Skocz do zawartości

TVP i kanały tematyczne


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już idziemy w fantazje...

 

TVP 4K nie ma sensu jako linearny kanał w eterze. Jedynie przez internet jeszcze przejdzie. Czy jest sens wydawać pieniądze na taki linearny kanał?

 

Dokument, Nauka i Historia - z 3 kanałów można zrobić 2, ale nie mniej...

Alfa TVP jest trochę treści dla młodzieży (seriale, czy np. program eMOCje) ale można to przenieść do TVP ABC.

TVP Kobieta, no tutaj są treści dla kobiet no i wiem, że ludzie oglądają...
TVP Rozrywka - podobnie jak TVP Kobieta - kanał dla wielbicieli gatunku.

 

Kanały w numeracji z cyfrą 2, to wersje international - czyli do dystrybucji za granicą; dużo treści powielone ale jednak inne.

 

To pytanie do Was ogólnie: Likwidacja MUX-6 i zwinięcie TVP do max 8 kanałów na MUX-3 czy co dalej? Umowa z Emitelem na emisję MUX-6 obowiązuje do końca stycznia 2027 r.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DanielK napisał(a):

TVP 4K nie ma sensu jako linearny kanał w eterze. Jedynie przez internet jeszcze przejdzie

Hiszpanie mają w naziemnej telewizji TVE 1 w jakości 4K więc choćby TVP 1 4K mógłby nadawać. Przecież są teledyski disco polo, Watykan i Eurowizja w 4K.

 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To pytanie do Was ogólnie: Likwidacja MUX-6 i zwinięcie TVP do max 8 kanałów na MUX-3 czy co dalej? Umowa z Emitelem na emisję MUX-6 obowiązuje do końca stycznia 2027 r.

 

@DanielK Prędzej MUX-6 zostanie oddany prywatnym nadawcom (TVN, Polsat) niż zostanie zlikwidowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, DanielK napisał(a):

To pytanie do Was ogólnie: Likwidacja MUX-6 i zwinięcie TVP do max 8 kanałów na MUX-3 czy co dalej? Umowa z Emitelem na emisję MUX-6 obowiązuje do końca stycznia 2027 r.

 

Podniesie się bitrate i zrobi super, hiper, ekstra HDeeee w naziemnej. I to jest dobra koncepcja. 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tak mogłoby wyglądać rozłożenie kanałów TVP na MUX 3 i MUX 6:

MUX 3:

- TVP 1 HD

- TVP 2 HD

- TVP 3 HD

- TVP Info HD

- TVP Sport HD

- TVP Kultura HD

- TVP Wiedza HD

- TVP ABC HD

MUX 6:

- TVP Rozrywka HD

- TVP Seriale HD

- TVP Polonia HD

- TVP World HD

- TVP 4K (w przyszłości)

 

Kanał TVP ABC powinien zostać podzielony na dwa bloki - od 5:00 do 21:00 dla dzieci i od 21:00 do 5:00 dla młodzieży z programami z TVP Alfa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Co do fuzji kanałów TVP Historia, TVP Dokument i TVP Nauka tutaj się zgodzę że powinna być tu fuzja, ale ja uważam że TVP Wilno powinno zostać, bo to kanał specjalnie przeznaczony dla mniejszości Polskiej na Litwie. Uważam również że fuzję powinno się też dokonać w kanałach rozrywkowych i lifestylowych, chociażby Alfa TVP, TVP Seriale, TVP Rozrywka czy też TVP Kobieta w jedną antenę - TVP4 (tam też można dać programy religijne, sportowe, ale też informacyjne). Moim zdaniem to ma też być nowa ogólnopolska telewizja dla starszej młodzieży i młodych dorosłych i ogólnodostępna antena w ramach must carry, must offer. Jeśli potrzeba to programy i seriale dla młodzieży powinny być wchłonięte do TVP ABC. Nie wiem jak to zrobią Likwidator Daniel Gorgosz i Dyrektor Tomasz Sygut, ale myślę że "podwójna fuzja" jest bardzo konieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zostanie zlikwidowane- kanały mają prawie 1,5% udziałów a dotychczasowe rebrandingi w nowym tvp kończą się klapą oglądalności owa jak np. TVP info więc ryzyko utraty kolejnego procenta to dużo. Warto by się zastanowić co tak dużo kosztuje tvp jeśli chodzi o emisję kanałów tematycznych bo mówi o 30-40 mln rocznie na te kanały a rzekomo to jest to samo co w innych kanałach tvp więc jak wygląda sposób zarządzania licencjami. Do tego tworzone oddzielnie etaty dyrektorskie, komórki organizacyjne, brak miejsca w siedzibie na wydzielanie studio emisyjnego, fatalna dystrybucja kanałów zasiegowa, techniczna i bardzo droga emisja naziemna 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim stanowisku zaproponowałem:

