Skocz do zawartości

TVP i kanały tematyczne


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na sobotę (11 listopada 2006 roku) Telewizja Polska zaplanowała inaugurację działalności nowego kanału tematycznego - TVP Historia. Gwiazdą imprezy ma być prezydent Lech Kaczyński. Problem w tym, że kanał nie ma koncesji i nie może nadawać, informuje "Super Express".

 

Jak czytamy w "Super Expressie" mimo, że kanał TVP Historia jeszcze nie otrzymał z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zgody na nadawanie, w sobotę w sali balowej Zamku Królewskiego w Warszawie odbędzie się jego otwarcie.

 

W co więc grają władze TVP?, zastanawia się "Super Express" -To tylko sesja inauguracyjna i rozpoczęcie działalności redakcji - tłumaczy dziennikowi Katarzyna Twardowska z biura rzecznika TVP. Jeden z członków zarządu mówi dziennikowi, że decyzję podjął prezes Wildstein.

 

Takim postępowaniem zdziwiona jest konkurencja. -Huczne imprezy robi się wówczas, kiedy wszystko jest dopięte na ostatni guzik. No i oczywiście ma się w ręku koncesję - mówi w rozmowie z "Super Expressem" Andrzej Sołtysik, rzecznik TVN.

 

Edycja Burli: Pamiętaj o podaniu źródła tekstu. W tym wypadku jest nim serwis Media2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karaiby napisał:

Rafix (o dziwo moderator) pisze o rzekomo sensacyjnej wiadomości dot. startu jutro TVP Historia. Przecież "w linku" jest mowa tylko o sesji inauguracyjnej i rozpoczęciu działaności redakcji, jednym słowem uroczystość, a nie żadne rozpoczęcie nadawania. Bardzo przepraszam, ale trzeba umieć czytać ze zrozumieniem.

 

Hmm, przecież w nawiasie zadałem pytanie - "ale czy oby na pewno?". Swoim postem chciałem zachęcić Użytkowników do szerszego wyrażania swoich opinii. I nic więcej. Ale jak widzę każdy może to inaczej interpretować!

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sobotę (11 listopada 2006 roku) Telewizja Polska zaplanowała inaugurację działalności nowego kanału tematycznego - TVP Historia. Gwiazdą imprezy ma być prezydent Lech Kaczyński. Problem w tym, że kanał nie ma koncesji i nie może nadawać, informuje "Super Express".

 

Jak czytamy w "Super Expressie" mimo, że kanał TVP Historia jeszcze nie otrzymał z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zgody na nadawanie, w sobotę w sali balowej Zamku Królewskiego w Warszawie odbędzie się jego otwarcie.

 

W co więc grają władze TVP?, zastanawia się "Super Express" -To tylko sesja inauguracyjna i rozpoczęcie działalności redakcji - tłumaczy dziennikowi Katarzyna Twardowska z biura rzecznika TVP. Jeden z członków zarządu mówi dziennikowi, że decyzję podjął prezes Wildstein.

 

Takim postępowaniem zdziwiona jest konkurencja. -Huczne imprezy robi się wówczas, kiedy wszystko jest dopięte na ostatni guzik. No i oczywiście ma się w ręku koncesję - mówi w rozmowie z "Super Expressem" Andrzej Sołtysik, rzecznik TVN.

 

Edycja Burli: Pamiętaj o podaniu źródła tekstu. W tym wypadku jest nim serwis Media2.pl

 

"-Huczne imprezy robi się wówczas, kiedy wszystko jest dopięte na ostatni guzik"

 

To porostu chwyt reklamowy z powodu kampanii wyborczej w zakazanym czasie- będzie okazja "zaprezentować" parę twarzyczek z odpowiedniej opcji i tyle :wink:

 

Choć z drugiej strony......... to już niedługo te "twarzyczki"być może będą stałymi punktami programu TVP Historia :shock: kto wie :!: kto wie :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co mowili 11 i nic niema! Zapoewne dlatego że chcieli wystartowac bez koncesji...
wszystko jasne, wczoraj przeglądając tvsat, można zauważyć , program TVP- Historia ale tylko plansze informacyjna ze takowy powstał, ale jak napisała prasa , program ten wystartował bez koncesji , po prostu piracko i to za pośrednictwem , Pana Prezydenta, to się nazywa wielka reklama, i a co można się dziwić , innym ze cos ściągają piracko, oto pytanie.

