Skocz do zawartości

TVP i kanały tematyczne


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 lata później...

Ja się pytam. Po co telewizji polskiej tyle kanałów tematycznych? Nie lepiej TVP HD zmienić na TVP Kobieta (bo i tak tam same powtórki lecą), a TVP Historia zmienić na TVP Dokument (obecnie również TVP Historia emituje sporo dokumentów) i po problemie?

Edytowane przez Barti
Usunięto ostatnie zdanie w poście, napisane bełkotliwie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W sumie miałoby to sens. Dzięki takiej polityce można by rozróżnić tematykę anteny po jej numerze. I tak np. trójka - antena regionalna, czwórka - antena kulturalna, piątka - program dla dzieci. Szkoda, że TVP odeszła od tego pomysłu, bo świetnie by to wpasowało się w podział kanałów tematycznych i byłoby oryginalnym pomysłem na portfolio. Aczkolwiek, ciężko rozegrałaby się sprawa z TVP4 i jej nazwą pospolitą, którą dzierży inny kanał - TV4.

Edytowane przez mastano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 3.01.2021 o 10:53, mastano napisał:

W sumie miałoby to sens. Dzięki takiej polityce można by rozróżnić tematykę anteny po jej numerze. I tak np. trójka - antena regionalna, czwórka - antena kulturalna, piątka - program dla dzieci. Szkoda, że TVP odeszła od tego pomysłu, bo świetnie by to wpasowało się w podział kanałów tematycznych i byłoby oryginalnym pomysłem na portfolio. Aczkolwiek, ciężko rozegrałaby się sprawa z TVP4 i jej nazwą pospolitą, którą dzierży inny kanał - TV4.

Też nad tym kiedyś się zastanawiałem i jak rozwiązać problem TV4. Można traktować TVP Info jako kanał 4, a Kulturę dać jako TVP5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2021 o 10:53, mastano napisał:

W sumie miałoby to sens. Dzięki takiej polityce można by rozróżnić tematykę anteny po jej numerze. I tak np. trójka - antena regionalna, czwórka - antena kulturalna, piątka - program dla dzieci. Szkoda, że TVP odeszła od tego pomysłu, bo świetnie by to wpasowało się w podział kanałów tematycznych i byłoby oryginalnym pomysłem na portfolio. Aczkolwiek, ciężko rozegrałaby się sprawa z TVP4 i jej nazwą pospolitą, którą dzierży inny kanał - TV4.

 

6 godzin temu, AtleticoM napisał:

Też nad tym kiedyś się zastanawiałem i jak rozwiązać problem TV4. Można traktować TVP Info jako kanał 4, a Kulturę dać jako TVP5

 

Moim zdaniem jest dobrze jak jest, czyli kanały z numerkami przypisane są profilowi ogólnemu. Z kolei kanały tematyczne mają dopisek z nazwą.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie spotkałem się z tym, że na Tele5 mówiło się „piątka”. Jest to mało popularna stacja, wręcz niszowa, a rozgłos kanału też ma tu znaczenie.

 

Tak jak wspomniał @WebMat, nie ma co już tu zmieniać. Telewizja publiczna jest co najmniej 15 lat do tyłu ze swoim rozwojem, w porównaniu do konkurencji. Niestety, ten rozwój idzie w złym kierunku.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mastano napisał:

Telewizja publiczna jest co najmniej 15 lat do tyłu ze swoim rozwojem, w porównaniu do konkurencji. Niestety, ten rozwój idzie w złym kierunku.

 

Obecny wysyp kanałów tematycznych TVP wygląda tak, jakby ta chciała zabrać chleb operatorom płatnej telewizji. Kurski gra na to, że ludzie będą rezygnować z pay-tv na rzecz darmowej NTC oraz platform streamingowych. Kupią np. boxa Android TV z DVB-T2 (albo wystarczy sam telewizor smart), wykupią sobie dostęp do Netflixa, HBO Max czy innej platformy streamingowej, a z telewizji zostawią sobie samą NTC (gdzie z informacyjnych jest tylko TVP Info). Dlatego odtwarza podstawową ofertę płatnych kanałów, korzystając z tego, że TVP ma pełną kontrolę nad ofertą na multipleksach w NTC.

 

To jest duży błąd regulacyjny, bo jeżeli uznajemy, że KRRiT ma kontrolę nad ofertą NTC, przyznając mocno sprofilowane koncesje, to dotyczyć to powinno także telewizji publicznej na ich własnych muxach. Oczywiście dzisiaj ten sam ośrodek władzy obsadza zarówno władze regulacyjne, jak i te w publicznej telewizji, ale to już dość mocno by wiązało ręce TVP. Oni są wzajemnie skonfliktowani i robią sobie trochę na złość.

 

Osobiście liczyłem na to, że nowy standard oraz kodek ucywilizują poziom jakości (bitrate) na NTC. Niestety wszystko wskazuje na to, że będziemy mieli śmietnik zarówno o niskiej jakości technicznej jak i ofertowej. Taki przepis, że na multipleksie może być określona liczba kanałów, jak i kontrola KRRiT nad koncesjami konkretnych kanałów mogłyby zahamować takie zapędy.

 

Skutek będzie taki, że będziemy mieli w sumie ponad 200 kanałów, gdzie już naprawdę nie będzie co oglądać i wszystko będzie potwornie rozdrobnione. 2/3 z nich od ręki powinna zostać zlikwidowana.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mi się bardzo nie podoba ta cała masa planów i pomysłów na nowe kanały TVP. Co miałoby być na nich emitowane, skoro już teraz na części z kanałów występują powtórki, a pomysł na TVP Kobietę się w ogóle nie sprawdził? Cała masa powtórek? To moim zdaniem nie ma większego sensu. Ja pomimo wszystko mam jeszcze jakąś nadzieję, że po przejściu na DVB-T2 będzie to jakoś wyglądało, ale może być ciężko. Uważam, że spokojnie wystarczyłoby tak z około 8 - 10 kanałów TVP zamiast tworzyć nie wiadomo po co duble. Na obecną chwilę myślę, że jedynymi kanałami od TVP, które wypadałoby utworzyć, to: TVP Film (brakuje kanału filmowego, a zapowiedzi powstania tego kanału są od 15 lat!), i TVP Sport 2 (zdarzają się sytuacje, w których jednocześnie np. dwie dyscypliny idą, i jest problem z wyborem, którą dyscyplinę wybrać, a TVP Sport 2 rozwiązałoby ten problem). Jeszcze obiło mi się coś o uszy, że ma być TVP 4K na stałe, ale to od końcówki 2022 roku. Fajnie, że takie plany w przyszłość, ale można by zrobić porządek w ofercie, jakości swoich kanałów - TVP 3 dalej jest w jakości SD, nie wspominając o np. TVP Rozrywce... Gdyby była ustawa, informacja, ile kanałów może być na danym multipleksie, to może wtedy byłoby to lepiej rozłożone zamiast tworzyć twory, gdzie może być sporo powtórek. Raz na jakiś czas słyszę też informacje o TVP Nauce - osobiście uważam, że po co tworzyć TVP Naukę, skoro planowane tam audycje można przenieść do ogólnego TVP Dokumentu? Przecież i tak czy siak kiedyś tam, na TVP Nauce - gdyby kiedyś powstała - byłyby powtórki - czy nie lepiej by było stworzyć jeden dobry porządny kanał dokumentalny? Jestem przeciwnikiem tworów powtórkowych, tworzonych dla zarobków z reklam, i pieniędzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...