1. Połączenie TVP HD, TVP Rozrywki i TVP Kobiety w jedną TVP Rozrywkę. 

2. Zamianę TVP Seriale na TVP Kino lub TVP Film.

3. Połączenie TVP ABC z Alfa TVP .

4. Ewentualne połączenie TVP Wilno z TVP3 lub TVP Polonię na zasadzie okienka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Poland napisał(a):

Ja w swoim stanowisku zaproponowałem:

1. Połączenie TVP HD, TVP Rozrywki i TVP Kobiety w jedną TVP Rozrywkę. 

2. Zamianę TVP Seriale na TVP Kino lub TVP Film.

3. Połączenie TVP ABC z Alfa TVP .

4. Ewentualne połączenie TVP Wilno z TVP3 lub TVP Polonię na zasadzie okienka. 

Co Ty wymyślasz znowu? Jak można zrobić zmianę z punktu 2, jak TVP Seriale potrafi być liderem oglądalności w segmencie kanałów filmowo-serialowych? Przecież to strzał w kolano... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym TVP Wiedza? Co to za nazwa? Niby tematyczna ale jakaś taka do niczego.

Czy naprawdę nie można zostawić TVP Dokument - z ładnym logo i dobrą oprawą?

Koniecznie trzeba to zaorać i oddać oglądalność dla nadawców prywatnych (czytaj kanałów dodatkowo płatnych z reklamami)?

Edytowane przez DanielK
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już Karta Powinności na lata 2025-2029. Mają zostać skasowane "dwójki", czyli ABC 2, Historia 2 oraz Kultura 2. Historia, Nauka i Dokument połączą się w Wiedzę, a do kanałów, które pozostaną zaliczany jest także kanał TVP 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyłeś że nikt nie mówi o likwidacji TVP Historia, ale na bazie tego kanału połączenie 3 kanałów i włączenie do TVP Historii unikalnych treści z TVP Nauka i TVP Dokument. Co jest słuszną strategią, bo te kanały wzajemnie dublują swoje treści, a tak być może uzyskamy bardziej unikatową ramówkę.

A to że będzie to pod inną nazwą, to już rzecz wtórna.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Telewizja Polska planuje likwidację części kanałów tematycznych – nieoficjalnie ustalił "Presserwis". Z naszych informacji wynika, że zniknąć mają młodzieżowy Alfa TVP, dokumentalny TVP Historia, lifestylowy TVP Kobieta oraz dokumentalne TVP Nauka i TVP Dokument. Terminem zmiany, który jest brany pod uwagę w TVP, jest koniec 2024 roku.

Faktycznie nikt nie pisze o likwidacji kanału TVP Historia. 

 

Edytowane przez fanbonda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj @fanbonda rzetelnie, bo ja odwołuję się do tego fragmentu

Cytat

W tej sytuacji proponuje się skonsolidowanie tych trzech programów wyspecjalizowanych w ramach programu TVP Wiedza, powstałego z przekształcenia TVP Historia, przy uzupełnieniu jego oferty o elementy z dotychczasowych programów TVP Dokument i TVP Nauka. Pozwoli to zachować wartość niesioną poprzez dotychczasowe programy, a jednocześnie zwiększyć ilość treści niepowtórkowych w ramach danego programu (TVP Wiedza) – czytamy w projekcie likwidatora TVP.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzetelne cytuję, TVP wiedza będzie to nowy kanał, TVP Historia będzie zlikwidowany. 

Osobiście zlikwidowalbym jednak w pierwszej kolejności TVP Sport. Prawa sportowe są bardzo drogie, prywatny zagospodaruje te prawa. To byłoby realne oszczędności.  TVP Historia powinna zostać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fanbonda napisał(a):

Rzetelne cytuję, TVP wiedza będzie to nowy kanał, TVP Historia będzie zlikwidowany. 

To przeczytaj dokładnie co ja napisałem. Treści pozostają z TVP Historia a będą emitowane pod nową nazwą która jest rzeczą wtórną. To marketingowe zagrywki, ale tak naprawdę TVP Wiedza, będzie tym samym co TVP Historia, uzupełniona o treści z TVP Dokument i TVP Nauka. I to dokładnie napisałem powołując się na ten fragment który zacytowałem. 

Zatem formalnie TVP Historia zostanie zamknięta, ale nie zlikwidowana treść, bo kanał zmieni nazwę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały internetowe idą do kasacji. https://www.press.pl/tresc/81669,tvp-chce-zlikwidowac-tez-internetowe-kanaly-tvp-kultura2_-tvp-abc2-i-tvp-historia2

 

Co do samych planów to powiem tak - myślę, że lepiej by wyszło połączenie Dokumentu i Nauki w jeden kanał, tak aby TVP Historia mogła zostać jako osobna stacja. Podobny model jest we Włoszech, gdzie nadaje typowo historyczny kanał Rai Storia oraz edukacyjny Rai Scuola.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...