Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – współpraca ze spliterami


bogi66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmawiałem dzisiaj z fachowcem, który ma spore pojęcie w temacie, zasugerował winę konwertera. Jego zdaniem podaje zbyt duże napięcie przez co dochodzi do blokowania sygnału. Co o tym sądzicie ?

Możliwe, ja swego czasu na kartach Clone+ musiałem zmienić przy programowaniu napięcie bo na Ariva Link200 jako jednym z niewielu było inne niż w innych tunerach.

I  gdyby nie tel. do producenta Clone to musiałbym sporo czasu szukać na forach co jest nie halo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to coś z okablowaniem do kart klienckich ? Próbowałeś np. wypinać kable do poszczególnych kart ze splittera? Albo podłączyć tylko jeden dekoder (jedną kartę kliencką) - pewnie splitter stoi blisko któregoś deka - najlepiej jakimś innym kabelkiem (np. zarobić nowy) ? Jeśli wszystko jest sprawne, IMHO takie połączenie musi działać. Tzn. Cameleon w splitterze>jeden krótki np. metrowy kabel>karta kliencka w dekoderze.

Tak czy siak, jak napisał kolega @kaspian0007, trochę pokombinuj, posprawdzaj różne opcje. Mimo wszystko nadal uważam głównym podejrzanym jest splitter (elektronika, okablowanie, może soft). Sprzęt satelitarny raczej bym wykluczył, skoro przy odbiorze FTA problemu nie ma. Konwerter przecież nie wie, czy odbiera kanał kodowany, czy nie. Jego zadaniem jest tylko (lub może aż...) wzmocnienie sygnału z anteny i dostarczenie do dekodera.

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Trochę" kombinowałem tzn. zamieniałem tunery, karty itd. dużo by pisać. Jednak żadnych zmian, objawy takie same za każdym razem jak w pierwszym moim poście. Coraz bardziej przekonuje mnie fakt o winie konwertera. Ten który mam już dobrych kilka lat, model GI serii nie pamiętam chyba już się wysłużył. Wczoraj w czasie niewielkiego deszczu obraz zamarł, podejrzewam rozszczelnienie co już kwalifikuje go do wymiany. Nie pisałem tego wcześniej ale takie zamieranie obrazu w czasie deszczu zdarzało się wcześniej. Może właśnie to jest przyczyną całego zamieszania ? Zdaję sobie sprawę, że to nie w tym temacie ale proszę o pomoc w wyborze konwertera, ja skłaniam się ku  http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/quad-4-tunery/1121-konwerter-quad-inverto-black-ultra jak piszą jedyną jego wadą jest : "drogi konwerter, ale warto"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, posiadam cameleona starego typu, kartę mam już około 7-8 lat. Niedawno się przeprowadziłem a co za tym idzie moja kobieta zażyczyła sobie telewizor w sypialni, salonie oraz w 2 pokoju dla dzieciaków. Czy jest sens bawić się w splittery skoro wprowadzają jakieś liczniki, jeżeli tak to jaki zestaw byście polecili? Drugie pytanie, w sypialni telewizor będzie wisiał na ścianie na którą będą zamykane drzwi i nie mam możliwości zamontowania dekodera, więc pozostaje dokupić moduł CI+, tylko czy to będzie działało ze splitterami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Problem z kanałami - spliter greeneightssystem

A wiec przejde do konkretów dekoder główny pace pvr z dyskiem a do tego dwa opticum hd x310,mój problem polega na tym,że np w pokoju na tunerze opticum ogladam np.tvn a na drugim tunerze opticum np.canal+(włączam canal+ a tam napis słaby sygnał i nic nie ma czarny ekran) a jak w tunerze gdzie włączony jest tvn przełącze np. na kanał 50 to na drugim tunerze wskakuje canal+ i jest wszystko ok.czyli podsumowując na tunerze cyfry jest wszystko ok ,tylko na tych tunerach opticum oglądanie kanałów jest zależne od drugiego tunera i kanałów jakich sie oglada.co tu robic -,,zmieniłem konwerter quad  z 4 wejsciami(wczesniej tez taki był) i dalej problem jest nie wiem od czego to zależy prosze o rade pozdrawiam

Edytowane przez medrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i panie), czy istnieje jakiś mini splitter, który pozwoli sklonować uprawnienia z karty abo włożonej do Astona w slocie CI górnym do innego modułu aston w slocie dolnym, tak, aby mieć możliwość nagrywania na jednym kanale i oglądania na drugim?

Tak swoją drogą, to nie wiem, czy dwa Astony się nie gryzą ze sobą gdy są włożone na raz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, problem rozwiązany. Trochę to trwało, ale najważniejsze jest to że wszystko już działa dobrze. Dla tych którzy być może będą mieli podobny problem jak ja, podaję rozwiązanie - uszkodzony zasilacz splittera - jego wymiana w moim przypadku załatwiła sprawę. Dzięki za podpowiedzi, sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To jaki polecacie sprzęt? Ma być eko. Coraz mniej programów na dekoderze SD, więc muszę coś pomyśleć, zanim wszystko zniknie. Ma to być drugi dekoder, więc bez żadnych szaleństw.

Edytowane przez Barti
Post napisany niechlujnie. Poprawiono fatalną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...