Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – współpraca ze spliterami


bogi66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Licznik nie jest testowany na 100% nie tnie na ich orginałach wiec nie testują:] W chwili jak testują to ich sagemcomy 87 i 83 sie tak dławią razem z pace i philem pvr ze szkoda gadać...Na sporą liczę kart u rodziny i znajomych zero testów.Co do splittera smart wi działa ok na 8 tv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak wdrazaja ta wymiane dekoderow, tzw kart to moge dalej siedziec na cameleonie po lipcu czy jak bo mnie strasza ze mi kanaly nie beda dzialac na razie mam dekodery pioneer 1430 na spliterze, stare ale nie chce mi sie ladowac kasy hehe

No i mają racje bo w chwili gdy przełączą kanały na system mpeg-4 to wtedy będziesz miał problem, gdyż pioneery nie obsługują tego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzamy się z Tobą. Dlatego będzie robione to stopniowo. Będą karty wydawane wraz ze sprzętem nowym. Będą wymieniane tym co mają zwykłe Sagemy, wifiboxy, P.boxy ... Na samym końcu pewnie jakoś zabiorą się za tych co mają Pejsy i Phile. Następni pozostaną posiadacze własnego sprzętu z wolnego rynku. Wszystko będzie wydłużone w czasie.... stopniowo. Zobaczymy jak to będzie. Czas pokaże za 5m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem i postanowiłem zasięgnąć wiedzy w "fachowym miejscu", bo moja wiedza na ten konkretny temat jest powiedzmy zerowa :)

 

Więc tak, mam Cyfrę+ podzieloną za pomocą SmartWii na 4 dekodery, jeszcze do niedawna były to 3 stare dekodery "firmowe" Cyfry marki Philips i Pioneer oraz jeden nowy dodany do ostatniego przedłużenia umowy z dyskiem twardym 500GB (nazwy, sorry nie pamiętam, stoi u teściowej :P ) .... postanowiłem dwa swoje dekodery wymienić na "nowe" ... polecono mi Fergusony. Wybrałem Fergusona Ariva 252 Combo - i takie też dwa zakupiłem. I tu się pojawił problem...

 

Po podłączeniu- WOW, fajnie, nowocześnie (w porównaniu ze starszymi dekoderami) itp itd.... ale - pojawiły się "zacinki" obrazu- raz rzadziej, a czasami idzie oszaleć. Poczytałem, poczytałem i co- aktualizacja oprogramowania. OK. Dociągnąłem do dekoderów przewody internetowe- i tak to miałem zrobić- zarobiłem RJtki, podłączam, JEST- nowy soft. Wgrywam pełen nadziei, na poprawę. Uruchamiam ponownie- :( ... dalej to samo. Zmieniłem częstotliwość taktowania karty z 6 MHZ na 3,6 MHz- wydaje mi się, że jest lepiej, ale dalej są przycinki.

 

I teraz drodzy moi fachowcy, czy problem leży po stronie dekoder-a?? Czy może jednak po stronie SmartWii? Dodam, że w SmartWii od początku nie był aktualizowany soft, bo nie było takiej potrzeby- działało. macie jakieś pomysły? macie jakieś wskazówki?

 

Z góry dziękuję za pomoc, a nawet chęć pomocy :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie podkreśla ale co znaczy poprawny odbiór bo w rozmowie z konsultantem który dzwonił aby wcisnąć mi ich dekoder nie mógł tego wyjaśnić? Jeśli mam tuner który obsługuje system mpeg-4(a taki będzie obowiązywał), poprawny sygnał z satelity i kartę która działa w tunerze, więc co może jeszcze ten prawidłowy odbiór zakłócić? Pytałem jeszcze czy coś kombinują z kodowaniem/wymianą kart odpowiedział że nic takiego nie będzie tylko zmiana na mpeg-4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój wybór, NC+ zawsze podkreśla, że nie gwarantuje poprawnego odbioru na własnym sprzęcie.

Na ich sprzęcie też jest duży problem z prawidłowym odbiorem :lol2: . Może niech tak od tego zaczną. Sprzęt z wolnego rynku lepiej sobie radzi. Nie może tylko VOD obsłużyć i ich usług internetowych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz problemy z odbiorem na sprzęcie NC+, to złóż reklamacje to najprostsza droga, resztę wszyscy znają.

Przepraszam bardzo ale co mam reklamować? Że ich odbiorniki potrzebują lądowisk dla helikopterów bo na mniejszej antenie nie odbierze? Oni się do tego oficjalnie przyznają. Jakość obrazu ? Ale jest wysoka tak oficjalnie twierdzą. Że wolny sprzęt ma lepszy obraz to nie ich zmartwienie.

Tak samo może reklamować że jajka są jajowate a nie kwadratowe.

Przez parę lat używałem ich wyszukanego sprzętu w końcu się badziewia pozbyłem i nigdy więcej w życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operator zawsze może wymienić sprzęt, ma to zagwarantowane w regulaminie, który stanowi załącznik do umowy. Ważne, że po ewentualnej wymianie karty lub/i dekodera można będzie korzystać z zakupionych usług/kanałów.

Myślę że wszyscy byśmy tego chcieli, poza kanałami jeżeli mam wykupiony MR jako dwie niezależne karty/dekodery to nadal to chcę mieć - inny rodzaj MR mnie nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem i postanowiłem zasięgnąć wiedzy w "fachowym miejscu", bo moja wiedza na ten konkretny temat jest powiedzmy zerowa :)

 

Więc tak, mam Cyfrę+ podzieloną za pomocą SmartWii na 4 dekodery, jeszcze do niedawna były to 3 stare dekodery "firmowe" Cyfry marki Philips i Pioneer oraz jeden nowy dodany do ostatniego przedłużenia umowy z dyskiem twardym 500GB (nazwy, sorry nie pamiętam, stoi u teściowej :P ) .... postanowiłem dwa swoje dekodery wymienić na "nowe" ... polecono mi Fergusony. Wybrałem Fergusona Ariva 252 Combo - i takie też dwa zakupiłem. I tu się pojawił problem...

 

Po podłączeniu- WOW, fajnie, nowocześnie (w porównaniu ze starszymi dekoderami) itp itd.... ale - pojawiły się "zacinki" obrazu- raz rzadziej, a czasami idzie oszaleć. Poczytałem, poczytałem i co- aktualizacja oprogramowania. OK. Dociągnąłem do dekoderów przewody internetowe- i tak to miałem zrobić- zarobiłem RJtki, podłączam, JEST- nowy soft. Wgrywam pełen nadziei, na poprawę. Uruchamiam ponownie- :( ... dalej to samo. Zmieniłem częstotliwość taktowania karty z 6 MHZ na 3,6 MHz- wydaje mi się, że jest lepiej, ale dalej są przycinki.

 

I teraz drodzy moi fachowcy, czy problem leży po stronie dekoder-a?? Czy może jednak po stronie SmartWii? Dodam, że w SmartWii od początku nie był aktualizowany soft, bo nie było takiej potrzeby- działało. macie jakieś pomysły? macie jakieś wskazówki?

 

Z góry dziękuję za pomoc, a nawet chęć pomocy :)

Pozdrawiam.

Podłącz pod Smartwii tylko dwa fergusony i zobacz czy problem nadal występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...