 

Edycja Burli: Nie cutyjemy posta na który odpowiadamy, jeśli piszemy zaraz pod nim. To moje ostatnie ostrzeżenie w tym wątku. Następnym razem wykasuję całą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo jak to jest w totalitaryźmie ( wybaczcie moderatorzy, ale prawdę trzeba nazywać po imieniu) w dawniejszych czasach był PLAN, był TERMIN wykonania i w dodatku trzeba było go wykonać przed terminem np. przed św. państwowym- robiło się fasadę, malowało trawniki na zielono, cięto wstęgę przy udziale oficjeli i ...... i jak się wszystko rozjechało zaczynano kopać fundamenty za ścianą frontową, cóż historia zatoczyła koło - cenzura (narazie jeszcze skrywana) filmy na półkach (półkowniki) np. "Stawka ...." zwalnianie nieodpowiednich elementów itp, itd. :cry::cry::cry:

 

 

Może wydawać się nie na temat, może to nie pasuje do forum satkuriera,

ale post wyżej lesioand mówi prawie to co ja miałem na myśli, którą nieco rozwinąłem, mam troche latek więc znam tamte czasy jako dorastający facet i obecne, które stanowią kawał mego żywota :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo jak to jest w totalitaryźmie ( wybaczcie moderatorzy, ale prawdę trzeba nazywać po imieniu) w dawniejszych czasach był PLAN, był TERMIN wykonania i w dodatku trzeba było go wykonać przed terminem np. przed św. państwowym- robiło się fasadę, malowało trawniki na zielono, cięto wstęgę przy udziale oficjeli i ...... i jak się wszystko rozjechało zaczynano kopać fundamenty za ścianą frontową, cóż historia zatoczyła koło - cenzura (narazie jeszcze skrywana) filmy na półkach (półkowniki) np. "Stawka ...." zwalnianie nieodpowiednich elementów itp, itd. :cry::cry::cry:

 

 

Może wydawać się nie na temat, może to nie pasuje do forum satkuriera,

ale post wyżej lesioand mówi prawie to co ja miałem na myśli, którą nieco rozwinąłem, mam troche latek więc znam tamte czasy jako dorastający facet i obecne, które stanowią kawał mego żywota :wink:

Wybaczcie ze piszę pod swoim postem cytując na dodatek własnego

ale wychodzi na to że nie jestem odosobniony w swoich osądach na temat TVP :wink: - zwłaszcza jeżeli chodzi o poszanowanie każdej opcji politycznej

 

 

 

Media2.pl › Media › TVP nieobiektywna

 

TVP nieobiektywna

 

tagi: TVP, Fundacja BAtory, raport, Godzic

Raport Fudacji Batorego nie pozostawia wątpliwości co do braku obiektywizmu telewizji publicznej. "Nigdy tak źle nie było" - mówi "Gazecie" medioznawca prof. Wiesław Godzic.

 

Rządząca koalicja zawsze miała nadreprezentację w programach TVP, jednakże nigdy jeszcze dysproporcje nie były tak duże, informuje Gazeta Wyborcza na podstawie raportu Fundacji Batorego.

 

Fundacja Batorego śledziła przez ostatnie trzy tygodnie programy informacyjne TVP, zarówno ogólnopolskie jak i regionalne. Obserwacje przebiegały na podstawie międzynarodowych schematów stosowanych przy okazji wyborów. Badano programy nie tylko bezpośrednio związane z wyborami, ale także takie, które mogły by wpłynąć na preferencje wyborcze.

 

TVP1 poświęciła odpowiednio 65% czasu PiS, gdy jedynie 35% PO i 19% koalicji SLD-UD, w kanale 2 TVP różnice nie były tak duże, odpowiednio: 58%, 48% i 37%. Najgorzej sytuacja przedstawiała się w telewizjach regionalnych, gdzie rządzącej koalicji poświęcano do 80% czasu, przy 30% dla opozycji (wyniki nie sumują się do 100% , ponieważ często materiały dotyczyły kilku partii) - wynika z raportu.

