Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – współpraca ze spliterami


bogi66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jak w końcu z tymi odpowiedziami jest jak ktoś ma w spliterze , clone+ lub innym urządzeniu kartę to w takich przypadkach odpowiedzi nie będzie w ciągu tych 5 "zapytań" i prędzej czy później zostaną wszystkie karty zablokowane nie będące w dekoderach ?

 

Czy jak karta nie jest w dekoderze to jeśli nie dostanie zapytania to tym bardziej nie odpowie logiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wy możecie łykać wszystko co mówią sprzedawcy ? Już pomijam fakt, że większość z nich nie ma pojęcia o tym co mówi to nie wydaje mi sie aby dział techniczny czy dział informatyczny jak zwał tak zwał dzielił się wynikami testów z APS-ami.

Mam nc+ obecnie a przedtem cyfrę od początku istnienia tej firmy i stwierdzam, że poziom wiedzy wszelakiej maści sprzedawców ich usług jest katastrofalna jezeli chodzi o wszystko

 

 

Informuję, że posty "kaleczące" język polski nawet gdyby były w swojej treści najmądrzejsze, to będą wyrzucane do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w autoryzowanym sklepie NC + i pan obsługujący powiedział mi że 29 października został wysłany 1 raz sygnał z "zapytaniem" do kart NC+ i podobno jak karta nie odpowie 5 razy z rzędu jest automatycznie blokowana czy to prawda ? a odpowiedzieć według niego karta może tylko wtedy gdy jest bezpośrednio w dekoderze a nie Spliterze Clone + lub innych wynalazkach

Dobre!

To mi się podoba.

Następnym razem spytaj czy karta ma odpowiadać na tak/nie czy na pytania otwarte :P

Albo jak ma odpowiadać, jak masz dekoder wyłączony albo karta leży sobie na półce, albo ja lubię nosić np. w portfelu.

A na poważnie to ten z NC+ "Słyszy, że dzwonią, ale nie wie, w którym kościele. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie sobie z tym biciem piany na luz. Wiadomo było ze włącza bo z wyprzedzeniem pojawił sie oddzielny CAID do kablówek wraz z jednoznaczna informacją.

Dwa parametry są istotne - ECM Rate Limit i Channel Limit. Odpowiednio ustawione i działa poprawnie.

Wszystko zależy jak producent realizował obsługę ECMów w splitterze. Jak durnie to nie działa to poprawnie nawet dla dwóch kart klienckich.

Reszta "rewelacji" min. to ze wybranym narzucają limit to tylko bajki. Maja one pozwolić wcisnąć zapasik splitterów na zapleczu sklepu.

 

Kanał może "używać" flagi w ECM używaj "limitu ECM" (spekulacja ale jak najbardziej możliwa i logiczna). ECM z kanałów nieużywających blokad moga (wysoce prawdopodobne) ale nie muszą (mało prawdopodobne) być liczone w statystykach ECM dla tego zabezpieczonych

Jest to znane i rozpracowane od dość długiego czasu we Francji i w Holandii.

Inne akcje mogły mieć zupełnie inny cel niż testy (po co testować co już sprawdzone i działa - myśleć). Za to można było wyłapać kablówki "dorabiające na boku".

 

Nadawca nic Wam nie powie kwestii tych tzw. "testów" nic poza ściemą. Było, skończyło się, zamieciony bałagan po tych "testach".

 

Martwcie się lepiej pewnym orzeczeniem sądu w odpowiedzi na skargę Astona w sprawie posunięć grupy C+ - sąd orzekł ze moduły CI+ maja tak znikomy wpływ na rynek że zapowiadany brak ich obsługi nie narusza konkurencyjności na rynku. Duże koncerny jak Sony milcząco poparły plany C+ w kwestii likwidacji produktów C+ Ready np. tunery i telewizory z gniazdem CI+. Martwcie się tym precedensem bo jak widać to oznacza przyklepanie końca na moduły CI/CI+ i na jakiekolwiek tunery niededykowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy padło? Soft w Arivach aktualny? Jak widać z wcześniejszych postów nc+ nieco kombinuje i może coś u Ciebie się objawia, aczkolwiek powinno raczej działać, posiadacze Ariv by masowo zgłaszali problemy. Sugeruję rzucić okiem na ostatnie strony tego wątku - jest przeznaczony właśnie multiroomowi na Arivach: viewtopic.php?f=126&t=33616 - może coś tam znajdziesz z ostatnich podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosze o pomoc. Przeczytalem praktycznie caly temat i prosze o potwierdzenie badz zaprzeczenie kilku info. Ilosc ecm jeszcze nie jest pewna, ale bedzie miedzy 2 a 4? W takim wypadku tunery 1 glowicowe powinny chodzic bez problemu ze spliterem pod warunkiem odbioru na 2 lub 3 tv? Pace PVR ktorego posiadam ma 2 glowice i z nim raczej moze byc problem podlaczyc jeszcze jeden tv przez splitter? czy jesli na pvr bede ogladal bez nagrywania i na drugim deku rowniez to czy to cos zmienia?

Ogolnie chodzi mi o to ze posiadam nc+ 2 kary cameleon z multiroom a chcialbym miec mozliwosc ogladania na 3tv a z tego co wiem to nie da sie dobrac 3 karty do mojego multiroomu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jesli na pvr bede ogladal bez nagrywania i na drugim deku rowniez to czy to cos zmienia?

Nic nie zmienia bo przy dwugłowicowcach nawet jeśli nie nagrywasz nic z drugiej głowicy to ona i tak chodzi i pobiera uprawnienia z karty tak więc na jednym Pace PRV masz wykorzystywane ECM=2 tak wieć jeśli NC+ ustawi ECM=2 to po podłączeniu trzeciego dekodera jednogłowicowego połączenie przez splitter nie będzie działać prawidłowo. Jeśli będzie ECM=3 to powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......

Ogolnie chodzi mi o to ze posiadam nc+ 2 kary cameleon z multiroom a chcialbym miec mozliwosc ogladania na 3tv a z tego co wiem to nie da sie dobrac 3 karty do mojego multiroomu

 

Przykład: Masz 2 karty. ...... Jedna w Pejsie. Druga w spliterze na dwa dekodery jednogłowicowe (Chyba, że masz drugi dekoder też 2 głowicowy o czym nie wsponiałeś). Są 3 tv? Są. Nawet jak 2 będzie ustawione docelowo, to będzie działać. Chyba, że martwisz się bo 2 karta jest gdzieś tam, gdzie nie powinna być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...