dół, pole oznaczone "Preferuj rodzimego zapisu strumienia" zaptaszone oznacza zgrywanie całego MUX-u, bez ptaszka - oglądany program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...