 

Pytany czy "Wiadomości" są propisowskie, prof. Godzic odpowiada: "Starają się udawać obiektywizm. Dokładają rządowi tam gdzie nie chodzi o nic poważnego, jak chociażby w sprawie przystanku PKP we Włoszczowej, a tam gdzie chodzi o poważne sprawy już tak krytyczni nie są, raczej przestraszeni, ostrożni. Dlatego nazywam to udawanym obiektywizmem"- relacjonuje "Gazeta".

 

Na podstawie analiz można także zauważyć, iż "Kurier Warszawski" praktycznie w całości zajmował się kampanią Kazimierza Marcinkiewicza. Co więcej badacze zwracają uwagę na fakt, że w komentarzach dotyczących kandydata PiS stosuje się określeń zapewniających widza o pewności jego zapewnień, tudzież że coś się już wydarzyło - podczas gdy w przypadku kandydatów opozycji, że "coś obiecał", "do czegoś się zobowiązał", "może będzie" etc.

 

Zazwyczaj rządzący są częściej obecni w telewizji - po prostu mają większy dostęp do kanałów i większą potrzebę komunikowania, a telewizja ma obowiązek informowania o rządowych komunikatach.

 

Z danych biura programowego TVP dotyczących września, wynika że we wszystkich kanałach koalicja rządząca otrzymała 6 godzin czasu antenowego, PO - 1,5, a PSL - 30 minut. Jeszcze nigdy nie było takich dysproporcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor tego artykułu jest albo tępy, albo nie umie myślec....

 

 

Z danych biura programowego TVP dotyczących września, wynika że we wszystkich kanałach koalicja rządząca otrzymała 6 godzin czasu antenowego, PO - 1,5, a PSL - 30 minut. Jeszcze nigdy nie było takich dysproporcji.

 

 

W skład koalicji ile partii wchodzi? Trzy....czyli te 6 godzin podzielić na 3 to wychodzi po 2 h, na partie....

 

i mi powiedzcie czemu to jest jakaś nadreprezentacja? Założę się że gdyby chodziło o Platformę to juz nie było by pisania takich NIEOBIEKTYWNYCH artykułów :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz "W skład koalicji ile partii wchodzi? Trzy"

 

 

Niby tak ale faktycznie to jest jedna, która rządzi i dwie ( a raczej dwa kur du ple) służące do wciskania guzików w czasie głosowań sejmowych,

więc gdyby wszyscy razem mieli powiedzmy trzy godz. w pełni zgodził bym się z Twoim końcowym zdaniem :wink::wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fezuj chwali się" pod każdym postem, że ma dekoder Thompson a winno być Thomson (pisze "jak byk" na froncie sprzętu). Jest to częsty błąd tak jak np. zamiast maxell to maxwell itd., ale naprawdę dziwię się jak takie błędy można robić (i to setki razy), wiadomo nikt nie jest nieomylny, ale...

Chyba że masz ordynarną podróbę (tak jak były np. panasonix - "dla zmylenia przeciwnika").

Pozdrowienia

"steropian, bardzo wiele, dokładnie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogdan425 - podsunąłeś mi "genialny" pomysł trzeba zaproponować TVP utworzenie kanału tematycznego TVP aktualnie Rządzący :wink::wink::wink: i niech produkują się tam ile wejdzie :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

ps.

karaiby dzięki że zwróciłeś uwagę na mój błąd, co ciekawe ani ja ani nikt inny tego nie zauważył :shock::shock::shock:

jak widzisz reakcja z mojej strony jest piorunująco szybka :wink::wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a po co komu te kanały skoro i tak ich nie widzimy. tylko wiemy ze są.

TVP poprostu wspiera komercyjną konkurencję.

Żeby oglądac ten sport trzeba zaopatrzyc się w którąs z platworm

(TVP Sport - w którym apropo pracują niekompetentni ludzie- widział ktoś ostatnią relację na TVP3 z meczu Podbeskidzie-Ruch? = komentatorstwo dramatyczne a realizacja jakby kamerzysta biegał za piłką)

 

A niech zakodują nawet TVP1 i 2 a my polacy będziemy dalej płacic im haracz (abonament) a oni i tak kasę trzepią z reklam.

Jaki kraj taka telewizja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...